Logo
Logo
Do góry

Gardena: Zakładanie i pielęgnacja miniaturowego ogródka w donicy

Kompozycje stworzone z wielobarwnych kwiatów wprowadzają do naszego otoczenia nową energię i świeżość. Bez względu na to jakie rośliny wybierzemy do stworzenia własnej kompozycji kwiatowej GARDENA pomoże dobrać odpowiednie narzędzia i rękawice ochronne do pracy.

Miniaturowy ogród w donicy - wybór odpowiedniego miejsca i roślin

Założenie własnego miniaturowego ogródka w doniczce nie jest trudnym zadaniem, a większość roślin nadaje się do takiej uprawy. Dekoracje kwiatowe możemy umieścić w donicy, skrzyni czy wiklinowym koszu. Niezależnie od miejsca, w jakim będą się znajdować, przykują uwagę i ożywią balkon, taras i pokój.

GARDENA Rękawice do prac pielęgnacyjnych

Jeśli mamy już kwiaty, które sami wyhodowaliśmy, pora zająć się przygotowaniem gleby. Na dno naczynia wysypujemy warstwę gruzu lub kamyków, którą zasypujemy ziemią ogrodową. Dzięki tak przygotowanemu drenażowi, zostanie utworzona przestrzeń, do której będzie spływać nadmiar wody podczas deszczu lub podlewania, a korzeniom ułatwione zostanie oddychanie.

Przy wyborze miejsca, w jakim zostaną umieszczone wiosenne dekoracje kwiatowe, należy wziąć pod uwagę preferencje roślin. Jeśli wybraliśmy rośliny światłolubne powinniśmy umieścić je po południowej stronie balkonu czy tarasu, a w przypadku pomieszczenia przy oknie. Rośliny lubiące cień mogą zostać poparzone przy zbytniej eksploatacji słonecznej.

Sadzenie roślin do donicy

Następnie przystępujemy do sadzenia roślin. Robimy to delikatnie, zwykle umieszczamy te najwyższe gatunki w środku naczynia, a niższe bliżej krawędzi. W tym celu używamy dobrze wyprofilowanych i niezbyt grubych rękawic ogrodowych, które zagwarantują nam dobrą przyczepność chwytania roślin, nie narażając ich na zniszczenie.

Miniaturowy ogród w donicy - pielęgnacja

Rośliny zasadzone w donicach można nawozić dosypując do ich podłoża garstkę nawozu mineralnego. Podczas wietrznych dni rośliny nasze mogą być narażone na zniszczenia i przesuszenie, dlatego pamiętajmy o odpowiednim umiejscowieniu donic i skrzyni. Jednak najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym jest podlewanie. Bardzo ważne, aby regularnie dostarczać naszym roślinom wody.

GARDENA Automatyczna konewka

Automatyczne podlewanie

Podczas wyjazdu lub dłuższej nieobecności w domu nie musimy się o to martwić, jeśli zaopatrzymy się w automatyczną konewkę do skrzynek balkonowych marki GARDENA.

Podlewanie wykonywane jest automatycznie, konewka włączą i wyłącza się samoistnie. Co więcej konewka jest w stanie dostosować swoją pracę do zmieniających się warunków atmosferycznych. Wilgotność gleby będzie uwzględniona przy podlewaniu roślin jeśli podłączymy do niej czujnik wilgotności gleby lub czujnik deszczowy GARDENA. Automatyczna konewka pozwala na zaoszczędzenie zarówno naszego czasu, jak i wody.

Źródło: GARDENA


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)

Komentarze

Wieści z branży
Katalog roślin
Quizy
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 28314
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => lato-na-swiezym-powietrzu-inspiracje-tarasowe
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 27082
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => jak-wykonac-i-zabezpieczyc-meble-z-palet
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!