Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2019
10
Do góry
Artykuł na: minutę

Pamiętaj o napowietrzaniu kompostu!

Przyspiesz proces rozkładu materii organicznej, regularnie przewracając warstwy pryzmy kompostowej.

  1. Przerzuć warstwy pryzmy kompostowej albo opróżnij kompostownik, wymieszaj warstwy i ponownie go napełnij. To rozluźni zwartość kompostu, rozbije powstałe grudy oraz dotleni całość. Zewnętrzne warstwy szybko wysychają, więc wmieszaj je do środka.
  2. Polej całość wodą, jeśli jest sucho, ale zawsze zakrywaj kompost lub ustaw kompostownik w osłoniętym miejscu, by nie padał na niego deszcz oraz by zatrzymać w nim ciepło i wilgoć.

Komentarze

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (8)
Rośliny cebulowe
Temat miesiąca
Rośliny cebulowe
Zobacz więcej
Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 42, Sentencja nr:6
Tydzień 42, Sentencja nr:6
Najlepszym okresem na sadzenie drzew owocowych jest jesień (od pierwszych dni października do pierwszych przymrozków). Przed nastaniem zimy drzewka zdążą zregenerować uszkodzony system korzeniowy.
Tydzień 42, Sentencja nr:5
Tydzień 42, Sentencja nr:5
Opadłe z drzew owoce, których nie można wykorzystać do celów spożywczych, trzeba systematycznie usuwać, w przeciwnym wypadku staną się źródłm chorób roślin. Usuwamy i palimy także chore pędy i liście drzew oraz krzewów.
Tydzień 42, Sentencja nr:4
Tydzień 42, Sentencja nr:4
Krzewy róż warto teraz zasilić. Wierzchnią warstwę ziemi przemieszajmy z przefermentowanym obornikiem. Róże pienne należy zabezpieczyć przed nadchodzącą zimą. W tym celu przygina się je do ziemi i obsypuje ziemią.
Tydzień 42, Sentencja nr:2
Tydzień 42, Sentencja nr:2
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
Twoja strona ogrodu