Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Honda: Opryskiwacz do wiosennych oprysków olejowych

Jedną z ważniejszych prac, które powinniśmy wykonać w ogrodzie czy sadzie na początku nowego sezonu – gdy rośliny jeszcze nie rozwinęły pąków - jest oprysk. Zabieg ten to podstawa zabezpieczenia roślin przed szkodnikami i atakami wielu chorób.

Wiosenny oprysk olejowy

Opryskiwacz plecakowy Honda WJR 2525

Jeśli zależy nam na jakości otaczającej szaty roślinnej i zdrowych wartościach odżywczych przyszłych plonów w ogrodzie, warto wziąć pod uwagę zastosowanie preparatów naturalnych – olejowych. Środki chemiczne lepiej jest traktować jako opcję ostateczną.

Oprysk olejowy to naturalna i skuteczna metoda niszczenia wszelkich form przetrwalnikowych szkodników, która jest stosowana do wszystkich roślin. W wyniku tego typu oprysku, szkodniki – ich jaja i larwy – zostają pokryte nieprzepuszczalną dla powietrza oleistą osłoną, która odcina im źródło tlenu. Zabieg ma najwyższą skuteczność wówczas, gdy jest przeprowadzony bardo dokładnie w słoneczny i bezwietrzny dzień w temperaturze powyżej 5-6° C.

Najwygodniejszym narzędziem do tego zabiegu jest opryskiwacz, który powinien być dostosowany do potrzeb i warunków czyli do rodzaju ogrodu lub sadu oraz wysokości roślin.

Opryskiwacz Honda WJR 2525

Opryskiwacz Honda WJR 2525 – wydajny i solidny, z długą lancą i pojemnym zbiornikiem na środki ochronne jest stosowany w przestrzeniach otwartych – przydomowych ogrodach, w sadach, w szkółkach, ale także w uprawach prowadzonych pod szkłem czy w tunelach. Za jego pomocą można także chronić trawnik przed chwastami i chorobami.

  • zapewnia szeroki zasięg oprysku, dzięki lancy o długości 75 cm i pompie o zwiększonej wydajności. Te udogodnienia umożliwiają dotarcie ze środkiem ochronnym do wysokich i niskich partii drzewek, bez męczącego schylania się czy kucania,
  • jest wydajny i zapewnia sprawną pracę przez dłuższy czas bez konieczności częstego uzupełniania zbiornika – opryskiwacz jest wyposażony w pojemny 25-litrowy zbiornik roboczy, w którym można stosować wszelkie środki ochronne, w tym nawozy płynne.
  • plecakowa forma – z ergonomicznymi szelkami – zapewnia wygodę podczas pracy, zwłaszcza gdy musimy wykonać oprysk na większym terenie.
  • obsługę urządzenia i skuteczność działania ułatwia dodatkowo możliwość dostosowania wielkości ciśnienia w zakresie 10, 15, 20 i 25 BAR do panujących warunków oprysku.
  • wyposażony w 4-suwowy silnik Honda GX25 o mocy 1KM pracujący na czystej benzynie, jest urządzeniem niezawodnym w wieloletniej eksploatacji.
  • silnik opryskiwacza jest przyjazny dla operatora i otoczenia - ma obniżony poziom emisji spalin (o 85% mniej, niż silniki 2-suwowe w tej samej klasie). Wyróżnia się także niskim poziomem wibracji - bardziej przyjaznym dla operatora i otoczenia - oraz niskim zużyciem paliwa.

 

Źródło: Honda


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu