Logo
Logo
Do góry

Honda: Opryskiwacz do wiosennych oprysków olejowych

Jedną z ważniejszych prac, które powinniśmy wykonać w ogrodzie czy sadzie na początku nowego sezonu – gdy rośliny jeszcze nie rozwinęły pąków - jest oprysk. Zabieg ten to podstawa zabezpieczenia roślin przed szkodnikami i atakami wielu chorób.

Wiosenny oprysk olejowy

Opryskiwacz plecakowy Honda WJR 2525

Jeśli zależy nam na jakości otaczającej szaty roślinnej i zdrowych wartościach odżywczych przyszłych plonów w ogrodzie, warto wziąć pod uwagę zastosowanie preparatów naturalnych – olejowych. Środki chemiczne lepiej jest traktować jako opcję ostateczną.

Oprysk olejowy to naturalna i skuteczna metoda niszczenia wszelkich form przetrwalnikowych szkodników, która jest stosowana do wszystkich roślin. W wyniku tego typu oprysku, szkodniki – ich jaja i larwy – zostają pokryte nieprzepuszczalną dla powietrza oleistą osłoną, która odcina im źródło tlenu. Zabieg ma najwyższą skuteczność wówczas, gdy jest przeprowadzony bardo dokładnie w słoneczny i bezwietrzny dzień w temperaturze powyżej 5-6° C.

Najwygodniejszym narzędziem do tego zabiegu jest opryskiwacz, który powinien być dostosowany do potrzeb i warunków czyli do rodzaju ogrodu lub sadu oraz wysokości roślin.

Opryskiwacz Honda WJR 2525

Opryskiwacz Honda WJR 2525 – wydajny i solidny, z długą lancą i pojemnym zbiornikiem na środki ochronne jest stosowany w przestrzeniach otwartych – przydomowych ogrodach, w sadach, w szkółkach, ale także w uprawach prowadzonych pod szkłem czy w tunelach. Za jego pomocą można także chronić trawnik przed chwastami i chorobami.

  • zapewnia szeroki zasięg oprysku, dzięki lancy o długości 75 cm i pompie o zwiększonej wydajności. Te udogodnienia umożliwiają dotarcie ze środkiem ochronnym do wysokich i niskich partii drzewek, bez męczącego schylania się czy kucania,
  • jest wydajny i zapewnia sprawną pracę przez dłuższy czas bez konieczności częstego uzupełniania zbiornika – opryskiwacz jest wyposażony w pojemny 25-litrowy zbiornik roboczy, w którym można stosować wszelkie środki ochronne, w tym nawozy płynne.
  • plecakowa forma – z ergonomicznymi szelkami – zapewnia wygodę podczas pracy, zwłaszcza gdy musimy wykonać oprysk na większym terenie.
  • obsługę urządzenia i skuteczność działania ułatwia dodatkowo możliwość dostosowania wielkości ciśnienia w zakresie 10, 15, 20 i 25 BAR do panujących warunków oprysku.
  • wyposażony w 4-suwowy silnik Honda GX25 o mocy 1KM pracujący na czystej benzynie, jest urządzeniem niezawodnym w wieloletniej eksploatacji.
  • silnik opryskiwacza jest przyjazny dla operatora i otoczenia - ma obniżony poziom emisji spalin (o 85% mniej, niż silniki 2-suwowe w tej samej klasie). Wyróżnia się także niskim poziomem wibracji - bardziej przyjaznym dla operatora i otoczenia - oraz niskim zużyciem paliwa.

 

Źródło: Honda

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu