Logo
Logo
Do góry

Honda: Opryskiwacz do wiosennych oprysków olejowych

Jedną z ważniejszych prac, które powinniśmy wykonać w ogrodzie czy sadzie na początku nowego sezonu – gdy rośliny jeszcze nie rozwinęły pąków - jest oprysk. Zabieg ten to podstawa zabezpieczenia roślin przed szkodnikami i atakami wielu chorób.

Wiosenny oprysk olejowy

Opryskiwacz plecakowy Honda WJR 2525

Jeśli zależy nam na jakości otaczającej szaty roślinnej i zdrowych wartościach odżywczych przyszłych plonów w ogrodzie, warto wziąć pod uwagę zastosowanie preparatów naturalnych – olejowych. Środki chemiczne lepiej jest traktować jako opcję ostateczną.

Oprysk olejowy to naturalna i skuteczna metoda niszczenia wszelkich form przetrwalnikowych szkodników, która jest stosowana do wszystkich roślin. W wyniku tego typu oprysku, szkodniki – ich jaja i larwy – zostają pokryte nieprzepuszczalną dla powietrza oleistą osłoną, która odcina im źródło tlenu. Zabieg ma najwyższą skuteczność wówczas, gdy jest przeprowadzony bardo dokładnie w słoneczny i bezwietrzny dzień w temperaturze powyżej 5-6° C.

Najwygodniejszym narzędziem do tego zabiegu jest opryskiwacz, który powinien być dostosowany do potrzeb i warunków czyli do rodzaju ogrodu lub sadu oraz wysokości roślin.

Opryskiwacz Honda WJR 2525

Opryskiwacz Honda WJR 2525 – wydajny i solidny, z długą lancą i pojemnym zbiornikiem na środki ochronne jest stosowany w przestrzeniach otwartych – przydomowych ogrodach, w sadach, w szkółkach, ale także w uprawach prowadzonych pod szkłem czy w tunelach. Za jego pomocą można także chronić trawnik przed chwastami i chorobami.

 • zapewnia szeroki zasięg oprysku, dzięki lancy o długości 75 cm i pompie o zwiększonej wydajności. Te udogodnienia umożliwiają dotarcie ze środkiem ochronnym do wysokich i niskich partii drzewek, bez męczącego schylania się czy kucania,
 • jest wydajny i zapewnia sprawną pracę przez dłuższy czas bez konieczności częstego uzupełniania zbiornika – opryskiwacz jest wyposażony w pojemny 25-litrowy zbiornik roboczy, w którym można stosować wszelkie środki ochronne, w tym nawozy płynne.
 • plecakowa forma – z ergonomicznymi szelkami – zapewnia wygodę podczas pracy, zwłaszcza gdy musimy wykonać oprysk na większym terenie.
 • obsługę urządzenia i skuteczność działania ułatwia dodatkowo możliwość dostosowania wielkości ciśnienia w zakresie 10, 15, 20 i 25 BAR do panujących warunków oprysku.
 • wyposażony w 4-suwowy silnik Honda GX25 o mocy 1KM pracujący na czystej benzynie, jest urządzeniem niezawodnym w wieloletniej eksploatacji.
 • silnik opryskiwacza jest przyjazny dla operatora i otoczenia - ma obniżony poziom emisji spalin (o 85% mniej, niż silniki 2-suwowe w tej samej klasie). Wyróżnia się także niskim poziomem wibracji - bardziej przyjaznym dla operatora i otoczenia - oraz niskim zużyciem paliwa.

 

Źródło: Honda


Warto przeczytać

Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!