Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Bosch: Nowa generacja wkrętarki IXO

Od momentu wprowadzenia na rynek, w 2003 roku, wkrętarka IXO (oparta na technologii litowo-jonowej), zyskała miano najpopularniejszej wkrętarki do użytku domowego. Świadczy o tym liczba dziewięciu milionów wyprodukowanych egzemplarzy.

W tym roku pojawiła się nowa, czwarta, generacja wkrętarki IXO, która odzwierciedla najnowsze trendy w ergonomii i wzornictwie elektronarzędzi. Produkt doskonale sprawdza się w różnorodnych pracach montażowych, które wykonujemy na co dzień. Urządzenie waży zaledwie 300 g, a dzięki małym gabarytom, mieści się w kieszeni.

Nowa wkrętarka IXO (IV generacja) charakteryzuje się ciekawym wzornictwem, utrzymanym
w stylu sportowym.

Narzędzie ma szereg praktycznych funkcji, np. specjalny system wkręcania tuż przy krawędzi. Nowy adapter, z przesuniętym w bok uchwytem końcówki wkręcającej, umożliwia bezproblemowe wkręcanie lub wykręcanie wkrętów osadzonych przy krawędzi, np. we wnętrzu mebli kuchennych lub w szafach stojących przy ścianie. Adapter do wkręcania przy krawędzi jest równie łatwy w obsłudze i wymianie jak adapter kątowy czy adapter z regulacją momentu obrotowego.

Dzięki zastosowaniu technologii litowo-jonowej w akumulatorach zjawisko samorozładowania ograniczono do minimum, a wkrętarka jest zawsze gotowa do pracy. Brak efektu pamięci powoduje, że akumulator można doładować w dowolnej chwili.


Oświetlenie zintegrowane w głowicy zapewnia komfort pracy w zaciemnionych miejscach, wskaźniki kierunku obrotów narzędzia i stanu naładowania akumulatora ułatwiają obsługę wkrętarki, a ergonomiczna rękojeść z dużymi, miękkimi powierzchniami chwytowymi Softgrip zapewnia wygodną pracę.

Nową wkrętarkę IXO można zakupić w wersji podstawowej, która zawiera ładowarkę i 10 standardowych końcówek wkręcających, jak również w wersji rozszerzonej, obejmującej dodatkowo nowy adapter do wkręcania przy krawędzi. W ofercie osprzętu znajdują się również dwa pozostałe adaptery: z regulacją momentu obrotowego oraz kątowy. Do wszystkich wersji urządzenia można dokupić każdy z oferowanych adapterów.

Sugerowana cena detaliczna brutto (maj 2009): 229 zł.


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu