Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
Do góry

Bosch: Nowa generacja wkrętarki IXO

Od momentu wprowadzenia na rynek, w 2003 roku, wkrętarka IXO (oparta na technologii litowo-jonowej), zyskała miano najpopularniejszej wkrętarki do użytku domowego. Świadczy o tym liczba dziewięciu milionów wyprodukowanych egzemplarzy.

W tym roku pojawiła się nowa, czwarta, generacja wkrętarki IXO, która odzwierciedla najnowsze trendy w ergonomii i wzornictwie elektronarzędzi. Produkt doskonale sprawdza się w różnorodnych pracach montażowych, które wykonujemy na co dzień. Urządzenie waży zaledwie 300 g, a dzięki małym gabarytom, mieści się w kieszeni.

Nowa wkrętarka IXO (IV generacja) charakteryzuje się ciekawym wzornictwem, utrzymanym
w stylu sportowym.

Narzędzie ma szereg praktycznych funkcji, np. specjalny system wkręcania tuż przy krawędzi. Nowy adapter, z przesuniętym w bok uchwytem końcówki wkręcającej, umożliwia bezproblemowe wkręcanie lub wykręcanie wkrętów osadzonych przy krawędzi, np. we wnętrzu mebli kuchennych lub w szafach stojących przy ścianie. Adapter do wkręcania przy krawędzi jest równie łatwy w obsłudze i wymianie jak adapter kątowy czy adapter z regulacją momentu obrotowego.

Dzięki zastosowaniu technologii litowo-jonowej w akumulatorach zjawisko samorozładowania ograniczono do minimum, a wkrętarka jest zawsze gotowa do pracy. Brak efektu pamięci powoduje, że akumulator można doładować w dowolnej chwili.

Oświetlenie zintegrowane w głowicy zapewnia komfort pracy w zaciemnionych miejscach, wskaźniki kierunku obrotów narzędzia i stanu naładowania akumulatora ułatwiają obsługę wkrętarki, a ergonomiczna rękojeść z dużymi, miękkimi powierzchniami chwytowymi Softgrip zapewnia wygodną pracę.

Nową wkrętarkę IXO można zakupić w wersji podstawowej, która zawiera ładowarkę i 10 standardowych końcówek wkręcających, jak również w wersji rozszerzonej, obejmującej dodatkowo nowy adapter do wkręcania przy krawędzi. W ofercie osprzętu znajdują się również dwa pozostałe adaptery: z regulacją momentu obrotowego oraz kątowy. Do wszystkich wersji urządzenia można dokupić każdy z oferowanych adapterów.

Sugerowana cena detaliczna brutto (maj 2009): 229 zł.

Warto przeczytać

Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu