Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Bosch: Nowa generacja wkrętarki IXO

Od momentu wprowadzenia na rynek, w 2003 roku, wkrętarka IXO (oparta na technologii litowo-jonowej), zyskała miano najpopularniejszej wkrętarki do użytku domowego. Świadczy o tym liczba dziewięciu milionów wyprodukowanych egzemplarzy.

W tym roku pojawiła się nowa, czwarta, generacja wkrętarki IXO, która odzwierciedla najnowsze trendy w ergonomii i wzornictwie elektronarzędzi. Produkt doskonale sprawdza się w różnorodnych pracach montażowych, które wykonujemy na co dzień. Urządzenie waży zaledwie 300 g, a dzięki małym gabarytom, mieści się w kieszeni.

Nowa wkrętarka IXO (IV generacja) charakteryzuje się ciekawym wzornictwem, utrzymanym
w stylu sportowym.

Narzędzie ma szereg praktycznych funkcji, np. specjalny system wkręcania tuż przy krawędzi. Nowy adapter, z przesuniętym w bok uchwytem końcówki wkręcającej, umożliwia bezproblemowe wkręcanie lub wykręcanie wkrętów osadzonych przy krawędzi, np. we wnętrzu mebli kuchennych lub w szafach stojących przy ścianie. Adapter do wkręcania przy krawędzi jest równie łatwy w obsłudze i wymianie jak adapter kątowy czy adapter z regulacją momentu obrotowego.

Dzięki zastosowaniu technologii litowo-jonowej w akumulatorach zjawisko samorozładowania ograniczono do minimum, a wkrętarka jest zawsze gotowa do pracy. Brak efektu pamięci powoduje, że akumulator można doładować w dowolnej chwili.

Oświetlenie zintegrowane w głowicy zapewnia komfort pracy w zaciemnionych miejscach, wskaźniki kierunku obrotów narzędzia i stanu naładowania akumulatora ułatwiają obsługę wkrętarki, a ergonomiczna rękojeść z dużymi, miękkimi powierzchniami chwytowymi Softgrip zapewnia wygodną pracę.

Nową wkrętarkę IXO można zakupić w wersji podstawowej, która zawiera ładowarkę i 10 standardowych końcówek wkręcających, jak również w wersji rozszerzonej, obejmującej dodatkowo nowy adapter do wkręcania przy krawędzi. W ofercie osprzętu znajdują się również dwa pozostałe adaptery: z regulacją momentu obrotowego oraz kątowy. Do wszystkich wersji urządzenia można dokupić każdy z oferowanych adapterów.

Sugerowana cena detaliczna brutto (maj 2009): 229 zł.


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Twoja strona ogrodu