Logo
Logo
Do góry

Bosch: Nowa generacja wkrętarki IXO

Od momentu wprowadzenia na rynek, w 2003 roku, wkrętarka IXO (oparta na technologii litowo-jonowej), zyskała miano najpopularniejszej wkrętarki do użytku domowego. Świadczy o tym liczba dziewięciu milionów wyprodukowanych egzemplarzy.

W tym roku pojawiła się nowa, czwarta, generacja wkrętarki IXO, która odzwierciedla najnowsze trendy w ergonomii i wzornictwie elektronarzędzi. Produkt doskonale sprawdza się w różnorodnych pracach montażowych, które wykonujemy na co dzień. Urządzenie waży zaledwie 300 g, a dzięki małym gabarytom, mieści się w kieszeni.

Nowa wkrętarka IXO (IV generacja) charakteryzuje się ciekawym wzornictwem, utrzymanym
w stylu sportowym.

Narzędzie ma szereg praktycznych funkcji, np. specjalny system wkręcania tuż przy krawędzi. Nowy adapter, z przesuniętym w bok uchwytem końcówki wkręcającej, umożliwia bezproblemowe wkręcanie lub wykręcanie wkrętów osadzonych przy krawędzi, np. we wnętrzu mebli kuchennych lub w szafach stojących przy ścianie. Adapter do wkręcania przy krawędzi jest równie łatwy w obsłudze i wymianie jak adapter kątowy czy adapter z regulacją momentu obrotowego.

Dzięki zastosowaniu technologii litowo-jonowej w akumulatorach zjawisko samorozładowania ograniczono do minimum, a wkrętarka jest zawsze gotowa do pracy. Brak efektu pamięci powoduje, że akumulator można doładować w dowolnej chwili.

Oświetlenie zintegrowane w głowicy zapewnia komfort pracy w zaciemnionych miejscach, wskaźniki kierunku obrotów narzędzia i stanu naładowania akumulatora ułatwiają obsługę wkrętarki, a ergonomiczna rękojeść z dużymi, miękkimi powierzchniami chwytowymi Softgrip zapewnia wygodną pracę.

Nową wkrętarkę IXO można zakupić w wersji podstawowej, która zawiera ładowarkę i 10 standardowych końcówek wkręcających, jak również w wersji rozszerzonej, obejmującej dodatkowo nowy adapter do wkręcania przy krawędzi. W ofercie osprzętu znajdują się również dwa pozostałe adaptery: z regulacją momentu obrotowego oraz kątowy. Do wszystkich wersji urządzenia można dokupić każdy z oferowanych adapterów.

Sugerowana cena detaliczna brutto (maj 2009): 229 zł.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu