Logo
Logo
Okazje

Buszrem: Dekoracyjne płyty tarasowe BLUES

Płyty dekoracyjne BLUES z kolekcji „Ze szlachetnością po drodze” swój wygląd naturalnego kamienia zawdzięczają szlachetnym kruszywom, z których zbudowana jest ich górna warstwa. Z kolei proces curlingowania, któremu zostają poddane nadaje powierzchni płyt charakterystyczną strukturę i uwydatnia koloryt wykorzystanych skał.

 

Kolor i wygląd powierzchni płyt BLUES jest ściśle związany z doborem kruszywa wypełniającego górną warstwę produktu. Proces curlingu sprawia, że produkt do złudzenia przypomina granitowe i marmurowe płyty kamienne.

Klasyczna uroda

Płyty BLUES z kolekcji „Ze szlachetnością po drodze” są oferowane w dwóch kolorach – jaśniejszym i subtelnie pastelowym marmurowym oraz grafitowym o nieco ciemniejszym szarym odcieniu. Obie barwy dostępne są w dwóch uzupełniających się wielkościach 40x40 cm oraz 40x60 cm, które to wymiary pozwalają na swobodne łączenie płyt ze sobą lub też z innymi produktami nawierzchniowymi, np. kostką płukaną.

Skromna paleta kolorów płyt BLUES z kolekcji „Z szlachetnością po drodze” umożliwia zachowanie spójności kolorystycznej kompozycji, gdyż dwie uzupełniające się naturalne barwy skał, umiejętnie połączone pozwalają wyeksponować zalety otoczenia oraz ukryć jego wady. Nawierzchnia, na której zastosowano dwa uzupełniające się kolory, pozwala bowiem uzyskać efekt głębi, który można wykorzystać np. do optycznego powiększenia lub zmniejszenia zagospodarowywanego terenu – mówi Grzegorz Nowacki z firmy Buszrem.

Płyty BLUES jeszcze na etapie produkcji poddane są procesowi curlingowania, dzięki któremu zyskują nie tylko atrakcyjną wizualnie fakturę, ale też inne praktyczne cechy użytkowe.

Powierzchnia curlingowana jest przyjemnie wygładzona, a struktura płyt poddanych temu procesowi staje się bardziej spójna i poprzez uwidocznienie naturalnych kamieni w górnej warstwie – bardzo atrakcyjna dla oka - mówi Grzegorz. Nowacki

Buszrem tarasowe płyty dekoracyjne  Blues w kolorze marmurowym
Buszrem tarasowe płyty dekoracyjne  Blues w kolorze marmurowym
Buszrem płyty dekoracyjne Blues curlingowane w kolorach granitowym i marmurowym
Buszrem płyty dekoracyjne Blues curlingowane w kolorach granitowym i marmurowym

Uniwersalny charakter

Cechami użytkowymi charakteryzującymi produkty BLUES jest przede wszystkim odporność na uszkodzenia mechaniczne, antypoślizgowość oraz działanie czynników atmosferycznych, takich jak zmienne temperatury czy wilgoć. Stosowana technologia produkcji sprawia, że uzyskana przy wykorzystaniu płyt nawierzchnia jest bardzo spójna i jednolita, a jej stopień nasiąkliwości wodą wynosi poniżej 6%. Dzięki temu płyty są odporne na działanie niskich temperatur oraz zmiennej pogody tak charakterystycznej dla polskiego klimatu.

Źródło: Buszrem

 
To Cię zainteresuje
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu