Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Buszrem: Dekoracyjne płyty tarasowe BLUES

Płyty dekoracyjne BLUES z kolekcji „Ze szlachetnością po drodze” swój wygląd naturalnego kamienia zawdzięczają szlachetnym kruszywom, z których zbudowana jest ich górna warstwa. Z kolei proces curlingowania, któremu zostają poddane nadaje powierzchni płyt charakterystyczną strukturę i uwydatnia koloryt wykorzystanych skał.

Kolor i wygląd powierzchni płyt BLUES jest ściśle związany z doborem kruszywa wypełniającego górną warstwę produktu. Proces curlingu sprawia, że produkt do złudzenia przypomina granitowe i marmurowe płyty kamienne.

Klasyczna uroda

Płyty BLUES z kolekcji „Ze szlachetnością po drodze” są oferowane w dwóch kolorach – jaśniejszym i subtelnie pastelowym marmurowym oraz grafitowym o nieco ciemniejszym szarym odcieniu. Obie barwy dostępne są w dwóch uzupełniających się wielkościach 40x40 cm oraz 40x60 cm, które to wymiary pozwalają na swobodne łączenie płyt ze sobą lub też z innymi produktami nawierzchniowymi, np. kostką płukaną.

Skromna paleta kolorów płyt BLUES z kolekcji „Z szlachetnością po drodze” umożliwia zachowanie spójności kolorystycznej kompozycji, gdyż dwie uzupełniające się naturalne barwy skał, umiejętnie połączone pozwalają wyeksponować zalety otoczenia oraz ukryć jego wady. Nawierzchnia, na której zastosowano dwa uzupełniające się kolory, pozwala bowiem uzyskać efekt głębi, który można wykorzystać np. do optycznego powiększenia lub zmniejszenia zagospodarowywanego terenu – mówi Grzegorz Nowacki z firmy Buszrem.

Płyty BLUES jeszcze na etapie produkcji poddane są procesowi curlingowania, dzięki któremu zyskują nie tylko atrakcyjną wizualnie fakturę, ale też inne praktyczne cechy użytkowe.


Powierzchnia curlingowana jest przyjemnie wygładzona, a struktura płyt poddanych temu procesowi staje się bardziej spójna i poprzez uwidocznienie naturalnych kamieni w górnej warstwie – bardzo atrakcyjna dla oka - mówi Grzegorz. Nowacki

Buszrem tarasowe płyty dekoracyjne  Blues w kolorze marmurowym
Buszrem tarasowe płyty dekoracyjne  Blues w kolorze marmurowym
Buszrem płyty dekoracyjne Blues curlingowane w kolorach granitowym i marmurowym
Buszrem płyty dekoracyjne Blues curlingowane w kolorach granitowym i marmurowym

Uniwersalny charakter

Cechami użytkowymi charakteryzującymi produkty BLUES jest przede wszystkim odporność na uszkodzenia mechaniczne, antypoślizgowość oraz działanie czynników atmosferycznych, takich jak zmienne temperatury czy wilgoć. Stosowana technologia produkcji sprawia, że uzyskana przy wykorzystaniu płyt nawierzchnia jest bardzo spójna i jednolita, a jej stopień nasiąkliwości wodą wynosi poniżej 6%. Dzięki temu płyty są odporne na działanie niskich temperatur oraz zmiennej pogody tak charakterystycznej dla polskiego klimatu.

Źródło: Buszrem


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu