Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Benjamin Moore: Nowa gruntoemalia Iron Clad Metal & Wood 363

Nowy produkt z oferty Benjamin Moore & Co., amerykańskiego producenta materiałów malarskich, łączy w sobie zalety skutecznego gruntu i dekoracyjno-ochronnej emalii do drewna i metalu. Produkt znajduje zastosowanie do odnawiania powierzchni na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Iron Clad ® Metal & Wood 363 to wodorozcieńczalna gruntoemalia akrylowa, która służy do malowania mebli, balustrad, okiennic, framug, listw i wielu innych elementów naszych ogrodów i mieszkań. Spełnia funkcję gruntu, wyrównując i redukując chłonność podłoża, a także zdobi powierzchnię, jak klasyczna emalia.


Zastosowanie tego specjalistycznego produktu uchroni metal przed rdzą, a drewnianym meblom zapewni trwałość i nada nowe oblicze kolorystyczne.

Gruntoemalia tworzy trwałą powłokę malarską, odporną na oddziaływanie czynników atmosferycznych: deszczu, wahań temperatury, promieniowania słonecznego. Ponadto produkt zawiera inhibitor korozji, który skutecznie chroni odnawianą powierzchnię przed rdzą.

Gruntoemalia jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Krótki czas schnięcia i wysoka siła krycia sprawiają, że remont przy jej wykorzystaniu można wykonać w kilka godzin.


Powłokę malarską charakteryzuje wysoka odporność na ścieranie i zmywanie, co pozwala na usuwanie ewentualnych zabrudzeń z jej powierzchni bez ryzyka zmiany koloru lub powstania miejscowych wybłyszczeń. Plamy można usuwać przy użyciu czystej wody z mydłem.

Wyłącznym dystrybutorem materiałów malarskich Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty marki Benjamin Moore dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronach internetowych www.benjaminmoore.pl i  www.bmpolska.com.

Informacje o produkcie:

  • Wydajność: ok. 10 m2/l
  • Opakowanie: 0,95 l; 3,78 l
  • Kolorystyka: biel i bazy pozwalające uzyskać szeroką gamę odcieni w systemie barwienia BENJAMIN MOORE® COLOR PREVIEW®
  • Cena: od 92 zł/1 l (w tym 22% VAT)

Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu