Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

McCulloch: Pilarki spalinowe idealne do cięcia drewna w ogrodzie

Każdy gospodarz ogrodu wie, że cięcie drewna kominkowego, ścinanie drzew czy przycinanie gałęzi to zadanie stworzone dla niego. Każdy też ceni wykorzystanie w pilarkach silnika spalinowego – jego mobilność, moc i wytrzymałość. McCulloch proponuje rozwiązania pilarek bez ograniczeń – dla bezpiecznej i wydajnej pracy w każdych warunkach.

Oprócz cierpliwości i motywacji do pracy nic nie pomaga bardziej od rozsądnego planowania. Dlatego przed wyborem pilarki idealnej należy przeanalizować kilka ich walorów, aby później nie dać się zaskoczyć. Potrzebujemy takiej, która przetrwa niejedno cięcie i posłuży nam długie lata. Stawiając na pilarki spalinowe marki McCulloch doceniamy większą moc, łatwość obsługi i mniejsze zużycie paliwa. To jednak nie wszystko.

Poczuj moc pilarek spalinowych - siła gwarantowana

Po pierwsze zwróćmy uwagę na konstrukcję i funkcje ergonomiczne. Ilość godzin, które spędzimy pracując pilarką, niski poziom drgań i wyważony korpus maszyny, to największe zalety odpowiadające za bezpieczeństwo. Ergonomia jest równie ważna co mały ciężar. Zawodowi drwale do wycinki lasów często stosują maszyny przekraczające wagę 6 kg. My możemy skupić się na wydajności ujętej w lżejszym urządzeniu.

Pilarka Spalinowa McCULLOCH CS 410 ELITE

Kolejny ważny parametr to długość prowadnicy. Warto przemyśleć, do czego najczęściej będziemy jej używać. Do prac przy domu McCulloch proponuje optymalną długość – 15” równoważną 38 cm, którą oferuje model CS 410 ELITE. Dla podejmujących walkę z potężniejszymi materiałami lepsza będzie prowadnica dłuższa, np. 18”. Dzięki takiej długości maszyna zyska na wydajności przy cięciu grubych pni, a jej moc pozwoli zaoszczędzić nam nasze siły – radzi Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

Wybierając moc pilarki spalinowej zostajemy w przedziale 1,3 do 2 kW. Taka moc podoła wszystkim pracom w naszym ogrodzie, nawet usuwaniu konsekwencji nagłej katastrofy naturalnej jak burza czy silny wiatr. Nie bez znaczenia w takich sytuacjach jest także mobilność pilarek spalinowych – możemy zabrać ją wszędzie tam, gdzie będzie potrzebna, bez martwienia się o dostęp do energii. Kiedy my nie będziemy jeszcze gotowi – nasze maszyny będą zawsze na nas czekać. McCulloch stosuje system Oxypower, dzięki któremu większa moc to także mniejsze zużycie paliwa i emisja zanieczyszczeń.


Na komfort pracy wpływa wiele innych czynników, na które warto zwrócić uwagę przy doborze pilarki idealnej. Zespolona dźwignia ssania i zapłonu redukuje ryzyko zalania silnika i ułatwia uruchomienie, a wskaźnik poziomu paliwa pozwoli na ciągłą kontrolę jego stanu. Obecność gniazda klucza uniwersalnego pozwala na posiadanie klucza zawsze pod ręką. Ciekawym rozwiązaniem jest także znacznik kierunku obalania drzewa oraz CCS, czyli system wstępnego oczyszczania powietrza, który zmniejszając poziom zabrudzenia filtra, przedłuża żywotność naszego łańcuchowego pomocnika.

Pilarki spalinowe McCulloch do cięcia drewna

Bądź bezpieczny! Jak pracować z pilarką?

Technologia pilarek spalinowych McCulloch niweluje ryzyko i zabezpiecza użytkownika, jednak nikt nie zadba o nas lepiej niż my sami. Kiedy zaczniemy pracę nowym sprzętem marki McCulloch, szybko odwdzięczy nam się niezawodnością i efektywnością pracy - jednak zawsze należy być ostrożnym.

Zanim podejmiemy pracę urządzeniem należy przeczytać instrukcję obsługi, a szybko dojdziemy do wprawy. Nasze pilarki podziękują nam też za regularne przeglądy techniczne. Powinniśmy sprawdzać ich czystość i stan podstawowych części. Elementem bez którego nie powinniśmy zbliżać się do maszyny jest ubiór ochronny.

Spodnie z ochroną przed przecięciem, kask z osłoną na oczy, ochronniki słuchu, specjalne buty i rękawice to absolutne minimum w pracy każdą pilarką. Gwarantuje bezpieczeństwo i dodaje pewności – podkreśla Jerzy Banaszczyk.

Źródło: McCulloch


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 47, Sentencja nr:6
Tydzień 47, Sentencja nr:6
Kolumnowe odmiany iglaków trzeba szczelnie obwiązać sznurkiem a bardziej wrażliwe odmiany owinąć agrowłókniną, aby ciężar śniegu nie wyłamał gałązek.
Tydzień 47, Sentencja nr:5
Tydzień 47, Sentencja nr:5
Opadające liście należy usówać również z niższych krzewów. W tym celu możemy użyć miotłograbi o miękkich, sprężystych zębach lub odkurzacza ogrodowego (elektrycznego lub spalinowego).
Tydzień 47, Sentencja nr:4
Tydzień 47, Sentencja nr:4
Przykryjmy miejsca, gdzie we wrześniu lub październiku zostały posadzone cebulki roślin kwitnących wiosną. Najlepsza do tego celu będzie kora lub torf (warstwa grubości 2–4-cm), gałązki świerkowe, suche liście lub słoma.
Tydzień 47, Sentencja nr:3
Tydzień 47, Sentencja nr:3
Po pierwszych przymrozkach, zanim ziemia w ogrodzie zamarznie, trzeba zabezpieczyć rośliny wrażliwe na mróz. Wokół bylin, które mogą przemarznąć pokryjmy glebę korą, liśćmi lub obornikiem (ściółkowanie zapobiega wahaniom temperatury w glebie i sprzyja utrzymaniu jej wilgotności). Rośliny można także okrywać gałązkami sosnowymi lub...
Tydzień 47, Sentencja nr:1
Tydzień 47, Sentencja nr:1
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Twoja strona ogrodu