Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Husqvarna: Innowacyjne technologie w pilarkach

Czasy dużych i ciężkich pilarek spalinowych odeszły do historii. Nowoczesne technologie pozwoliły bowiem na skonstruowanie maszyn, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom usprawnią pracę każdego użytkownika. Nowe pilarki spalinowe marki Husqvarna zostały wyposażone w szereg rozwiązań godnych XXI wieku, dzięki czemu zadowolą nawet najbardziej wymagających profesjonalistów.

Technologie to przyszłość

Każda z nowoczesnych pilarek marki Husqvarna posiada innowacyjne mechanizmy dostosowane do rodzaju wykonywanej pracy. Z tego powodu już na początku powinniśmy zadać sobie pytanie do czego oraz w jakich okolicznościach będziemy używali naszej nowej maszyny - pozwoli to dokładnie określić rodzaj narzędzia jakiego szukamy.

Pilarki charakteryzujące się wysoką wytrzymałością są przeznaczone dla zawodowców - zapewniają niezawodność przy najcięższych pracach i warunkach. Jeżeli zależy nam na cyklicznych pracach przydomowych, ważniejsze są natomiast te rozwiązania technologiczne, które ułatwią użytkowanie.

Ergonomia, czyli elementy zwiększające wygodę powinny zatem stanowić tutaj priorytet. Inwestycje w innowacyjne technologie są bardzo ważne, ponieważ ułatwiają pracę maszynami każdego rodzaju. Pamiętajmy jednak, że nawet najnowsze osiągnięcia techniki wymagają od nas zachowania bezpieczeństwa. Ubrania ochronne, akcesoria zabezpieczające, znajomość obsługi maszyny - to wszystko sprawia, że praca pilarką zakończy się oczekiwanym efektem i satysfakcją bez przypadkowego uszczerbku na zdrowiu – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Innowacyjne technologie w pilarkach Husqvarna

Air Injection™

Jest to system wstępnego oczyszczania powietrza zasilającego silnik, wykorzystujący siłę odśrodkową odrzucającą znakomitą większość zanieczyszczeń, przez co filtr powietrza nie wymaga tak częstego czyszczenia. Dzięki temu, Air InjectionTM umożliwia pełniejsze wykorzystanie czasu pracy.

X-Torq®


Technologia X-Torq® zastosowana w najnowszych modelach pilarek sprawia, że emisja zanieczyszczeń jest zmniejszona nawet o 70%, a zużycie paliwa spada o 20%. Cała tajemnica tej technologii tkwi w zastosowaniu przemywania kanałów przelotowych czystym powietrzem, w każdym cyklu pracy silnika. Dzięki temu czyste powietrze wypycha spaliny z poprzedniego cyklu, a potem do komory spalania wpada mieszanka paliwa i powietrza. Poza tym, że pilarka ma większą moc, uzyskujemy redukcję zanieczyszczeń i spadek zużycia paliwa w stosunku do maszyn z tradycyjnym silnikiem.

Smart Start®

Silnik i rozrusznik zostały skonstruowane tak, aby urządzenie można było uruchomić łatwo i szybko, przy włożonym minimalnym wysiłku użytkownika. Opór linki rozrusznika zredukowane nawet o 40% w stosunku do rozruszników w pilarkach bez funkcji Smart Start®. Automatyczny system sprawia, że idealnie nadaje się do pracy wymagającej częstego uruchamiania i wyłączania urządzenia.

REVBOOST™

W celu usprawnienia osiągów silnika Husqvarna opracowała unikalny system RevBoost™. Pozwala on na pracę łańcucha pilarki na najwyższych obrotach na minutę w krótkich odcinkach czasu, co jest bardzo istotną własnością kiedy chodzi o usuwanie gałęzi czy konarów. Funkcja ta w połączeniu z dynamicznym przyspieszeniem sprawia, że pilarka świetnie sprawdzi się przy okrzesywaniu. Umożliwia szybszą, bardziej płynną i łatwiejszą pracę.

Autotune™

Technologia AutoTune™ jest gaźnikiem kontrolowanym przez procesor, który automatycznie optymalizuje pracę silnika. Dostosowuje on właściwą mieszankę powietrza i paliwa, eliminując konieczność spędzania czasu na regulowaniu gaźnika. AutoTune™ reaguje także na takie czynniki jak: wilgotność, temperatura, wysokość nad poziomem morza, czy efekt zabrudzonego filtru powietrza. Sprzyja to tworzeniu właściwej mieszanki powietrza, przez co silnik może pracować wydajnie, niezależnie od panujących warunków.

Low Vib®

System Low Vib® sprawia, że skuteczne amortyzatory drgań tłumią wibracje i zmniejszają obciążenie ramion i dłoni użytkownika, zwiększając komfort pracy. Warto wiedzieć, jakie dodatkowe funkcje posiada dana pilarka. Dzięki zaawansowanej technologii praca pilarką może być łatwiejsza i przyjemniejsza, a co najważniejsze w pełni bezpieczna, nawet dla niedoświadczonych użytkowników. Satysfakcji z pracy w ogrodzie dostarcza nie tylko jej rezultat, ale również komfort przy wykonywaniu poszczególnych czynności oraz bezawaryjny sprzęt.

TrioBrake™


Tradycyjne pilarki posiadają hamulec włączany przez popchnięcie dźwigni hamulca nadgarstkiem lewej ręki. Hamulec może być również uruchomiony automatycznie, w przypadku odbicia, pod wpływem siły bezwładności. TrioBrake™ pozwala na włączenie hamulca także nadgarstkiem prawej ręki, co jest dodatkowym zabezpieczeniem operatora pilarki. System ten zapobiega takim błędom jak: praca pilarką w pozycji schylonej z wyprostowanymi nogami, przemieszczanie maszyny za plecy czy wysuwanie prawej ręki z uchwytu piły spalinowej. Ergonomicznie zaprojektowane urządzenie redukuje wysiłek pilarza poprzez wymuszenie poprawnej pozycji i postawy.

 

Źródło: Husqvarna


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu