Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019
Do góry

Kwazar: Opryskiwacze do pielęgnacji krzewów ogrodowych

Krzewy osłaniają przed ruchliwymi ulicami, chronią ogród przed nadmiernym hałasem, wiatrem i kurzem. W upalne dni wysokie rośliny zapewniają cienisty zakątek. Choć chronią nasz ogród, same są także narażone na niebezpieczeństwa. Dlatego istotna jest ich skrupulatna pielęgnacja.

Jak pielęgnować krzewy ogrodowe?

Krzewy ozdobne występują w wielu gatunkach i formach, dzięki temu ogród może zachwycić pełną paletą barw i cudownym zapachem. Dzielimy je na iglaste (np. cis pospolity, cyprysik lawsona lub cyprysik groszkowy) i liściaste (np. kalina koralowa, tawuła wczesna lub jaśminowce). Warto wiedzieć, że ich pielęgnacja, w przeciwieństwie do uprawy innych roślin ogrodowych, nie jest trudna ani pracochłonna.

Głównymi zabiegami pielęgnacyjnymi są: ciecie, ściółkowanie, odchwaszczanie, podlewanie, nawożenie, zabezpieczanie krzewów na zimę oraz ochrona.
Pierwsze podcinanie powinno się odbywać na przełomie czerwca i lipca, drugie po zakończeniu wzrostu – jesienią. Należy skrócić wtedy wszystkie nowe pędy. Jeżeli mamy żywopłot, to gdy osiągnie on już wysokość taką jak zaplanowaliśmy, podcinamy go nawet raz w miesiącu. Prawidłowo uformowane naturalne ogrodzenie jest szersze u podstawy, a węższe u szczytu. To sprawi, że światło będzie docierało wszędzie i roślina się nie przerzedzi.

Zwalczanie zagrożeń - opryskiwacze Kwazar

Tak jak inne rośliny w ogrodzie, krzewy ozdobne narażone są na zagrożenia. Jeżeli pojawiają się dziury w liściach to najprawdopodobniej winne są chrząszcze, gąsienice motyli lub ślimaki. Z kolei za liczne srebrzyste lub żółtawe plamki odpowiedzialne są przędziorki. Na gałązkach mogą też występować tarczki lub wełnisty nalot jest to oznaka, że roślinę zaatakowały tarczniki, miseczniki i wełnowec.

Niekiedy obserwuje się zasychanie całych roślin do czego przyczyniają się gryzonie. Aby zapobiec tego typu zagrożeniom, warto sięgnąć po niezawodnego pomocnika – opryskiwacz. Do prac ochronnych idealnie sprawdzają się: Mercury Super 360 i Venus Super 360.

Mercury Super 360 Mercury Super 360 o pojemności 0,5l oraz 1l jest idealnym urządzeniem do pielęgnacji roślin domowych i balkonowych, zraszania, nawożenia dolistnego, nabłyszczania liści. System 360 pozwala na aplikację nawet po odwróceniu opryskiwacza do góry dnem. Dwustronna pompka (Double Action®) dodatkowo zwiększa wydajność pracy – rozpylenie cieczy następuje zarówno przy naciśnięciu, jak i zwolnieniu dźwigni pompki.
Cena: 13zł – 15zł ( w zależności od pojemności).
Venus Super 360 Venus Super 360 to ręczny opryskiwacz ciśnieniowy, który umożliwia oprysk regularnym, stałym strumieniem. Zupełnie nowa pompa oraz konstrukcja głowicy zwiększają zawirowanie cieczy, a ruchoma końcówka pozwala na swobodną regulację kąta oprysku. Venus Super 360 jest idealny do pielęgnacji zarówno roślin domowych (np. paproci), jak i roślin ogrodowych – krzewów, drzewek itp. System 360o pozwala na aplikację cieczy nawet po odwróceniu opryskiwacza do góry dnem!
Cena: 45zł - 49zł (w zależności od pojemności.

Źródło: Kwazar Corporation Sp. z o.o. www.sklep.kwazar.com.pl


Komentarze

Rośliny cebulowe
Temat miesiąca
Rośliny cebulowe
Zobacz więcej
Warto przeczytać
Twoja strona ogrodu

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.