Logo
Logo
1
Do góry

Polbruk: Brukowe mozaiki – niezwykłe możliwości kostki Avanti

Dzięki trapezowej kostce Polbruk Avanti, wprost stworzonej do kreowania niezwykłych kompozycji nawierzchniowych, również własną posesję można zamienić w przepiękny miraż form i kolorów.

Ozdobne nawierzchnie nie od dziś stanowią wyjątkowy element dekoracyjny krajobrazu historycznych miast śródziemnomorskich. Ten inspirowany południową tradycją nurt coraz częściej przedostaje się również do pozostałych krańców Europy, owocując pojawianiem się fantastycznych wzorów na miejskich skwerach, promenadach i placach.

Brukowe mozaiki – niezwykłe możliwości kostki Polbruk Avanti Brukowe mozaiki – niezwykłe możliwości kostki Polbruk Avanti

Polbruk Avanti - kameleon wśród kostek brukowych

Nie bez powodu największą popularnością cieszą się produkty, które stwarzają, jak najwięcej możliwości aranżacyjnych przestrzeni. Dotyczy to przede wszystkim materiałów, które posłużyć mogą jako środek do realizacji nieszablonowych projektów.

Jeśli mowa o uniwersalnych i wszechstronnych elementach do kreowania nawierzchni, to w dziedzinie kostek brukowych miano to powinno bezsprzecznie przypaść kostce Polbruk Avanti, która z trapezową formą i bogatą paletą barw jest istnym kameleonem w świecie materiałów wykończeniowych.

Kostka ta pozwala stworzyć nawierzchnię płynnie scalającą się z otaczającym krajobrazem lub też propozycję barwnych mozaik, które w nietuzinkowy sposób urozmaicą surowy projekt budynku lub oszczędny układ roślinności wokół domu.

Trapezowa forma została zaprojektowana z myślą o wykonywaniu bogatych wzorów złożonych z różnej średnicy kręgów i łuków. Ich kształt umożliwia kreowanie dowolnych miraży bez konieczności przycinania kostek, a poszczególne elementy, wyprodukowane z najwyższą precyzją, płynnie dostosowują się do pozostałych fragmentów kunsztownej układanki. Nowe możliwości aranżu nawierzchni uzyskać można komponując ze sobą zróżnicowane barwne desenie.

Bogata kolorystyka kostki Avanti pozwala wprowadzić optymistyczny element w najbliższym otoczeniu domu dopasowując się do okolicznego krajobrazu, bądź też tworząc przykuwający wzrok, efektowny akcent kolorystyczny będący wizytówką nowopowstałej nawierzchni. Kostka ta dostępna jest w wersji płukanej w sześciu klasycznych kolorach z chłodnej (szary, ciemnoszary, grafit) i ciepłej palety barw (żółty, czerwony, brązowy).

Brukowe mozaiki – niezwykłe możliwości kostki Polbruk Avanti Brukowe mozaiki – niezwykłe możliwości kostki Polbruk Avanti

Finezja i zmysł praktyczny

Kostka Polbruk Avanti zarówno nazwą, jak i wyglądem nawiązuje do wielu włoskich brukowanych uliczek. Stanowi ona nie tylko doskonały materiał nawierzchniowy, który łatwo adaptuje się do indywidualnych wymagań odbiorców, ale również stanowi budulec wielu efektownych wykończeń. Realizacja skomplikowanych oraz wymagających szczególnego dopracowania koncepcji architektonicznych wymaga wyjątkowych materiałów, dlatego też tworząc zawiłe wzory na nawierzchni konieczny jest dobór odpowiednio trwałych produktów.

Z pewnością atutem kostki Polbruk Avanti są jej parametry techniczne gwarantujące wytrzymałość stworzonej kompozycji oraz jej odporność na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Dostępne w tym asortymencie są dwie grubości kostek (6 cm, 8 cm), które pozwalają dopasować optymalny model zależnie od przewidywanego stopnia eksploatacji danego fragmentu nawierzchni.

Niemniej tym, co kieruje ku kostce Polbruk Avanti uwagę miłośników finezyjnych wzorów nawierzchniowych jest bogactwo dostępnych wymiarów umożliwiających realizację nawet najbardziej wymagających projektów z łatwością dopasowujących się do posesji o zróżnicowanym kształcie. Sześć doskonale wyprofilowanych elementów wchodzących w skład kolekcji Polbruk Avanti stworzy efektowną i bezpieczną nawierzchnię zarówno w najbliższym otoczeniu własnego domu, jak również w przypadku wielkoformatowych realizacji.

Brukowe mozaiki – niezwykłe możliwości kostki Polbruk Avanti
Brukowe mozaiki – niezwykłe możliwości kostki Polbruk Avanti

Źródło: Polbruk


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (7)

Komentarze

Wieści z branży
Katalog roślin
Quizy
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 28314
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => lato-na-swiezym-powietrzu-inspiracje-tarasowe
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 27082
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => jak-wykonac-i-zabezpieczyc-meble-z-palet
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!