Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Husqvarna: Przegląd traktorków ogrodowych

Piękny, zielony i zadbany ogród wymaga zaangażowania. Aeracja, siew, nawożenie czy koszenie to tylko niewielka część czynności, które należy wykonać. Doskonałym rozwiązaniem są urządzenia uniwersalne – traktorki.

Więcej niż kosiarka samobieżna - wielozadaniowe traktorki

Każdy ogród, zwłaszcza ten o znacznej powierzchni wymusza na użytkowniku wiele pracy. Różnorodność czynności jakie musimy wykonać powoduje z kolei, że warto zastanowić się nad urządzeniem wielozadaniowym, które całościowo zadbałoby o nasz trawnik. Takie rozwiązanie gwarantuje oszczędności i pozwala zminimalizować problem przechowywania wielu różnych maszyn. Dlatego warto zastanowić się nad traktorkiem. Nie tylko wydajnie pielęgnuje trawniki, ale również można wykorzystać go do innych prac wokół domu” – powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy Husqvarna.

Właściciele większych trawników, często narzekają na długi czas jaki poświęcają na koszenie. Rozwiązaniem tego problemu może być zaopatrzenie się w wielofunkcyjny traktor ogrodowy. Marka Husqvarna w swojej ofercie podsiada wiele modeli tych urządzeń, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Solidne materiały użyte do ich produkcji pozwalają na pracę w każdych warunkach: błota, nierówności terenu, ujemnej temperatury czy opadów śniegu.

Przegląd traktorków do koszenia Husqvarna
fot. Husqvarna AB

Wysoka jakość urządzeń tnących w traktorach zapewnia maksymalną wydajność koszenia trawy na terenach średnio i wielkopowierzchniowych. Możliwy jest również wybór sposobu koszenia - wyrzut boczny, zbieranie do kosza lub rozdrabnianie, które ułatwia przemianę trawy w naturalny nawóz.

Traktor ogrodowy ma zastosowanie o wiele szersze niż zwykła kosiarka. Dzięki łatwym do zamontowania akcesoriom może on szybko i precyzyjnie wykonać wiele ciężkich prac.


Mnogość zastosowań kosiarek samobieżnych marki Husqvarna jest imponująca. Mogą one służyć użytkownikowi przez cały rok, dzięki zastosowaniu osprzętu takiego jak m.in. przyczepa, lemiesz czy pług wirnikowy do odśnieżania, szczotka, brona czy siewnik. Praca zawodowych ogrodników, właścicieli dużych posesji lub różnego rodzaju przedsiębiorstw staje się lżejsza, szybsza, a przede wszystkim bardziej wydajna” – dodał Jerzy Banaszczyk.

Traktorki ogrodowe marki Husqvarna

Husqvarna traktor CT 126 Husqvarna CT 126 – wydajny traktor o niewielkich rozmiarach, z pojemnikiem na trawę. Przemyślana konstrukcja i ergonomia. Duża zwrotność dzięki kompaktowym rozmiarom. Pojemnik można szybko opróżnić z siedzenia kierowcy.
Husqvarna traktor LT 154 Husqvarna LT 154 – traktor ogrodowy z bocznym wyrzutem trawy - pomysłowa konstrukcja i ergonomia. Wskaźnik stanu akumulatora z gniazdem ładowarki. Mocny silnik Briggs & Stratton Intek. Wygodny i niezawodny traktor z ręczną skrzynią biegów.
Husqvarna traktor CTH 224T Husqvarna CTH 224T – wielofunkcyjna maszyna do każdego ogrodu Bardzo wydajny traktor z pojemnikiem na trawę, do ciężkich prac w dużych ogrodach. Wyposażony w wysokosprawny dwucylindrowy silnik Kawasaki smarowany ciśnieniowo. Wydajne zintegrowane zbieranie skoszonej trawy i wygodne, szybkie opróżnianie kosza. Sterowana za pomocą pedałów hydrostatyczna skrzynia biegów uprzyjemnia jazdę. Możliwość łatwego przełączania pomiędzy zbieraniem a funkcją BioClip (rozdrabnianiem) nie ruszając się z fotela kierowcy.

Źródło: Husqvarna

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Boczne pędy pomidora, wyrastające w kątach liści, w dalszym ciągu należy usuwać. Po pierwszym zbiorze trzeba je także zasilić (Azofoską, saletrą amonową, itp.).
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i koszeniu trawnika – najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. W tym tygodniu możemy go też nawieźć.
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Oczyśćmy oczko wodne z glonów. Trzeba też pamiętać o dokarmianiu ryb, gdy zbiornik jest niewielki.
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Przycinamy jabłonie – usuwamy pionowo rosnące pędy tegoroczne i trzeba skrócić pędy wyrastające tuż przy jabłkach.
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Podczas suszy, aby proces rozkładu przebiegał szybciej i lepiej, podlejmy pryzmę kompostową. Warto ją także przerzucić.
Twoja strona ogrodu