Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Polbruk: Nowa kostka brukowa Ideo

Ciekawą alternatywą dla sztampowych, prostych modeli może stać się kostka brukowa Polbruk Ideo otwierająca szerokie możliwości aranżacji krajobrazu. Aby umożliwić architektom tworzenie coraz bardziej innowacyjnych i efektownych projektów, kolekcja Polbruk Ideo została rozszerzona o nowy model charakteryzujący się niepowtarzalną, szorstką strukturą.

Polbruk Ideo - nieograniczone możliwości kompozycji

Zaprojektowanie współgrających ze sobą elementów, będących zarazem harmonijnym dopełnieniem istniejącego już otoczenia, stanowi duże wyzwanie. Zasadniczą trudność sprawia dobór uniwersalnych, a jednocześnie przykuwających wzrok materiałów do wykończenia nawierzchni, która stanowić będzie ozdobę i wspólny mianownik dla zróżnicowanych stylistycznie zabudowań.

Do tego typu zadań często niesłusznie wykorzystuje się standardowy budulec, który pozornie stanowi najbardziej neutralne tło dla współczesnych, jak i historycznych budowli. Jednak, aby dodać okolicznej architekturze świeżości i elegancji, warto wykorzystać nowoczesne materiały, takie jak kostka Polbruk Ideo, której szeroka paleta barw i bogactwo faktur z powodzeniem pozwolą urozmaicić miejski krajobraz oraz podkreślić urok otoczenia.

Kostka Polbruk Ideo znana jest przede wszystkim, jako uniwersalny materiał do tworzenia efektownych, wszechstronnych i funkcjonalnych nawierzchni z nutą nowoczesności. Jej prosta i geometryczna forma doskonale prezentuje się w nowoczesnych dzielnicach dodając surowym bryłom wytworności i urozmaicając ich gamę kolorystyczną. Sprawdza się także w otoczeniu historycznych zabudowań, tworząc delikatne i stonowane tło dla lokalnych zabytków.

ideo_szorstkie_polbruk

Od niedawna zróżnicowana linia kostki Polbruk Ideo wzbogacona została o dwa zupełnie nowe warianty charakteryzujące się innowacyjną, szorstką fakturą. Nowa wersja, to ciekawa alternatywa dla tradycyjnej wersji gładkiej czy płukanej. Mając do dyspozycji aż trzy faktury możliwe będzie tworzenie ciekawych deseni.

Szorstka elegancja - kostka brukowa Polbruk Idea

Najnowszy model kostki brukowej Polbruk Ideo stanowi nowinkę na dotychczasowym rynku materiałów nawierzchniowych. Szorstka faktura, to przede wszystkim złoty środek pomiędzy popularnymi wersjami kostek gładkich i płukanych.

Drobnokryształkową kostkę Polbruk Ideo można nabyć w dwóch wersjach kolorystycznych. Pierwsza z nich, to Bianka, która stanowi ekstrawaganckie połączenie ciepłego beżu i głębokiej czerni.

Drugi odcień o nazwie Siena, to minimalistyczna mieszanka kolorystyczna w odcieniach stonowanej szarości. Delikatnie chropowata nawierzchnia oraz subtelna kolorystyka sprawiają, że kostka ta doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych kompozycjach.

Aspekt estetyczny, choć niewątpliwie bardzo ważny, nie stanowi jedynie o zaletach wspomnianej kostki. Decydując się na stworzenie nawierzchni o chropowatej fakturze zapewnimy antypoślizgową powierzchnię wszelkiego rodzaju chodnikom, podjazdom i alejkom.

Nowy model kostki Polbruk Ideo dostępny jest w ośmiu prostokątnych rozmiarach charakterystycznych dla całej linii (9x16, 24x16, 29x16, 38x20, 20x12, 26x12, 25x20, 32x20 cm), dzięki czemu można dowolnie łączyć ze sobą różne wersje kolorystyczne i fakturowe. Nie bez znaczenia pozostaje również jej grubość (6 cm), pozwalająca tworzyć nawierzchnie nie tylko stylowe, ale i bardzo wytrzymałe na wszelkie obciążenia i intensywną eksploatację.

Źródło: Polbruk


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu