Róża 'Królowa Warszawy'

Róża 'Królowa Warszawy'

Dla uczczenia Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamek Królewski w Warszawie i jego Ogrody zyskują nową królową. Jej Wysokość ‘Królowa Warszawy’ to polska odmiana róży, która została oficjalnie zaprezentowana podczas KRÓLEWSKIEJ WYSTAWY KWIATÓW, która odbyła się w dniach 10-13 czerwca 2021. Oficjalne nadanie imienia nowej odmianie odbyło się w sobotę 12 czerwca w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie.

Posłuchaj
00:00
108

'Królowa Warszawy' – róża Zamku Królewskiego

To niezawodna róża rabatowa o eleganckich, dużych kwiatach (średnica 12 cm) o barwie perłowego, bardzo delikatnego różu. W pełnym rozkwicie ukazuje złociste centrum pręcików, otoczone koroną pofalowanych płatków.

Niezwykła, wdzięczna róża o majestatycznym wyglądzie. Kwiaty duże, eleganckie w kolorze perłowym przynoszącym delikatną świeżość. Uwagę przyciągają wydłużone pąki w odcieniu magnolii. W miarę otwierania się płatków 'Królowa Warszawy' zmienia barwę na kolor porcelanowo-perłowy. Kwitnie w wiechach otwierając kwiaty stopniowo, dzięki czemu, róża prezentuje wszystkie fazy kwitnienia jednocześnie. W pełnym stadium rozkwitu, łagodnie pofalowane płatki odchylają się na zewnątrz. Ich symetria tworzy kompozycje przypominającą koronę, koncentrując uwagę na radosnych, żółto-pomarańczowych pręcikach.

Kwiaty ułożone w wiechy stopniowo się otwierają zapewniając długi okres dekoracyjności. Pachną korzennie i są odporne na uszkodzenia deszczem. Przycięte powtarzają pięknie kwitnienie. Krzewy są zgrabne, zwarte o wysokości 80-110 cm i szerokości 60-70 cm. Odmiana jest wysoce odporna na choroby grzybowe i w pełni mrozoodporna. Polecana zarówno do ogrodów jak i rabat parkowych.

Autorem nowej odmiany jest Łukasz Rojewski – polski hodowca, pasjonat róż, założyciel i członek władz Polskiego Towarzystwa Różanego.
Rodzice nowej odmiany to: [ (Morgengruss x Constance Spry) x (Morgengruss x Comte de Chambord) ].

Różę 'Królowa Warszawy' możesz kupić w Szkółce Róż ROSARIUM

 

To się przyda
Podłoże Do Róż – 20 l
Podłoże Do Róż – 20 l
SAPROL, ochrona róż i roślin ozdobnych – 25 ml
SAPROL, ochrona róż i roślin ozdobnych – 25 ml
Nawóz do róż Moc Pąków – 150 g | Target
Nawóz do róż Moc Pąków – 150 g | Target
Nawóz Osmocote 2w1 do róż – 300 g, Substral
Nawóz Osmocote 2w1 do róż – 300 g, Substral

☺️ Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. Odwiedź nas na Facebooku, Instagramie, Pintereście, YouTube oraz na forum ogrodniczym. Zajrzyj także do naszego sklepu ogrodniczego.

Tematy
Autor
Redakcja portalu Redakcja portalu

Redakcja ZielonyOgrodek.pl to zespół ogrodników i projektantów, który dzieli się z wami swoją praktyczną wiedzą i pomysłami na ogród. 

Artykuły autora Wszyscy autorzy
Powiązane artykuły
Prezentownik 2025. Ponad 40 pomysłów na upominki nie tylko dla ogrodników
Porady na ten tydzień
Tydzień 47, Sentencja nr:6
Kolumnowe odmiany iglaków trzeba szczelnie obwiązać sznurkiem a bardziej wrażliwe odmiany owinąć agrowłókniną, aby ciężar śniegu nie wyłamał gałązek.
Przeczytaj także
Kolumnowe iglaki zimą: jak zabezpieczyć? Terminy zakładania i zdejmowania zimowych osłon Jak zabezpieczyć drzewa i krzewy liściaste przed zimą? Praktyczne porady Sprawdzone metody zabezpieczania roślin na zimę | Wszystko, co warto wiedzieć!
Tydzień 47, Sentencja nr:4
Przykryjmy miejsca, gdzie we wrześniu lub październiku zostały posadzone cebulki roślin kwitnących wiosną. Najlepsza do tego celu będzie kora lub torf, gałązki świerkowe, suche liście lub słoma.
Przeczytaj także
Spóźnione sadzenie roślin cebulowych 6 najpopularniejszych zimowych osłon dla roślin Co zrobić, by wiosenne cebulki miały piękne kwiaty? Tanie materiały do ochrony roślin przez zimnem | Jak zaoszczędzić na agrowłókninie?
Tydzień 47, Sentencja nr:1
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Przeczytaj także
Naturalne nawożenie gleby | Co, jak i kiedy stosować? Przerzucanie warstw kompostu: dlaczego trzeba to robić? Zrób samodzielnie kompost! Co, jak i gdzie kompostować w ogrodzie? Kompostownik w ogrodzie – jak powinien wyglądać i co w nim kompostować?
Komentarze

Darmowy program
Projektowanie Ogrodu
wypróbuj online
Projektowanie ogrodu
Tagi
Sprawdź, co dziś czytają inni
Polecamy