Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Bosch: Nowe kosiarki Rotak

Dzięki systemowi Powerdrive+ kosiarki nowej generacji Bosch Rotak zapewniają najwyższą jakość koszenia trawy. Zapewnia on koordynację pracy silnika i noży, których bardzo szybki ruch obrotowy wywołuje silny ruch wirowy powietrza, który skutecznie zasysa ściętą trawę do zbiornika.

Nowe kosiarki elektryczne Rotak 37, 40 i 43 oraz kosiarki akumulatorowe 37 LI i 43 LI oferują najwyższą efektywność w swojej klasie i zbierają do 99% ścinków trawy. Wyjątkowo czyste cięcie zapewniają noże ze specjalnie utwardzonej stali. Dzięki bardzo ostrej krawędzi nóż wyjątkowo czysto tnie trawę. Rezultat to doskonale zadbany trawnik z równomiernie przyciętą trawą.

Kosiarki nowej generacji:

  • Wyjątkowa efektywność dzięki systemowi Powerdrive+
  • Trzy wydajne kosiarki elektryczne z zasilaniem sieciowym i silnikiem o mocy 1 400, 1 700 i 1 800 W
  • Dwie wydajne kosiarki akumulatorowe z bezobsługowym silnikiem EC oraz akumulatorem 4,0 Ah
  • Wyjątkowa technologia zasysania trawy zapewnia najwyższą efektywność
  • Wzmocnione i specjalnie ostrzone noże stalowe zapewniają precyzyjne i czyste cięcie
  • Noże w modelach Rotak 40, Rotak 43 i Rotak 43 LI mają specjalny profil boczny LeafCollect służący do rozdrabniania liści leżących na trawniku. Strumień powietrza przenosi je potem razem ze ściętą trawą do zbiornika.
Kosiarki
Trzy wydajne kosiarki elektryczne z zasilaniem sieciowym i silnikiem o mocy
1 400, 1 700 i 1 800 W (fot. Bosch).

Kosiarki do każdego rodzaju trawnika i dowolnego ukształtowania terenu

Nowa generacja kosiarek Rotak wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem. W zależności od wielkości trawnika i ukształtowania terenu, użytkownicy mają do wyboru różne szerokości pracy i odpowiedniej wielkości zbiorniki na trawę, a także modele z zasilaniem sieciowym lub akumulatorowym. Kosiarki przewodowe mają moc 1 400, 1 700 oraz 1 800 W i są wyposażone w przekładnię redukcyjną, która przekształca dużą prędkość obrotową silnika w wysoki moment obrotowy przy nożu. Dzięki takiemu rozwiązaniu modele Rotak 37, Rotak 40 i Rotak 43 są wydajne. Kosiarki te ważą odpowiednio ok. 11, 12,6 oraz 12,7 kg i zaliczają się tym samym do najlżejszych kosiarek elektrycznych w swojej klasie.

Wydajne kosiarki akumulatorowe z silnikiem EC oraz akumulatorem o pojemności 4,0 Ah

Kosiarki akumulatorowe Rotak 37 LI i Rotak 43 LI są wyposażone w bezszczotkowy silnik EC. Silnik ten jest całkowicie bezobsługowy (nie wymaga wymiany szczotek węglowych), a przy tym bardzo efektywny: jego sprawność jest nawet o 30% wyższa niż w przypadku tradycyjnych silników elektrycznych DC. Zastosowanie silnika EC pozwoliło także na zmniejszenie rozmiarów i wagi nowych kosiarek akumulatorowych Bosch: urządzenia ważą zaledwie 13,2 oraz 13,9 kg i należą do najlżejszych kosiarek akumulatorowych na rynku. Dzięki niewielkiej wadze ich przenoszenie nie sprawia problemu, zaś praca nimi jest wyjątkowo wygodna.

Kolejną zaletą jest długi czas pracy akumulatora: kosiarki akumulatorowe Rotak 37 LI i Rotak 43 LI są wyposażone w akumulator o pojemności 4,0 Ah. Na jednym cyklu ładowania akumulatora nowe kosiarki mogą skosić do 50% więcej trawy niż kosiarki z akumulatorem 2,6 Ah stosowanym dotychczas. Akumulatory nie są wkładane od góry, lecz wsuwane od przodu. Umożliwia to ich szybszą i łatwiejszą wymianę.

Sprawdzone właściwości zapewniają wysoki komfort pracy

Wszystkie nowe kosiarki Rotak są wyposażone w specjalne uchwyty Ergoflex, które zapewniają bardziej ergonomiczną postawę podczas koszenia: odciążają mięśnie, ścięgna i stawy, zmniejszają wysiłek oraz zapewniają komfort nawet podczas dłuższej pracy. Podobnie jak wcześniejsze modele, nowe kosiarki są wyposażone w innowacyjne grzebienie, które doprowadzają trawę rosnącą po bokach pod nóż i zapewniają dokładne cięcie, zwłaszcza w pobliżu muru lub na krawędzi rabat. Dzięki temu nie ma konieczności wykonywania poprawek przy użyciu podkaszarki lub nożyc do trawy.

Wszystkie urządzenia są wyposażone w uchwyt transportowy umożliwiający wygodne przenoszenie oraz system QuickClick, który umożliwia szybki i beznarzędziowy montaż uchwytów: wystarczy kilka chwil i kosiarki, dostarczane z już zamontowanymi kołami, są gotowe do użycia. Modele Rotak 40, Rotak 43 i Rotak 43 LI mają miękkie, gumowe koła, które nie wygniatają trawnika podczas koszenia.

Kosiarki elektryczne

Dane techniczne. Kosiarki elektryczne

Kosiarki akumulatorowe

Kosiarki akumulatorowe. Dane techniczne

Nowość: Bosch ARM - nowa linia kosiarek do ogólnego zastosowania

Dla użytkowników poszukujących lekkich, wydajnych i łatwych w obsłudze kosiarek elektrycznych do podstawowych zadań związanych z koszeniem Bosch opracował zupełnie nową linię kosiarek ARM. Obejmuje ona 3 modele z zasilaniem sieciowym przeznaczone do małych i średnich trawników.

Kosiarki elektryczne. Dane techniczne

Wszystkie nowe kosiarki Bosch będą dostępne w sprzedaży od lutego 2014. Inne akcesoria, np. noże i akumulatory, są dostępne w ofercie osprzętu dodatkowego Bosch.

źródło i fot. Bosch


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu