Logo
Logo
Do góry

Odnawiamy konewkę, metalową doniczkę... Drugie życie przedmiotów z drewna, metalu, kamienia i betonu

Wilgoć jest największym wrogiem elementów z drewna i metalu. Zabezpieczenie tego typu przedmiotów przed zgubnym wpływem jesienno-zimowej słoty, pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania wiosną. Skutecznym i niedrogim rozwiązaniem tego problemu jest Multispray Emalia Szybkoschnąca marki Śnieżka.

Multispray Emalia Szybkoschnąca marki Śnieżka

Multispray Emalia Szybkoschnąca marki Śnieżka i jej wygodna aplikacja

Wygodna w aplikacji emalia nadaje się do większości rodzajów podłoży: metalu, drewna, kamienia, a nawet betonu.

Bez względu na to, czy chodzi o konewkę, obudowę lampy, krzesełko, skrzynkę czy sekator, wymalowanie uzyskane dzięki Śnieżce Multispray charakteryzuje się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Bardzo szybki czas wysychania (do 10 minut) sprawi, że praca z produktem będzie prosta i przyjemna.

Farba dostępna jest w 10 kolorach, więc z łatwością znajdziemy barwę pasującą do elementów małej architektury czy elewacji domu, w otoczeniu których będzie umiejscowiony malowany produkt.

Właściwe przygotowanie podłoża

Przed przystąpieniem do malowania, sprawdźmy, czy podłoże jest suche. Zadbajmy również o to, aby oczyścić je z rdzy, kurzu, zatłuszczeń lub innych zanieczyszczeń. Starą, dobrze trzymającą się farbę, dla uzyskania lepszego efektu, można zmatowić papierem ściernym (a po tym zabiegu koniecznie odpylić!).

W przypadku elementów metalowych szczególnie narażonych na korozję (np. konewki, rynny), warto przed nałożeniem emalii zastosować Lakier Podkładowy z serii Multispray. Preparat wygładzi podłoże, zwiększy przyczepność nowej farby oraz zapewni dodatkową ochronę antykorozyjną. Stosuje się go tak samo jak Emalię Szybkoschnącą. Od nałożenia warstwy gruntującej, właściwą emalię można aplikować po ok. 2 godzinach.

Emalia szybkoschnąca Multispray
Emalia szybkoschnąca Multispray. Paleta 10. kolorów.

Szybkie i sprawne malowanie

Przed użyciem Emalii Szybkoschnącej, należy energicznie potrząsać opakowaniem przez około 3 minuty od momentu usłyszenia charakterystycznego odgłosu kulek w pojemniku. Farbę zaleca się nakładać w kilku cienkich warstwach z odległości 25-30 cm. Przed przystąpieniem do właściwego malowania dobrze jest także dokonać próbnego natrysku.

Odnawiamy metalowa latarnię i drewnianą ścianę
W przypadku elementów metalowych szczególnie narażonych na korozję, warto przed nałożeniem
emalii zastosować Lakier Podkładowy z serii Multispray.

Czas schnięcia wynosi ok. 10 minut, jednak uzależniony jest od temperatury i wilgotności powietrza. W niekorzystnych warunkach może ulec nieznacznemu wydłużeniu. Pełną ochronę antykorozyjną wymalowana powierzchnia uzyskuje po 24 godzinach.

Przedmioty zabezpieczone przed zgubnym działaniem wilgoci, dłużej będą mogły nam służyć. Zdobiące otoczenie naszego domu intensywne i trwałe kolory, rozweselą jesienno-zimową monotonię. Gdy opadną już liście, a resztę świata przykryje biały śnieg, kolorowy parapet czy balustrada dalej będą cieszyć swym wyglądem.

źródło i fot.: Śnieżka

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (3)
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu