Logo
Logo

Jak szybko i trwale odnowić stare metalowe ogrodzenie?

Każdy posiadacz wie, jak problematyczne i czasochłonne może być odnawianie metalowego ogrodzenia. Proste elementy można w miarę łatwo przemalować, a co z wyszukanymi wzorami, gdzie trzeba dotrzeć do każdego zakamarka. Czy można to zrobić szybciej, a przy tym zabezpieczając na długi czas?

Marka Altax wprowadza na rynek nową farbę do metalu z bezpośrednim nakładaniem na rdzę. Czym wyróżnia się od pozostałych produktów na rynku?

Spis treści
Przywracanie trwałości dzięki odpowiedniej farbie Szybki efekt dzięki szybkiemu wysychaniu Łatwość w używaniu na każdych powierzchniach

Co jest najważniejsze przy odnawianiu ogrodzeń z metalu?

Przywracanie trwałości dzięki odpowiedniej farbie

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości składników chemicznych, w oparciu o wyniki badań laboratoryjnych z komór starzeniowych trwałość malowania farbami do metalu to aż do 15 lat.

Czym są komory starzeniowe – to specjalne maszyny, w których umieszczane są próbki pomalowane farbami i przez określony czas poddawane są imitacją realnych warunków atmosferycznych: deszcz, promienie UV, zmiany temperatury. Jest to sztuczne postarzanie testowanych produktów, dzięki któremu na podstawie specjalnych przeliczników, określić można czas ochrony. Jest to popularna metoda stosowana przez wiele firm z różnych branż.Szybki efekt dzięki szybkiemu wysychaniu

Opracowane rozwiązanie sprawia, że malowana powierzchnia uzyskuje odporność na deszcz i tak zwaną pyłosuchość w 30 minut. Jest to bardzo dobry rezultat.

Ktoś może powiedzieć „przecież ja nie maluję płotu, jak zanosi się na deszcz” … a letnie burze? Co jeśli malowanie ogrodzenia rozpocznie się w słoneczne przedpołudnie, na projekt trzeba przeznaczyć cały dzień, a po południu przychodzi niespodziewany, krótkotrwały opad deszczu? Przy produkcie, który schnie kilka godzin, jest duże ryzyko, że część pracy może pójść na marne.

Nieutwardzona farba spłynie z ogrodzenia, dodatkowo mogąc zabrudzić powierzchnię dookoła, np. podmurówkę, kostkę brukową, rośliny. Innym razem podczas malowania tuż obok po drodze gruntowej przejedzie samochód albo zawieje wiatr wzniecając obłok kurzu. Przy produkcie długoschnącym ryzyko, że taki pył przyklei się do świeżo malowanego ogrodzenia jest duże i zamiast cieszyć się nowym, odświeżonym wyglądem, tego samego dnia widać pierwsze oznaki zabrudzenia. W takich sytuacjach najlepiej wybrać produkt, który będzie gwarantował skrócony czas schnięcia.

Altax farba do metalu
Farba do metalu bezpośrednio na rdzę
Specjalistyczna farba renowacyjna do stosowania bezpośrednio na rdzę (nie wymaga podkładu), zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Idealnie sprawdza się do malowania powierzchni metalowych, żeliwnych, aluminiowych, zarówno nowych jak i wcześniej już zabezpieczonych. Zapewnia aż do 15 lat ochrony przed czynnikami atmosferycznymi i rdzą. Odporna na deszcz już po 30 minutach.
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!

Łatwość w używaniu na każdych powierzchniach

Altax farba do metalu może być nakładana zarówno na surowy metal, bez konieczności stosowania podkładu, jak i na wcześniej zabezpieczone powierzchnie metalowe oraz dodatkowo na elementy wykonane żeliwa, aluminium czy stali nierdzewnej.

Produkt przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. A co najważniejsze, bardzo dobrze sprawdza się do odnawiania wszystkich elementów zabezpieczanych proszkowo. Już nie trzeba oddawać takiego ogrodzenia do piaskowania i powtórnego malowania – teraz można wykonać wszystko samodzielnie. W takich przypadkach rozwiązanie marki Altax to niebywała oszczędność czasu i dodatkowych kosztów.

Dodatkowe informacje to:

- narzędzia do nakładania: pędzel, wałek, natrysk
- wydajność ok 10m²/l
- zalecana ilość warstw 2-3

Oczywiście, jak każdą powierzchnię przed malowaniem, ogrodzenie metalowe trzeba odpowiednio przygotować. Bezwzględnie należy pozbyć się wszystkich luźnych fragmentów starych powłok malarskich czy odpadającej rdzy. Farbę można nakładać na trwały nośnik, tylko wtedy otrzymuje się pożądany efekt trwałościowy, który będzie cieszył swoim pięknem na długie lata.

Dodatkowo trzeba zadbać o otoczenie, nawet nieumyślne zachlapanie może pozostawić trwały ślad, na czymś na czym byśmy nie chcieli. Oczywiście w farbie są specjalne dodatki, mające ograniczać ryzyko kapania, ale dla własnego komfortu lepiej pod malowaną powierzchnię podłożyć kawałek kartonu czy folii.

Zatem tak, od teraz prace związane z odnawianiem metalowych ogrodzeń można zrobić dużo szybciej, wygodniej, a jednocześnie zapewniając długi czas ochrony!

  Altax

Artykuł powstał we współpracy z marką ALTAX – producentem środków do ochrony i dekoracji drewna, a także farb ogrodowych i renowacyjnych do różnego rodzaju powierzchni.

Więcej informacji o firmie i produktach znajdziesz na: www.altax.pl

Autor
Jak szybko i trwale odnowić stare metalowe ogrodzenie?
Jak szybko i trwale odnowić stare metalowe ogrodzenie?
Porady ekspertów

Eksperci czołowych firm ogrodniczych oraz specjaliści w różnych dziedzinach ogrodnictwa, budowy i urządzania domu, pielęgnacji ogrodu i roślin doniczkowych, dzielą się z Wami swoim doświadczeniem.

 
Powiązane tematy

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl

21-06-2023 11:08

Powiem Wam, że swego czasu tez chciałam ogarnąć w sensie odnowić stare ogrodzenie tez metalowe, ale jakoś mi się odwidziało i teraz szukam miejsca/firmy, które oferuje skup złomu

Gość sasquad

23-05-2023 10:49

No to jak? Do malowania bezpośrednio na rdzę, a w opisie podajecie, że przed malowaniem należy usunąć ogniska rdzy? Wygląda to zwykłe marketingowe naciągactwo.

Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl
kategoria-wokol_domu_ogrodzenia_i_bramy
NAJNOWSZE TREŚCI