Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
10
Okazje

Kwiaty doniczkowe – wiosna w Twoim domu

Kwiaty doniczkowe dostępne są już od jakiegoś czasu. Do wyboru są różnorakie odmiany, od narcyzów po piękne tulipany, a skończywszy na słodko pachnących hiacyntach. Wszyscy nie możemy się doczekać, aż wiosna przywita nas w końcu z otwartymi ramionami, a my przyozdobimy nasze mieszkania wspaniałymi kwiatami doniczkowymi.

TEMAT NA CZASIE
Wybierz grabie z systemem "CLICK", a praca w ogrodzie stanie się przyjemnością!
TEMAT NA CZASIE
Wybierz grabie z systemem "CLICK", a praca w ogrodzie stanie się przyjemnością!
Od dzisiaj grabienie liści stanie się przyjemnością! Można tak śmiało napisać dzięki grabiom PROLINE z linii "System CLICK". Z nimi sterty liści nie...

Ich pielęgnacja nie powinna przysporzyć absolutnie żadnych problemów nawet największym laikom, wystarczy zapewnić kwiatom w doniczkach odpowiednie warunki. Przedstawiamy nasze pomysły na rośliny dostępne w każdym centrum ogrodniczym, które również nie wymagają zbyt wiele uwagi.

Uniwersalny tulipan

Zgadza się, tulipany to jedne z najpopularniejszych wiosennych kwiatów doniczkowych. Oczywiście, kojarzą nam się przede wszystkim z bukietami i rzędami kwitnącymi na czerwono w ogrodach, a tymczasem mogą równie dobrze zawitać do naszych domów, i to na całkiem długo. Tulipany uwielbiają słońce, więc donicę z nimi możesz bez problemu umieścić na parapecie, stole czy też koło okna. Istotne natomiast, by nie było im za ciepło i aby nie zapominać o regularnym podlewaniu. Trzeba też pamiętać o tym, by ziemia w doniczce była wilgotna, ale nie mokra, bo inaczej mogą zgnić cebulki.

Pierwiosnki

Prymule to wiosenne kwiaty, które zdecydowanie wiosną powinny znaleźć się w naszych domach. Ich kolory są przeróżne: niebieskie, żółte czy też różowe. Pierwiosnki wymagają właściwego miejsca, lekko zacienionego, niezbyt nasłonecznionego. Roślinę można postawić na stole nieopodal okna, podlewać raczej z umiarem, ale regularnie, tak aby nie doszło do przesuszenia.

Krokusy

Te wielokolorowe kwiaty wiosenne będą również stanowić wspaniałą dekorację w domu. Krokusy przepadają raczej za ciepłym, ale nie gorącym klimatem, wilgocią oraz umiarkowanym podlewaniem.

Żonkile

Jak wszystkie pierwsze wiosenne kwiaty, także żonkile lubią wprowadzić nieco słońca do naszego mieszkania. Kwitną na jasno, ale preferują raczej ocienione miejsca i podlewanie w umiarkowanej ilości.

O czym trzeba jeszcze pamiętać?

Podczas podlewania kwiatów cebulowych wiosennych, trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, żeby wodę lać na ziemię, a nie na cebulę oraz liście. Nie rekomenduje się też zraszania, a tylko np. nalewanie wody bezpośrednio na podstawkę. W takiej sytuacji roślina może sama podjąć decyzję, ile wody potrzebuje w danym momencie. Jeśli zdarzy nam się zapomnieć o podlewaniu przez tydzień, pod żadnym pozorem nie wolno roślin przelewać, ponieważ to tylko im zaszkodzi. Zwróćmy uwagę również na przeciągi oraz na włączone kaloryfery – dotyczy to kwiatów stojących na parapetach.

Nawożenie i pielęgnacja

Kwiaty doniczkowe przeważnie nie potrzebują nawożenia. Gdy na zewnątrz mamy temperaturę mocno na plusie, wtedy kwiaty można w ciągu dnia wyeksportować na balkon bądź taras. Na noc kwiaty powinno się z powrotem zabrać do środka. Przekwitające części należy usuwać, a kwiaty zostawić, by same uschły.

04/26/2021
Źródło: materiały prasowe

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT