Logo
Logo
Do góry

Honda: Urządzenia ogrodowe, które pomagają zadbać o ogród jesienią

Zobacz, jak zadbać o gród jesienią. Jakich urządzeń użyć do koszenia trawnika, przycinania żywopłotu i spulchniania gleby? Jakimi parametrami powinny się charakteryzować te urządzenia, aby prace przebiegały sprawnie?

TEMAT NA CZASIE
Ochrona warzywnika: jak zwalczać choroby i szkodniki warzyw?
TEMAT NA CZASIE
Ochrona warzywnika: jak zwalczać choroby i szkodniki warzyw?
Nie od dziś wiadomo, że praca na świeżym powietrzu dostarcza nie tylko przyjemności, ale jest też zdrowa. A nic nie daje większej satysfakcji niż...
Kosa plecakowa Honda UMR 435
Kosa plecakowa Honda UMR 435 (fot. Honda).

Koszenie trawnika

Jesienią trawę kosimy wyżej niż latem, najlepiej do tego celu sprawdzają się kosiarki wyposażone w regulację wysokości koszenia, np. Honda HRX 476 oraz HRG536. Model z serii Super Komfort, o szerokości koszenia 47 cm, ułatwia koszenie dzięki centralnej 7-stopniowej regulacji wysokości koszenia od 2,5 - 7,9 cm oraz precyzyjnemu systemowi podwójnych noży MicroCut®, który zapewnia dokładniejsze rozdrobnienie źdźbeł roślin. Maszyna ta znajduje dodatkowe zastosowanie w okresie jesiennym, gdyż umieszczony w niej system mulczowania zmiennego Versamow® umożliwia zbieranie do kosza oraz mielenie trawy i liści bez dodatkowych części ani narzędzi.

Zobacz, jakie prace ogrodowe trzeba wykonać w październiku.

Natomiast kosiarki z serii IZY, HRG536, o szerokości koszenia 53 cm, wyposażone są w 6-stopniową regulację wysokości koszenia oraz podwójne ostrze, zapewniające prawidłowe cięcie darni.

Jesienny trawnik wygodnie jest także pielęgnować poręczną i lekką kosą, np. plecakową Honda UMR 435E T, której stelaż dostosowuje się do kształtu pleców. Dzięki temu urządzenie jest wygodne i zapewnia stabilną pozycję podczas pracy. Sprawne przycięcie trawy w trudno dostępnych miejscach umożliwiają także kosy Honda UMK 425 i 435, które wraz z przystawkami służą też do przycinania krzewów i drzewek.

Honda HRX476 VKE (fot. Honda)
Kosiarka umożliwia zbieranie do kosza oraz mielenie trawy i liści (fot. Honda).

Przycinanie żywopłotu

Przycinanie żywopłotu można z łatwością wykonać nożycami do żywopłotów o jednostronnym lub dwustronnym ostrzu.

Nożyce Honda z serii HHH, wygodne w użyciu, ciche i  lekkie, wyposażone są w mini czterosuwowe silniki 4-GX 25 o wadze 2,76 kg, które równocześnie są przyjazne dla środowiska dzięki obniżonemu poziomowi emisji spalin. Specjalna konstrukcja nożyc, daje możliwość obrotu o 360 stopni w dowolnej płaszczyźnie bez zakłóceń w pracy, zapewnia łatwość wykonywania pracy.

Nożyce Honda HHH 25D-60E z ostrzem obustronnym o długości 55 cm umożliwiają cięcie pędów do 1,9 cm grubości, co nieraz jest konieczne przy zabiegu odmładzania roślin.

Model HHH 25S - 75E ma dodatkowo deflektor - listwę ułatwiającą odrzucanie ścinanych pędów w pewnej odległości od rośliny.

Układ automatycznej dekompresji zapewnia szybki start silnika, a niska waga tych urządzeń ogrodowych i ich precyzyjne wyważenie oraz ergonomiczne i regulowane uchwyty znacząco podnoszą komfort obsługi i usprawniają pracę.

W przypadku wyższych szpalerów, sprawdzają się kosy Honda UMK 425 i 435, które dzięki

Honda FG110 glebogryzarka
Glebogryzarka to bardzo skuteczne
urządzenie do spulchniania gleby
(fot. Honda).

przystawkom służą również do przycinania gałęzi na wysokości. Specjalne przystawki montowane są na końcu kosy, dzięki czemu możemy z łatwością sięgnąć znacznych wysokości i dolnych partii roślin bez konieczności schylania się. Podkrzesywarka do gałęzi sięga na wysokość 3,5 m i tnie gałęzie o średnicy nawet powyżej 15 cm. Przystawka do przycinania żywopłotów również zapewnia sprawne i wygodne wykonanie pracy, ponieważ można ustawiać ją pod różnymi kątami. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy w łatwy sposób ciąć żywopłot z każdej strony na wysokość do 3 m.

Spulchniamy glebę

W przydomowym ogródku do przemieszania wierzchniej warstwy gleby pomocna będzie lekka glebogryzarka Honda FG110. Obsługa urządzenia nie wymaga wysiłku, ponieważ silnik umieszczony pionowo nad nożami sprawia, że glebogryzarka sama łatwo zagłębia się w ziemi. Z uwagi na niewielką szerokość roboczą 23 cm jest szczególnie zalecana do spulchniania gleby na wąskich zagonach, w szklarniach, tunelach.

Warto przeczytać
PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu