Logo
Logo
Do góry

Honda: 5 nowych modeli kosiarek traktorowych

W bieżącym sezonie Honda proponuje 5 nowych modeli kosiarek traktorowych, które poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań jeszcze bardziej zwiększają efektywność i komfort pracy w ogrodzie. Są to: HF 2315HM, HF 2417HME, HF 2417HT, HF 2622HM i HF 2622HT.

TEMAT NA CZASIE
Czyste i zadbane dłonie w sezonie – czy to w ogóle możliwe?
TEMAT NA CZASIE
Czyste i zadbane dłonie w sezonie – czy to w ogóle możliwe?
Praca w ogrodzie to dla ogrodnika największa przyjemność, pod warunkiem, że jest do niej odpowiednio przygotowany. Niezależnie od tego, czy pielisz,...
Honda HF2417 (fot. Honda)
Honda HF2417 (fot. Honda).

Innowacyjne udoskonalenia techniczne dotyczą cięcia i zbierania trawy, jakości i niezawodności maszyn:

  • System Optiflow umożliwia silniejszy i linearny przepływ powietrza, który zwiększa wydajność zbierania trawy. Innowacyjnym rozwiązaniem tego systemu są wentylatory, ponieważ przechodzące przez nie powietrze unosi pionowo trawę podczas koszenia, dzięki czemu źdźbła są ścinane z większą precyzją i z większą energią wrzucane do kosza. System Optiflow zapewnia najszybszy sposób koszenia w połączeniu z doskonałą pielęgnacją trawy.
  • System mielenia zmiennego Versamow® - modele HF 2417HM/HT i HF2622HM/HT jako pierwsze w tej serii kosiarek Honda zostały wyposażone w opcję mulczowania, którą można włączyć/wyłączyć zależnie od potrzeb. Dzięki temu traktorki ogrodowe spełniają 3 funkcje: koszenia, zbierania, mielenia, i mogą być wykorzystywane na trawnikach różnego typu od wiosny po późną jesień.
  • Zderzak i dodatkowe wzmocnienie konstrukcji - modele HF 2417HM/HT i HF2622HM/HT na wzór samochodów otrzymały stalowe i designerskie zderzaki przednie zabezpieczające podwozie przed gałęziami i innymi przeszkodami, nową odlewaną żeliwną oś przednią, wzmocnioną i usztywnioną pokrywę silnika oraz wzmocniony układ kierowniczy, dzięki czemu zwiększona została jego odporność na wybicia, a jazda traktorem ogrodowym jest tak samo pewna jak samochodem.
  • Większy zbiornik paliwa - modele HF 2417HM/HT i HF2622HM/HT zostały także wyposażone w ponad 8-litrowe zbiorniki paliwa, zapewniające dłuższy czas koszenia bez koniecznych przerw na uzupełnianie benzyny. Dodatkowym rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo pracy jest umiejscowienie zbiornika po prawej stronie maszyny z dala od silnika. Dzięki temu paliwo nie nagrzewa się ani nie traci na jakości.
  • Nowy mocniejszy silnik - wszystkie nowe modele pracują na przyjaznych dla otoczenia silnikach 4-suwowych, natomiast modele HF 2622 HM i HT zostały wyposażone w najlepszy i najbardziej ekologiczny w swojej klasie silnik na rynku GXV660 o mocy 21,5 KM / 16 kW (punkt pracy w traktorku przy 13,8 kW), który gwarantuje doskonałą wydajność w trudnych warunkach.
  • Nowy filtr paliwa - papierowy filtr paliwa o podwójnie wydłużonej żywotności. Poprawia jakość pracy maszyny i obniża koszty jej eksploatacji.
  • Nowy system mocowania kosza - wszystkie nowe modele posiadają udoskonalone prowadnice mocowania kosza. Rozwiązanie to w znaczny sposób ułatwia zakładanie pojemnych koszy i usprawnia pracę z maszyną.

Kosiarki traktorowe Honda HF w połączeniu z przystawkami są maszynami wielozadaniowymi, znajdującymi różne inne zastosowania w ogrodzie i wokół domu przez okrągły rok. Mogą dodatkowo pełnić funkcję zamiatarki do chodników, podjazdów i uliczek przydomowych, piaskarki. Wraz z walcem z kolcami służą do aeracji i ugniatania trawników, a z lemieszem - sprawnie i szybko odgarniają śnieg. Do każdej maszyny można również dołączyć przyczepę o ładowności 350 kg.

źródło Honda

Warto przeczytać
PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu