Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2019
Do góry

Libet: Kostki Merano - idealne do ogrodu urządzonego w stylu vintage

Postarzane kostki Merano to nowość w linii Libet Decco. Tworzy je system siedem różnej wielkości prostokątów o wspólnym boku. Zapewnia to swobodę tworzenia dowolnych aranżacji i układów doskonale odwzorowujących zabytkową nawierzchnię w odcieniach beżu i torfowego brązu.

Nostalgia za czasami minionymi sprawia, że niezwykłą estymą darzymy przedmioty przywołujące ów magiczny klimat tego, co minęło. Powroty do przeszłości manifestują się m.in. w sztuce urządzania ogrodu, gdzie projektanci nie tylko chętnie korzystają z dawniej zaprojektowanych przedmiotów, ale również wybierają wzornictwo nawiązujące symboliką do poprzednich epok.

Zobacz, jak powstała funkcjonalnie rozplanowana i solidnie wykonana nawierzchnia ogrodowa

Ogród urządzony w stylu vintage udanie łączy w sobie fragmenty przeszłości, dla których znalazło się miejsce w teraźniejszości. Poddawane zabiegowi postarzania szlachetne kostki Merano doskonale wpisują się w ten styl z powodzeniem podkreślając romantyczny charakter ogrodu. Naturalny piaskowo-beżowy lub torfowy kolor w bezpretensjonalny sposób wtapia się i dopełnia aranżację w dawnym stylu - mówi arch. krajobrazu Małgorzata Gral, projektantka aranżacji nawierzchni w firmie Libet.

Warto pamiętać, że kostki Merano, chociaż są fabrycznie postarzane, to elementy nawierzchniowe zostały wyprodukowane przy użyciu nowoczesnych technologii. Dzięki temu są one bardzo wytrzymałe i funkcjonalne. Unikalny system uszczelniania kostek od wewnątrz (ALS), zabezpiecza nawierzchnię przed odbarwieniami i plamami.


Kostki Merano dobrze prezentują się w otoczeniu skalników lub istniejącej już roślinności: na tarasach tonących w zieleni, w parkach otaczających stylizowane, przy zabytkowych lub tradycyjnych, dworkowych posesjach. Merano to system 7 prostokątów o różnych rozmiarach,  dostępny w dwóch naturalnych tonacjach jaśniejszej piaskowo-beżowej i ciemniejszej torfowo brązowej - można je z powodzeniem połączyć w jednej aranżacji.

Grubość: 6 cm
Kolory: piaskowo-beżowy, torfowy brąz
Cena: 86,10 zł/mkw brutto

źródło Libet


Komentarze

Rośliny cebulowe
Temat miesiąca
Rośliny cebulowe
Zobacz więcej
Twoja strona ogrodu

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.