Logo
Logo
Do góry

Husqvarna: Nowy wymiar pilarek - technologia, wygoda i bezpieczeństwo

Pierwsze pytanie, jakie należy sobie postawić przed zakupem pilarki, to: do jakiego rodzaju pracy potrzebuję pilarki? Wytrzymałe pilarki zapewniają użytkownikowi niezawodność w najcięższych pracach. Pilarki do prac przydomowych przeznaczone są dla osób używających ich sporadycznie, dla których ważniejsza od maksymalnej wydajności jest łatwość obsługi.

- Praca z pilarką powinna być przede wszystkim bezpieczna, dlatego bardzo ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim ubiorze. Ubranie powinno chronić użytkownika przed przypadkowym zranieniem. Przy wyborze pilarki nie tylko moc urządzenia jest ważna, ale także elementy zwiększające wygodę, czyli ergonomię oraz bezpieczeństwo podczas pracy - powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Dobrze też wiedzieć, jaka technologia kryje się w pilarkach. Najnowsze modele sprawiają, że praca pilarką jest bardziej komfortowa niż jeszcze kilka lat temu.

Pilarka Husqvarna

Technologia X-Torq®

Technologia X-Torq® zastosowana w najnowszych modelach pilarek sprawia, że emisja zanieczyszczeń jest zmniejszona nawet o 70%, a zużycie paliwa spada o 20%. Cała tajemnica tej technologii tkwi w zastosowaniu podwójnych kanałów przelotowych -  jeden służy do dostarczenia czystego powietrza, drugi zaś do mieszanki paliwowo-powietrznej. W pierwszej fazie czyste powietrze wypycha spaliny, a potem do silnika wpada mieszanka paliwa i powietrza. Poza tym, że pilarka ma większą moc, uzyskujemy redukcję zanieczyszczeń i spadek zużycia paliwa w stosunku do maszyn z tradycyjnym silnikiem.

Technologia AutoTune™

Technologia AutoTune™ jest gaźnikiem kontrolowanym przez procesor, który automatycznie optymalizuje pracę silnika. Dostosowuje on właściwą mieszankę powietrza i paliwa, eliminując konieczność spędzania czasu na regulowaniu gaźnika. AutoTune™ niweluje także takie czynniki jak: wilgotność, temperatura, wysokość czy ryzyko zapchanego filtru powietrza. Sprzyja to tworzeniu właściwej mieszanki powietrza, przez co silnik może pracować wydajnie, niezależnie od panujących warunków.

System RevBoost™

W celu usprawnienia osiągów silnika Husqvarna opracowała unikalny system RevBoost™. Pozwala on na pracę łańcucha pilarki na najwyższych obrotach na minutę w krótkich odcinkach czasu, co jest bardzo istotną własnością kiedy chodzi o usuwanie gałęzi czy konarów. Funkcja ta w połączeniu z dynamicznym przyspieszeniem sprawia, że pilarka świetnie sprawdzi się przy okrzesywaniu. Umożliwia szybszą, bardziej płynną i łatwiejszą pracę.

Funkcja Smart Start®

Silnik i rozrusznik zostały skonstruowane tak, aby urządzenie można było uruchomić łatwo i szybko, przy włożonym minimalnym wysiłku użytkownika. Opór linki rozrusznika zredukowane nawet o 40% w stosunku do rozruszników w pilarkach bez funkcji Smart Start®. Automatyczny system sprawia, że idealnie nadaje się do pracy wymagającej częstego uruchamiania i wyłączania urządzenia.

System Air InjectionTM

Jest to system wstępnego oczyszczania powietrza, który wykorzystuje siłę odśrodkową, poprzez którą silnik wolniej się zużywa, a filtr powietrza nie wymaga tak częstego czyszczenia. Dzięki temu, system Air InjectionTM umożliwia pełniejsze wykorzystanie czasu pracy.

TrioBrake™

Tradycyjne pilarki mają hamulec włączany przez popchnięcie dźwigni hamulca nadgarstkiem lewej ręki. Hamulec może być również uruchomiony automatycznie, w przypadku odbicia, pod wpływem siły bezwładności. TrioBrake™ pozwala na włączenie hamulca prawą ręką lub nadgarstkiem, co jest bezpieczniejsze dla operatora pilarki podczas pracy w lesie. System ten zapobiega takim błędom jak: praca pilarką powyżej głowy, za plecami czy wysuwanie prawej ręki z uchwytu piły spalinowej. Ergonomicznie zaprojektowane urządzenie redukuje wysiłek pilarza poprzez wymuszenie poprawnej pozycji i postawy.

System Low Vib®

System Low Vib® sprawia, że skuteczne amortyzatory drgań tłumią wibracje i zmniejszają obciążenie ramion i dłoni użytkownika, zwiększając komfort pracy.

Warto wiedzieć, jakie dodatkowe funkcje posiada dana pilarka. Dzięki zaawansowanej technologii praca pilarką może być łatwiejsza i przyjemniejsza, a co najważniejsze w pełni bezpieczna, nawet dla niedoświadczonych użytkowników.

Źródło: Husqvarna

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Dla wielu ptaków przysmakiem jest tłuszcz zwierzęcy (słonina lub łój), a także zalane roztopionym tłuszczem nasiona i orzechy – tzw. zimowe kule.
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Możemy zająć się świerkiem lub jodłą w donicy, które służyły jako choinka – drzewko umieszcza się w jasnym, chłodnym pomieszczeniu (nie wolno wystawiać go na dwór, gdyż może zmarznąć). Należy je regularnie podlewać, aż do wiosny (koniec marca, kwiecień), kiedy wysadza się je do ogrodu.
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów. Warto także podwiązać gałęzie iglaków – trudniej będzie im ugiąć się pod ciężkim, mokrym śniegiem.
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste, oprócz "płaczących" gatunków takich jak klon, grab czy brzoza (formuje się je od czerwca do września!).
Tydzień 2, Sentencja nr:1
Tydzień 2, Sentencja nr:1
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu