Logo
Logo

Festiwal Święto Ogrodów 2012

Drodzy miłośnicy ogrodów! Już po raz siódmy zapraszamy Was do udziału w jednym z najciekawszych krakowskich festiwali - Święcie Ogrodów.

Po raz siódmy

Tegoroczny 7. Festiwal "Święto Ogrodów 2012" będzie trwał 17 dni, od 01 do 17 czerwca. 1 czerwca otwierają swoje podwoje najpiękniejsze zielone zakątki Krakowa i innych małopolskich miejscowości. Przez szesnaście festiwalowych dni odbędą się tam różnorodne imprezy plenerowe: koncerty, pikniki rodzinne, wernisaże, prezentacje sztuki ogrodowej, prelekcje.

Festiwal Święto Ogrodów 2012

Podczas Święta Ogrodów poszczególne ogrody czy też instytucje w zależności od ich charakteru i możliwości podzielą się z innymi swoją wiedzą nt. ogrodów i ogrodnictwa, pokażą swoje kolekcje, zademonstrują swoje dokonania kulturalne na terenie swego ogrodu.

Ideą Festiwalu jest stworzenie dla miłośników ogrodów i parków możliwości wypoczynku wśród zieleni i skorzystania z propozycji kulturalnych i naukowych przygotowanych przez organizatorów. Święto to ma również za zadanie podkreślić znaczenie ogrodów w naszym życiu.

Święto Ogrodów ma podkreślić wagę ogrodów w naszym życiu, organizując imprezy lub uczestnicząc w "Święcie" chcemy podkreślić, jak ważna jest dla nas idea zachowania i rozwijania naszych ogrodów.

Wstęp na wszystkie imprezy Festiwalu jest bezpłatny. Koordynacja: Ogród Botaniczny UJ, Klub Muzyki Współczesnej Malwa, Stowarzyszenie Ogrody Sztuki

Święto Ogrodów to jedyna w roku okazja by oprócz znanych powszechnie ogrodów zobaczyć te zazwyczaj niedostępne: ogrody królewskie, przyklasztorne, prywatne.

Szczegóły na stronie internetowej: http://www.swietoogrodow.pl/

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
Twoja strona ogrodu