Logo
Logo
1
Do góry

Gardena: Bezpłatny projekt systemu nawadniania

Bezpłatne spotkanie z projektantem Twojego ogrodu – już w najbliższą sobotę 21 kwietnia br. w CH Leroy Merlin w Piasecznie będzie można odwiedzić punkt ekspercki marki Gardena. Eksperci tego dnia odpowiedzą na pytania dot. nawadniania ogrodu oraz wykonają indywidualne projekty systemu nawadniania.

Na rozpoczęcie tegorocznego sezonu ogrodniczego marka Gardena zaprasza wszystkich właścicieli ogrodów do zaprojektowania odpowiedniego systemu nawadniania dopasowanego do potrzeb danego ogrodu.

Projekt syatemu nawadniania, fot. Gardena

Odpowiednie nawadnianie jest podstawą każdego ogrodu. To zarządzanie optymalnym życiem roślin w ogrodzie, aby nasadzenia oraz trawnik były zielone i w dobrej kondycji mimo upalnych, suchych czy deszczowych dni. To także racjonalne gospodarowanie wodą i duża oszczędność naszego czasu. Gardena od kilkudziesięciu lat oferuje profesjonalne rozwiązania w zakresie czterech obszarów tworzących systemy nawadniania tzn. pompowania wody, sterowania nawadnianiem, transportu i dozowania wody. Każdy kto dostarczy do nas plan swojego ogrodu otrzyma profesjonalnie opracowany projekt systemu nawadniania oraz wycenę urządzeń jakie musielibyśmy zainstalować w naszym ogrodzie . Większe i bardziej czasochłonne projekty będą odsyłane klientom do sklepu w ciągu 7 dni” – mówi Dariusz Kaproń, Ekspert marki Gardena.

Gardena dysponuje ofertą odpowiadającą różnym potrzebom i gustom. Pompy, sterowniki, węże, wózki do węży, pistolety zraszające, natryski oraz zraszacze charakteryzują się optymalnymi walorami ergonomicznymi i najwyższym komfortem użytkowania. W ramach oferty znajdują się rozwiązania z zakresu nawadniania ręcznego oraz automatycznego i półautomatycznego systemu nawadniania. Dzięki nim ogród i nasadzenia są w idealnym stanie przy minimalnym nakładzie czasu i jednocześnie maksymalnym komforcie.

Spotkaj się z Ekspertem!

Marka Gardena zaprasza wszystkich właścicieli ogrodów na swoje stoisko, które będzie znajdowało się w dziale „Ogród” CH Leroy Merlin w Piasecznie, na ul. Puławskiej 46.

Punkt będzie czynny w godzinach otwarcia sklepu tj. od 8:00 do 18:00. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi technikami nawadniania oraz uzyskają praktyczne porady jak prawidłowo wykorzystywać je w swoim ogrodzie.

Aby uzyskać porady oraz otrzymać gotowy projekt systemu nawadniania wystarczy tylko:

  • dostarczyć plan ogrodu wykonany w skali;
  • zaznaczyć teren, który potrzebuje nawadniania (np. trawnik, żywopłot, rabata);
  • zaznaczyć teren nie przeznaczony do nawadniania (np. dom, podjazd, altana);
  • zaznaczyć miejsce ujęcia wody;
  • podać wydajność ujęcia (tzw. próba wiaderkowa – w ile sekund można napełnić wiadro o pojemności 10 litrów).

Spotkaj się i porozmawiaj z Ekspertem o Twoim ogrodzie!

Punkt ekspercki – 21 kwietnia br. godz. 8:00-18:00, dział „Ogród” CH Leroy Merlin w Piasecznie, ul. Puławska 46.

Sam także możesz zaprojektować!

Każdy, kto nie będzie mógł osobiście uczestniczyć w spotkaniu z Ekspertem Gardeny, może samodzielnie zaprojektować system nawadniania w swoim ogrodzie poprzez wykorzystanie aplikacji zamieszczonej na stronie: www.gardena.pl.

Korzystając z pełni intuicyjnego i prostego programu Sprinklersytem wystarczy naszkicować swój ogród wraz z jego otoczeniem i elementami takimi jak dom, garaż czy rabaty kwiatowe, rozmieścić zraszacze i rury montażowe, by po chwili zobaczyć na ekranie komputera profesjonalnie zaprojektowany, dopasowany do konkretnego ogrodu system nawadniania.

2012-04-17
Źródło: Gardena

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Dla wielu ptaków przysmakiem jest tłuszcz zwierzęcy (słonina lub łój), a także zalane roztopionym tłuszczem nasiona i orzechy – tzw. zimowe kule.
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Możemy zająć się świerkiem lub jodłą w donicy, które służyły jako choinka – drzewko umieszcza się w jasnym, chłodnym pomieszczeniu (nie wolno wystawiać go na dwór, gdyż może zmarznąć). Należy je regularnie podlewać, aż do wiosny (koniec marca, kwiecień), kiedy wysadza się je do ogrodu.
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów. Warto także podwiązać gałęzie iglaków – trudniej będzie im ugiąć się pod ciężkim, mokrym śniegiem.
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste, oprócz "płaczących" gatunków takich jak klon, grab czy brzoza (formuje się je od czerwca do września!).
Tydzień 2, Sentencja nr:1
Tydzień 2, Sentencja nr:1
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu