Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Husqvarny: Nowa pilarka T540XP dla arborystów

Husqvarna wprowadza na rynek nową pilarkę z serii XP dedykowaną arborystom. Wyróżnia ją najwyższej jakości wzornictwo, ergonomia i rozwiązania przyjazne użytkownikowi.

TEMAT NA CZASIE
Wybierz grabie z systemem "CLICK", a praca w ogrodzie stanie się przyjemnością!
TEMAT NA CZASIE
Wybierz grabie z systemem "CLICK", a praca w ogrodzie stanie się przyjemnością!
Od dzisiaj grabienie liści stanie się przyjemnością! Można tak śmiało napisać dzięki grabiom PROLINE z linii "System CLICK". Z nimi sterty liści nie...

Pilarka Husqvarna T540XP® jest rozwiązaniem przeznaczonym dla arborystów według standardów XP - jest to najwyższa klasa pilarek oferowana przez firmę Husqvarna.

Pilarka dla aborystów

To oznaczenie towarowe świadczy o wyposażeniu maszyny w przełomową technologię, podzespoły najwyższej jakości oraz doskonały stosunek mocy do wagi.

Pilarka Husqvarna T540XP® jest wytwarzana z najbardziej nowoczesnych materiałów. Skrzynia korbowa została wykonana ze stopu magnezu, dzięki czemu pilarka zyskuje dwie istotne cechy: wytrzymałość oraz niewielki ciężar. Dla arborysty zawieszonego na linach w koronie drzewa, niezwykle ważnym jest, aby pilarka nie uległa zatkaniu przez trociny. Ewentualna konieczność serwisu w przypadku takiej awarii wiąże się z zejściem operatora z drzewa, co wydłuża czas pracy.

Aby zapobiec takim sytuacjom pilarka dla arborystów została wyposażona w technologię Air Injection™. System ten wykorzystuje siłę odśrodkową wentylatora, co zapewnia płynniejszą pracę, mniejsze zużycie silnika i filtru powietrza.

Pilarka dla aborystów

Praca wykonywana w lesie, a co więcej w samych koronach drzew wymaga dbałości o środowisko. Jednocześnie sprzęt tnący musi wyróżniać się odpowiednią mocą.

- Eksperci Husqvarna wiedzą jak ważna jest ochrona środowiska. Dlatego w nowej T540XP® zastosowaliśmy silnik X-Torq®. Sprawiliśmy tym samym, że zużywa ona o 20 procent mniej paliwa niż tradycyjne silniki, a emisja szkodliwych substancji została zmniejszona o 75 procent. Jednocześnie pilarka ta jest niezwykle mocna w stosunku do swojej masy - powiedział Pan Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer w firmie Husqvarna Poland.

Pilarka dla arborystów zaopatrzona jest także w wyjątkowy mikroprocesor, optymalizujący jej osiągi. System ten nosi nazwę AutoTune™. Reguluje on pracę gaźnika, dobierając odpowiednią ilość powietrza do danej mieszanki paliwowej, przez co nie zachodzi konieczność regulacji gaźnika. Co więcej, technologia ta kompensuje takie czynniki jak wilgotność, temperatura i wysokość - odgrywające szczególną rolę w pracy arborysty.

W przypadku pracy arborysty niezbędnym jest ograniczenie drgań. Pilarka Husqvarna T540XP® posiada system Low Vib®, który zdecydowanie ogranicza wibrację, zwłaszcza w rękojeści urządzenia. Ponadto górny uchwyt po raz pierwszy jest dostępny w trzech różnych rozmiarach. Ze względu na kształt korpusu pilarki, nadgarstek operatora znajduje się w pozycji pionowej, a nie zgiętej - co nie powoduje zmęczenia. Dla poprawienia komfortu pracy T540XP® posiada na wyposażeniu prowadnicę Techlite™. Jest ona nawet o 25% lżejsza niż tradycyjny sprzęt tego typu, jednocześnie zachowując wysoką twardość i wytrzymałość.

źródło i zdjęcia: Husqvarna

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT