Logo
Logo

Jak zrobić świąteczny wianek? Instrukcja krok po kroku

Jak wprowadzić świąteczną atmosferę do wnętrza naszego domu? Niezbędne będą odpowiednie ozdoby, które wprowadzą odpowiedni klimat i świąteczny nastrój. Ich samodzielne wykonanie sprawi Ci ogromną przyjemność. Zobacz nasz poradnik krok po kroku i stwórz z nami świąteczny wianek.

Spis treści
Z czego zrobić wianek świąteczny?
Jak zrobić wianek świąteczny krok po kroku?

Wianek świąteczny – potrzebne materiały

Ten prosty i łatwy w wykonaniu wianek świąteczny będzie ciekawą i piękną ozdobą aranżacji wnętrz. Zobacz, jakie produkty będą do tego celu potrzebne - oraz, jak wykonać dekorację krok po kroku.

  • Wiklinowe koło
  • Igliwie naturalne lub sztuczne
  • Szyszki
  • Patyczki
  • Sztuczny śnieg
  • Gwiazdki z tworzywa sztucznego
  • Bombki
  • Wstążka
  • Gałązki ostrokrzewu z tworzywa sztucznego
  • Pistolet do kleju i termotopliwy klej w laskach

Wianek świąteczny – instrukcja wykonania krok po kroku

Ten świąteczny wianek jest wyjątkowo dekoracyjny i niezwykle łatwy w wykonaniu. Sprawdź nasz poradnik krok po kroku.

1. Zielone gałązki
Przymierz roboczo gałązki do wiklinowego koła. Sprawdź jaki układ igliwia Ci się podoba. Poprzycinaj je, jeśli potrzebujesz. Następnie za pomocą pistoletu do kleju na gorąco przyklej każdą do wiklinowej bazy. Rób to bardzo ostrożnie, aby nie poparzyć dłoni. Możesz kleić w rękawiczkach ochronnych.

2. Szyszki
Zasada jest prosta. Po przyklejeniu igliwia, zaczynaj układać największe elementy dekoracji, w tym przypadku to szyszki. Klej szyszki pistoletem do kleju na gorąco. Pełna dowolność kompozycji. Jeśli nie chcesz używać szyszek, pomiń ten krok.

3. Gałązki w sztucznym śniegu
Możesz użyć dowolne patyczki/gałązki zebrane na spacerze . Pięknie wyglądają spryskane sztucznym śniegiem. Pamiętaj aby odczekać ok 15-20min, aby sztuczny śnieg lekko wysechł. To idealna przerwa na małą kawę. Następnie przyklej gałązki klejem na gorąco.

4. Gwiazdki - główny element
Użyj jednej gwiazdki z tworzywa sztucznego lub kilku. Ich układ i ilość zależą od Twoich upodobań. Każdą przyklej dokładnie.

5. Czas na bombki
Tak jak w przypadku klejenia igliwia, najpierw przymierz na sucho układ swoich bombek. Oderwij od bombek plastikowe zawieszki. Przyklej każdą bombkę do igliwia. Pamiętaj, że najładniej wygląda klejenie od strony końcówki i ukrywanie jej w igliwiu. Uważaj na dłonie, klej jest gorący.

6. Wykończenie kuleczkami ostrokrzewu
Ostatni krok. Przyklej najmniejsze elementy dekoracyjne wianka. Sztuczne owoce ostrokrzewu możesz kleić w kępkach lub odciąć pojedyncze kuleczki. Każdy element przyklej starannie.

7. Wstążka
Wstążka pełni element dekoracyjny, przyczep ją u dołu wianka. Możesz złożyć wstążkę na pół lub na 3 części, zawiązać końcówkę w supełek. Przywiąż wstążkę lub przyklej od tyłu wianka. Możesz też zawiązać piękną kokardę. Pełna dowolność.

8. Gotowe
Gratuluję, Twój wianek jest gotowy. Pamiętaj, że żywe igliwie w procesie wysychania, może się osypywać i gubić igły. Najlepiej wybierz jedno miejsce do zawieszenia wianka i go nie dotykaj, wtedy będzie cieszył wyglądem aż do końca świąt. Po Nowym Roku oderwij i wyrzuć wysuszone igliwie. Resztę ozdób i koło wiklinowe zachowaj do ponownego wykorzystania za rok.


Źródło: materiały prasowe Leroy Merlin

Autor
Jak zrobić świąteczny wianek? Instrukcja krok po kroku
Jak zrobić świąteczny wianek? Instrukcja krok po kroku
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (16)
 

Komentarze

Dodaj komentarz