Logo
Logo

Weź udział w akcji #ZDROWOROSNA i zainspiruj najmłodszych do uprawy roślin!

Ogrodnictwo to nie tylko zajęcie dla dorosłych! Przede wszystkim jest to doskonała forma spędzania wolnego czasu i rozwijania umiejętności dla dzieci i młodzieży. Jeśli jesteś nauczycielem, członkiem Rady Rodziców lub opiekunem grupy w placówce o charakterze edukacyjnym, koniecznie zgłoś się do udziału w Akcji #ZDROWOROSNA i pokaż swoim podopiecznym, jak wysiewać nasiona!

Weź udział w akcji #ZDROWOROSNA!

Inspirujemy nauczycieli, opiekunów, rodziców i dziadków, by w kreatywny sposób kształtowali u swoich podopiecznych postawy proekologiczne i zamiłowanie do roślin. Do placówek edukacyjnych wysyłamy darmowe pakiety edukacyjne z zestawem materiałów na pokazową lekcję ogrodnictwa. Dołącz do nas i pokaż dzieciom jak zostać
Ogrodowym Superbohaterem! - czytamy na stronie legutko.com.pl

#ZDROWOROSNA 2023 to II edycja Akcji edukacyjnej dedykowanej dzieciom, w której organizatorzy udowadniają, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa.

Do Akcji mogą dołączyć przedszkola, szkoły i inne placówki zajmujące się edukacją dzieci (jak domy kultury czy świetlice). Przedstawiciele tych placówek zamawiają darmowe, interaktywne pakiety edukacyjne #ZDROWOROSNA i startują z edukacją dzieciaków oraz uprawą roślin w klasach. Dzieci zdobyte umiejętności mogą rozwijać także w domu - w centrach ogrodniczych, w sieciach handlowych i on-line dostępne są produkty #ZDROWOROSNA, czyli kompletne zestawy do uprawy roślin oraz bezpieczne akcesoria ogrodnicze dla najmłodszych.

Przedszkola, szkoły i inne placówki biorące udział w Akcji otrzymają bezpłatne pakiety edukacyjne #ZDROWOROSNA. Planowana jest wysyłka 5.000 pakietów! W każdym pakiecie znajdują się 2 saszetki po 5 g nasion kopru ogrodowego, 5 litrów podłoża, 30 sztuk doniczek oraz instrukcję wysiewu.


Jak wziąć udział?

  1. Zgłoś do akcji klasę lub grupę ze swojej szkoły, przedszkola lub innej placówki edukacyjnej.
  2. Zamów bezpłatne zestawy na zajęcia dla dzieci (nasiona, doniczki, pakiet edukacyjny).
  3. Zobacz filmy edukacyjne i pobierz materiały szkoleniowe.
  4. Zorganizuj zajęcia dla dzieci i pokaż dzieciakom, że uprawa roślin to świetna zabawa.
  5. Zakładaj własne ogródki - przyszkolne, przyprzedszkolne, społeczne - aby przyszłość była piękna i zdrowa.


Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, na podstawie materiałów prasowych legutko.com.pl

Autor
Weź udział w akcji #ZDROWOROSNA i zainspiruj najmłodszych do uprawy roślin!
Weź udział w akcji #ZDROWOROSNA i zainspiruj najmłodszych do uprawy roślin!
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (2)