Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Encyklopedia roślin domowych - nowość Reader’s Digest

Które rośliny pasują do nowoczesnego wnętrza, a które do rustykalnego? Jakie rośliny wybrać do nasłonecznionego salonu, a jakie do dużego ogrodu czy łazienki? Jakich roślin nie ustawiać w kuchni, ponieważ są trujące? Encyklopedia roślin domowych to nowoczesny poradnik, który zawiera pomysły aranżacji, porady dotyczące pielęgnacji oraz przegląd prawie 500 gatunków roślin.

Encyklopedia roślin domowych to nowoczesny przewodnik, który podpowiada, jak żyć i mieszkać w otoczeniu roślin. Znajdziemy w nim opisy i zdjęcia prawie 500 gatunków roślin - od tradycyjnych po egzotyczne, od odmian tropikalnych po fascynujące rośliny soliterowe. Na 288 stronach znajdziemy 620 zdjęć i ilustracji oraz mnóstwo praktycznych przykładów i porad, jak pielęgnować rośliny.

Encyklopedia roślin domowych - porady najlepszych specjalistów

Pierwszy rozdział książki Rośliny w domu to zbiór niezwykłych pomysłów dopasowanych do każdego pomieszczenia. Bujna zieleń i kolorowe kwiaty pomogą stworzyć przyjazną atmosferę w każdym pomieszczeniu, podkreślą przy tym indywidualny styl mieszkania lub domu. W miejscu pracy wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji rośliny, takie jak zamiokulkas, zielistka czy skrzydłokwiat mogą pełnić kilka funkcji jednocześnie. Czynią otoczenie przyjaznym i dostarczają tlenu. Rośliny mięsożerne, typu muchołówka, fascynują każdego, ale nie każdy wie, że rośliny te z łatwością zadomowią się w dziecięcym pokoju.

Jak można przy zakupie rozpoznać, czy roślina jest zdrowa? Jak być pewnym, że miejsce, które wybraliśmy jest odpowiednie? Co należy wiedzieć na temat ziemi do kwiatów, substratów, podlewania, przesadzania, rozmnażania roślin? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w rozdziale zatytułowanym Uprawa i pielęgnacja.

Na kolejnych 124 stronach książki autorzy zamieścili 336 przejrzystych opisów roślin i prawie 500 gatunków. Od klasycznego fiołka alpejskiego po czarujące gatunki orchidei, od roślin zielonych z przepięknymi wzorami liści po wspaniałe palmy i paprocie, od roślin specjalistycznych, takich jak bromelie i bonsai pokojowe po kaktusy i sukulenty. Dzięki krótkim, wyczerpującym opisom i doskonale dobranym zdjęciom Encyklopedia roślin domowych w czytelny sposób przekazuje najistotniejsze informacje na temat każdej rośliny.


Uzupełnienie książki stanowi rozdział Nasze rady i pierwsza pomoc. Znajdziemy w nim przegląd najważniejszych prac pielęgnacyjnych, które należy wykonać w poszczególnych miesiącach, sposoby szybkiego diagnozowania i likwidacji problemów, jakie mogą pojawić się u roślin, a także sugestie, na jakim stanowisku poszczególne gatunki będą czuć się najlepiej.

Encyklopedia roślin domowych autorstwa dr Folko Kullmann, Barbel Oftring, Dieter Metzinger jest do kupienia:

  • w sprzedaży wysyłkowej,
  • pod numerem telefonu: (022) 519 77 77,
  • w księgarni firmowej: ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa,
  • za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader’s Digest: www.digest.com.pl

Cena: 129,96 zł

źródło i zdjęcie: Reader’s Digest


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu