Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
Do góry

Encyklopedia roślin domowych - nowość Reader’s Digest

Które rośliny pasują do nowoczesnego wnętrza, a które do rustykalnego? Jakie rośliny wybrać do nasłonecznionego salonu, a jakie do dużego ogrodu czy łazienki? Jakich roślin nie ustawiać w kuchni, ponieważ są trujące? Encyklopedia roślin domowych to nowoczesny poradnik, który zawiera pomysły aranżacji, porady dotyczące pielęgnacji oraz przegląd prawie 500 gatunków roślin.

Encyklopedia roślin domowych to nowoczesny przewodnik, który podpowiada, jak żyć i mieszkać w otoczeniu roślin. Znajdziemy w nim opisy i zdjęcia prawie 500 gatunków roślin - od tradycyjnych po egzotyczne, od odmian tropikalnych po fascynujące rośliny soliterowe. Na 288 stronach znajdziemy 620 zdjęć i ilustracji oraz mnóstwo praktycznych przykładów i porad, jak pielęgnować rośliny.

Encyklopedia roślin domowych - porady najlepszych specjalistów

Pierwszy rozdział książki Rośliny w domu to zbiór niezwykłych pomysłów dopasowanych do każdego pomieszczenia. Bujna zieleń i kolorowe kwiaty pomogą stworzyć przyjazną atmosferę w każdym pomieszczeniu, podkreślą przy tym indywidualny styl mieszkania lub domu. W miejscu pracy wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji rośliny, takie jak zamiokulkas, zielistka czy skrzydłokwiat mogą pełnić kilka funkcji jednocześnie. Czynią otoczenie przyjaznym i dostarczają tlenu. Rośliny mięsożerne, typu muchołówka, fascynują każdego, ale nie każdy wie, że rośliny te z łatwością zadomowią się w dziecięcym pokoju.

Jak można przy zakupie rozpoznać, czy roślina jest zdrowa? Jak być pewnym, że miejsce, które wybraliśmy jest odpowiednie? Co należy wiedzieć na temat ziemi do kwiatów, substratów, podlewania, przesadzania, rozmnażania roślin? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w rozdziale zatytułowanym Uprawa i pielęgnacja.

Na kolejnych 124 stronach książki autorzy zamieścili 336 przejrzystych opisów roślin i prawie 500 gatunków. Od klasycznego fiołka alpejskiego po czarujące gatunki orchidei, od roślin zielonych z przepięknymi wzorami liści po wspaniałe palmy i paprocie, od roślin specjalistycznych, takich jak bromelie i bonsai pokojowe po kaktusy i sukulenty. Dzięki krótkim, wyczerpującym opisom i doskonale dobranym zdjęciom Encyklopedia roślin domowych w czytelny sposób przekazuje najistotniejsze informacje na temat każdej rośliny.

Uzupełnienie książki stanowi rozdział Nasze rady i pierwsza pomoc. Znajdziemy w nim przegląd najważniejszych prac pielęgnacyjnych, które należy wykonać w poszczególnych miesiącach, sposoby szybkiego diagnozowania i likwidacji problemów, jakie mogą pojawić się u roślin, a także sugestie, na jakim stanowisku poszczególne gatunki będą czuć się najlepiej.

Encyklopedia roślin domowych autorstwa dr Folko Kullmann, Barbel Oftring, Dieter Metzinger jest do kupienia:

 • w sprzedaży wysyłkowej,
 • pod numerem telefonu: (022) 519 77 77,
 • w księgarni firmowej: ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa,
 • za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader’s Digest: www.digest.com.pl

Cena: 129,96 zł

źródło i zdjęcie: Reader’s Digest

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu