Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Encyklopedia roślin domowych - nowość Reader’s Digest

Które rośliny pasują do nowoczesnego wnętrza, a które do rustykalnego? Jakie rośliny wybrać do nasłonecznionego salonu, a jakie do dużego ogrodu czy łazienki? Jakich roślin nie ustawiać w kuchni, ponieważ są trujące? Encyklopedia roślin domowych to nowoczesny poradnik, który zawiera pomysły aranżacji, porady dotyczące pielęgnacji oraz przegląd prawie 500 gatunków roślin.

Encyklopedia roślin domowych to nowoczesny przewodnik, który podpowiada, jak żyć i mieszkać w otoczeniu roślin. Znajdziemy w nim opisy i zdjęcia prawie 500 gatunków roślin - od tradycyjnych po egzotyczne, od odmian tropikalnych po fascynujące rośliny soliterowe. Na 288 stronach znajdziemy 620 zdjęć i ilustracji oraz mnóstwo praktycznych przykładów i porad, jak pielęgnować rośliny.

Encyklopedia roślin domowych - porady najlepszych specjalistów

Pierwszy rozdział książki Rośliny w domu to zbiór niezwykłych pomysłów dopasowanych do każdego pomieszczenia. Bujna zieleń i kolorowe kwiaty pomogą stworzyć przyjazną atmosferę w każdym pomieszczeniu, podkreślą przy tym indywidualny styl mieszkania lub domu. W miejscu pracy wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji rośliny, takie jak zamiokulkas, zielistka czy skrzydłokwiat mogą pełnić kilka funkcji jednocześnie. Czynią otoczenie przyjaznym i dostarczają tlenu. Rośliny mięsożerne, typu muchołówka, fascynują każdego, ale nie każdy wie, że rośliny te z łatwością zadomowią się w dziecięcym pokoju.

Jak można przy zakupie rozpoznać, czy roślina jest zdrowa? Jak być pewnym, że miejsce, które wybraliśmy jest odpowiednie? Co należy wiedzieć na temat ziemi do kwiatów, substratów, podlewania, przesadzania, rozmnażania roślin? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w rozdziale zatytułowanym Uprawa i pielęgnacja.

Na kolejnych 124 stronach książki autorzy zamieścili 336 przejrzystych opisów roślin i prawie 500 gatunków. Od klasycznego fiołka alpejskiego po czarujące gatunki orchidei, od roślin zielonych z przepięknymi wzorami liści po wspaniałe palmy i paprocie, od roślin specjalistycznych, takich jak bromelie i bonsai pokojowe po kaktusy i sukulenty. Dzięki krótkim, wyczerpującym opisom i doskonale dobranym zdjęciom Encyklopedia roślin domowych w czytelny sposób przekazuje najistotniejsze informacje na temat każdej rośliny.

Uzupełnienie książki stanowi rozdział Nasze rady i pierwsza pomoc. Znajdziemy w nim przegląd najważniejszych prac pielęgnacyjnych, które należy wykonać w poszczególnych miesiącach, sposoby szybkiego diagnozowania i likwidacji problemów, jakie mogą pojawić się u roślin, a także sugestie, na jakim stanowisku poszczególne gatunki będą czuć się najlepiej.

Encyklopedia roślin domowych autorstwa dr Folko Kullmann, Barbel Oftring, Dieter Metzinger jest do kupienia:

  • w sprzedaży wysyłkowej,
  • pod numerem telefonu: (022) 519 77 77,
  • w księgarni firmowej: ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa,
  • za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader’s Digest: www.digest.com.pl

Cena: 129,96 zł

źródło i zdjęcie: Reader’s Digest

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!