Logo
Logo
35
Okazje

Karmniki dla ptaków | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Dokarmianie ptaków to wspaniała okazja, aby pomóc im przetrwać zimę i dostarczyć odpowiedniego pożywienia. Ważna jest regularność i dobór odpowiednich produktów, aby nie zaszkodzić zwierzętom. Poza pokarmem kluczowe znaczenie ma również karmnik dla ptaków, który powinien być wykonany z naturalnych materiałów i zapewniać ochronę przed wilgocią. Na co zwrócić uwagę, kupując karmnik i jakie są korzyści z jego ustawienia?

 

Dlaczego warto wieszać karmniki dla ptaków?

  • Dokarmianie ptaków zimą jest niezwykle ważne dla przetrwania pojedynczych osobników, ale i całych gatunków ptaków. Zapewniają bezpieczny i stały dostęp do pożywienia, który jest wielkim wsparciem dla zimujących gatunków.
  • To idealny wybór dla wszystkich miłośników zwierząt, którzy poza pomocą ptakom mają również możliwość ich codziennej obserwacji.
  • Dodatkowo karmnik może stanowić wspaniałą ozdobę balkonu lub tarasu, zwłaszcza że można go zawiesić w różny sposób: na balustradzie, na ścianie, czy na pniu.

Jaki karmnik dla ptaków wybrać?

Karmniki dla ptaków powinny być wykonane z trwałych i bezpiecznych dla zwierząt materiałów. Najlepsze do tego są drewniane deski, które nie ulegną zniszczeniu pod wpływem deszczu i są w pełni naturalne, a więc bezpieczne dla ptaków. Ważny jest również sposób wykonania karmnika – warto zwrócić uwagę, aby nie było żadnych odstających, czy ostrych elementów, o które ptaki mogłyby się zranić.

Dla większości ptaków najlepiej sprawdzi się karmnik w kształcie budki/domku, gdyż jego daszek i ścianki zapobiegają zamoknięciu i zepsuciu się pokarmu, co mogłoby zaszkodzić ptakom.

Karmnik dla ptaków – kupić, czy wykonać samodzielnie?

Karmnik kupny jest jednak zdecydowanie bezpieczniejszy dla odwiedzających go ptaków niż taki, który sami zbijemy z ostałych po remoncie desek. Odpowiednie materiały i solidna konstrukcja niwelują ryzyko, że ptaki się zranią. Dodatkowo zazwyczaj kupny karmnik prezentuje się dużo lepiej od tego wykonanego samodzielnie.

W sklepie można znaleźć zarówno tradycyjne karmniki dla małych ptaków, jak i specjalne konstrukcje do podawania kuli tłuszczowych, po które chętnie sięgną np. sikorki.

Gotowe karmniki dla ptaków

Karmnik dla małych ptaków KNR5
Karmnik dla małych ptaków
Karmnik w całości wykonany z drewna (głównie brzozowego) oraz posiada wkręcony haczyk metalowy dla łatwiejszego zawieszenia.
KUP ONLINE
Karmnik dla małych ptaków mocowany do ściany
Drewniany karmnik z możliwością przymocowania do drzewa lub ściany – posiada otwór w na tylnej ściance do łatwiejszego montażu.
KUP ONLINE
Karmnik dla ptaków na kule tłuszczowe | Progarden
Karmnik dedykowany do umieszczenia w nim kul tłuszczowych dla ptaków. Jest wykonany z metalu oraz tworzywa sztucznego.
KUP ONLINE

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: TheOtherKev/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (7)
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu