Logo
Logo

Z czego zrobić ścieżki na działce ROD? 8 najpopularniejszych materiałów

Ścieżki na działce ROD pełnią przede wszystkim funkcje użytkowe, ułatwiają przejście pomiędzy grządkami. Mimo iż ich rola sprowadza się przede wszystkim do komunikacji, dróżki w ogródku działkowym powinny być też estetyczne i dopasowane do stylu całej działki. Z czego zatem zrobić ścieżki na działce ROD? 

Z jakich materiałów można zrobić ścieżki na działce ROD?

  • Kruszywo: to materiał, który zawsze się sprawdza, w ogrodach o różnym przeznaczeniu i stylu. Nie dość, że jest ozdobne i przepuszczalne, to w dodatku nie wymaga zaawansowanych umiejętności do układania. Dużą zaletą kruszywa jest również stosunkowo niewielka cena w porównaniu do innych materiałów budowlanych. 
  • Płyty chodnikowe: klasyczne rozwiązanie, które dosyć często można spotkać na działkach ROD. Można układać je w większych odległościach np. co 20 cm i dzięki temu optycznie wydłużyć perspektywę. 
  • Kostka brukowa: klasyczne, najbardziej tradycyjne rozwiązanie, które jednocześnie jest też najbardziej wytrzymałe i z pewnością posłuży przez lata
  • Kamienie: kamienne ścieżki są ponadczasowe i bardzo trwałe. Z czasem nawet gdy pokryte są mchem, wyglądają klimatycznie. 
  • Cegły: dają świetny efekt gdy układane są na tzw. jodełkę. Doskonale wyglądają zwłaszcza na tle ciemnozielonych liści. 
  • Kora: to z pewnością jeden z najtańszych materiałów, a przy tym najbardziej ekologiczny. Jeśli nie macie zbyt dużych funduszy na realizację ścieżek, a w dodatku zależy wam na naturalnym efekcie, to wybór w sam raz dla was!
  • Piasek: ścieżka z piasku to także jedno z łatwiejszych i tańszych rozwiązań. Marzycie o ogródku, który będzie przywodził wam na myśl wakacje na rajskiej plaży albo spacer po ogrodzie zen? Piaskowa dróżka z pewnością was zachwyci!
  • Drewno: dedykowane w szczególności ogrodom naturalnym. Z drewnianej kładki może być zrobiona zarówno ścieżka główna prowadząca do domku, jak i boczne ścieżki meandrujące między grządkami. 
Ścieżki na działce ROD można zrobić także z mniej popularnych materiałów, jak np. kolorowych szklanych butelek. Wystarczy wkopać je w ziemię do góry dnem i cieszyć się efektem rodem z ogrodów pokazowych na Chelsea Flower Show!

PIKO Koscielny / Youtube


Ścieżki na działce ROD | Galeria inspiracji

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcie tytułowe: andreas160578 / Pixabay

Chcesz wiedzieć więcej o działkach: budowie altany, uprawie roślin, itd. oraz o prawach i obowiązkach członka PZD? Sprawdź wszystkie artykuły o ROD!
Autor
Z czego zrobić ścieżki na działce ROD? 8 najpopularniejszych materiałów
Z czego zrobić ścieżki na działce ROD? 8 najpopularniejszych materiałów
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Twoja strona ogrodu