Logo
Logo

Jak samemu zrobić prostą huśtawkę dla dzieci? Krok po kroku

W czasach gier video, smartfonów, komputerów i innych elektronicznych urządzeń służących zarówno do nauki jak i zabawy – rodzicom coraz bardziej zależy, żeby ich dzieci spędzały czas na świeżym powietrzu.

Spis treści
Jak łatwo i szybko zrobić prostą huśtawkę dla dzieci? Materiały Planowanie Montaż

Huśtawka dla dzieci

Aby dzieci nie nudziły się w ogrodzie – warto zapewnić im tam jakieś rozrywki. Mogą oczywiście wiązać się z bardzo skomplikowanymi urządzeniami, czasem jednak wystarczą sprzęty znacznie prostsze. Dodatkowo będzie okazja, aby wspólnie pomajsterkować. Zbudujmy więc huśtawkę.

Instrukcja montażu krok po kroku

Potrzebne materiały i narzędzia są bardzo proste. Niewielki pieniek (o średnicy około 35-40cm), płyta MFP i podstawowe narzędzia.

Jak łatwo i szybko zrobić prostą huśtawkę dla dzieci? 1. Pieniek o średnicy ok 35 – 40cm i długości ok. 40 – 50cm. Od jego wysokości zależy całkowita wysokość huśtawki.
2. Płyta MFP, najlepiej grubości 22 lub 25mm
3. Podstawowe narzędzia

Huśtawka składa się z trzech elementów. Żaden z nich nie wymaga skomplikowanej obróbki (chociaż oczywiście w miarę umiejętności można sobie cały projekt komplikować)

Jak łatwo i szybko zrobić prostą huśtawkę dla dzieci?

1. Pieniek stanowiący oś huśtawki
2. Nacięcie w połowie pieńka mniej więcej do połowy jego głębokości
3. Element usztywniający – przy tej długości siedziska mogłoby ono okazać się zbyt wiotkie. Jednocześnie dzięki niemu siedzisko w pozycji dolnej nie opiera się bezpośrednio na ziemi, a więc łatwiej na nim usiąść.
4. Siedzisko
5. Przewężenia na nogi

Sam montaż jest jeszcze prostszy. Można go jednak odrobinę skomplikować na przykład dorabiając uchwyty. Ponieważ huśtawka ma znajdować się na świeżym powietrzu – warto ją również polakierować.

Jak łatwo i szybko zrobić prostą huśtawkę dla dzieci?

1. Pieniek – oś huśtawki
2. Element usztywniający
3. Siedzisko

Źródło: DESIGNERER

Autor
Jak samemu zrobić prostą huśtawkę dla dzieci? Krok po kroku
Jak samemu zrobić prostą huśtawkę dla dzieci? Krok po kroku
Porady ekspertów

Eksperci czołowych firm ogrodniczych oraz specjaliści w różnych dziedzinach ogrodnictwa, budowy i urządzania domu, pielęgnacji ogrodu i roślin doniczkowych, dzielą się z Wami swoim doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl

Gość Rado

28-11-2019 10:36

Huśtawki to super sprawa - tylko trzeba je solidnie zamontować. Jednak perspektywa upadku dziecka jest kiepska... Ja bym użył liny jutowej i do tego obejmy do huśtawek z ocynkiem. Można jedno i drugie łatwo nabyć choćby na muntech24.pl ale też w innych sklepach. Warto nie kupować ...

Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl