Logo
Patron serwisu
Twój partner w ogrodzie
zwiń rozwiń 🡱
Logo

Dlaczego biała hortensja przebarwia się na różowo?

Pytanie czytelnika: Posadziłem w ogrodzie kilka krzaków hortensji bukietowej. Wszystkie pięknie zakwitły na biało. Martwi mnie jednak to, że zaczęły dziwnie zmieniać kolor na różowo-czerwony. Wcześniej miały idealne białe stożki, a teraz u podstawy zmieniają kolor na różowy. Czy to jakaś choroba czy to normalne?

Kwiaty hortensji bukietowej różowieją w miarę dojrzewania

Proszę się o nic nie martwić, bo kwiaty hortensji bukietowych w miarę dojrzewania zmieniają kolor z białego (kremowego lub zielonkawego) na mniej lub bardziej różowy. To naturalne i w pełni pożądane, bo te przebarwienia dodają kwiatom jeszcze więcej uroku.

Odmiany, które się przebarwiają są najczęściej wybierane do ogrodów. Są to np.: 'Candlelight', 'Diamant Rouge', 'Fraise Melba', 'Little Quick Fire', PINKACHU 'Smhppinka', Pinky Winky, 'Vanille Fraise', 'Sundae Fraise', 'Wim's Red'.

Biało-różowe kwitnienie hortensji bukietowych

Hortensje bukietowe kwitną od lipca do października, ale już od połowy sierpnia ich kwiaty zaczynają ą coraz bardziej różowieć, by pod koniec okresu kwitnienia kwiatostany bardzo często przybierają piękny "wiśniowy" kolor. Wyglądają wtedy jeszcze bardziej romantycznie.


Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcia tytułowe: Ursula Schneider/Pixabay

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (10)
Powiązane rośliny
Zwiń Pokaż więcej (13)
 

Komentarze

Dodaj komentarz