Logo
Logo

Jak pozbyć się odrostów róż? | Usuwanie dzikich pędów

Pytanie czytelnika: Koło mojej róży wyrastają mocne, proste pędy od jej korzenia. Podobno są to "dzikie pędy" i trzeba je wycinać, ale wolę się upewnić. Jak Państwo doradzają?

Spis treści
Czym są dzikie pędy róż?
Jak usuwać dzikie pędy?

Co to dzikie pędy róż?

Krzewy róż często wydają pędy wybijające od korzeni podkładki. Nazywamy je dzikimi pędami lub "dzikami". Trzeba pamiętać, że nie dadzą one takich samych kwiatów jak odmiana szlachetna, ponieważ na podkładki do szczepienia zwykle stosuje się dzikie (pospolite) gatunki róż. Pozostawione na krzewie odrosty rosną bujnie, osłabiając odmianę szlachetną!

Jak pozbywać się dzikich pędów róż?

Wycięcie dzikich pędów róż przy samej ziemi może być niewystarczające – co więcej, może pobudzić je do mocniejszego wzrostu!

Jak skutecznie usunąć dzikie pędy?

U podstawy krzewu trzeba rozgarnąć ziemię łopatką, aby znaleźć miejsce na podkładce, z którego wyrósł odrost. Następnie trzeba mocno szarpnąć odrost, by go oderwać tak nisko jak to możliwe. To lepszy sposób niż użycie sekatora!


Zdjęcie tytułowe: Dieter_G / Pixabay

Autor
Jak pozbyć się odrostów róż? | Usuwanie dzikich pędów
Jak pozbyć się odrostów róż? | Usuwanie dzikich pędów
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Powiązane tematy
 

Komentarze

Dodaj komentarz