Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
183
Okazje
Artykuł na: 6-9 minut

Naturalny sposób na mech i chwasty | Działa już po godzinie!

Masz już dość ręcznego pielenia chwastów, ale nie chcesz stosować szkodliwego glifosatu? Mamy dla Ciebie naturalną alternatywę preparat chwastobójczy Effect 24h 680 EC, który zawiera naturalny olejek pelargonowy (nonanowy). Działa tak samo skutecznie jak Roundup, a jest nieszkodliwy dla środowiska naturalnego. Zaufaj naturze!

 
Effect 24H to pierwszy produkt pochodzenia roślinnego do zwalczania chwastów i odrostów korzeniowych w ogrodach działkowych i przydomowych. Produkt nie zawiera glifosatu.

 

Środek chwastobójczy Effect 24H to doskonała alternatywa dla ogrodników, którzy poszukują naturalnych rozwiązań w ogrodzie, nie chcą używać preparatów opartych na glifosacie czy innych kontrowersyjnych substancjach chemicznych. Szczególnie polecany jest osobom, którym bliskie są zasady ekologicznego prowadzenia ogrodu!

Zwalczaj chwasty naturalnie!

Każdy ogrodnik doskonale wie, jak uporczywe i długotrwałe bywa ręczne usuwanie chwastów! Długie godziny spędzone na kolanach, bolący kręgosłup i poczucie, że ta walka z góry skazana jest na porażkę! Stosowanie chemicznych środków chwastobójczych opartych na glifosacie (np. owiany złą sławą, a niektórych krajach wręcz zakazany, preparat Roundup) coraz rzadziej bywa zalecane, dlatego warto rozejrzeć się za naturalną, ale równie skuteczną alternatywą!

Środek chwastobójczy Effect 24h 680 EC oparty jest na substancji roślinnej, pochodzącej z olejku z pelargonii, która po zetknięciu z zieloną częścią opryskanej rośliny deformuje ją, zaburza procesy życiowe i prowadzi do zamierania. Kwas pelargonowy niszczy zielone, naziemne części roślin – rozbija struktury ich naskórka, powodując szybkie odwodnienie i zasychanie.

To doskonały środek zwalczający zarówno chwasty jednoliścienne i dwuliścienne, odrosty korzeniowe, jak i mech na kostce brukowej (jednym zabiegiem rozwiążemy dwa problemy), a efekty wykonanego oprysku widać już po kilku godzinach.

To preparat kontaktowy, który działa po zetknięciu cieczy roboczej z rośliną! Nie wykazuje działania doglebowego i szybko rozkłada się w ziemi na nieszkodliwe substancje, nie stwarza więc zagrożenia dla roślin uprawianych następczo, co znaczy, że po jego zastosowaniu można uprawiać rośliny ozdobne i jadalne. Polecany jest również do stosowania w uprawach drzew i krzewów owocowych – z uwagi na naturalne pochodzenie nie pozostawia w owocach pozostałości niepożądanych substancji.

Szukasz preparatu chwastobójczego, dzięki któremu w szybki sposób pozbędziesz się chwastów i mchu z ogrodu? Stosując Effect 24H już po jednej godzinie zobaczysz jak niechciane rośliny żółkną i schną, a zamierają po 24 godzinach od oprysku! Jest zadziwiająco skuteczny, a przy tym w 100% naturalny! Sprawdź go w swoim ogrodzie!


Środek chwastobójczy Effect 24h 680 EC jest desykantem i nieselektywnym herbicydem o działaniu kontaktowym, przeznaczonym do stosowania w ogrodach działkowych i przydomowych w amatorskiej uprawie drzew owocowych (zwalczanie chwastów i odrostów) i winorośli (zwalczania chwastów) oraz do zwalczania mchów na powierzchniach twardych i półprzepuszczalnych. Formą użytkową środka jest koncentrat do sporządzania emulsji wodnej. Ciecz roboczą należy aplikować za pomocą precyzyjnego opryskiwacza ręcznego, omijając zielone części roślin uprawnych, których nie chcemy usunąć.

Dlaczego warto wybrać Effect 24H?

  • Szybko działa! W sprzyjających warunkach pierwsze efekty widać nawet po 1 godzinie od zastosowania, a pełny efekt chwastobójczy uzyskuje się po 48 godzinach od zastosowania środka.
  • Jest w 100% naturalny! Kwas pelargonowy (nonanowy) to substancja aktywna pochodzenia naturalnego.
  • Nie zawiera glifosatu! Jest równie skuteczny, a przy tym w pełni bezpieczny dla środowiska, ludzi i zwierząt.
  • Nie zalega w glebie! Ulega biodegradacji w ciągu 24 godzin od zastosowania. Charakteryzuje się szybkim rozkładem w środowisku naturalnym.
  • Nie jest toksyczny! Jest bezpieczny dla zwierząt i środowiska naturalnego.
  • Jest uniwersalny! Skutecznie zwalcza mech oraz wiele gatunków ogrodowych chwastów.
  • Jest wygodny w stosowaniu! Dostępne są opakowania w formie wydajnego koncentratu do rozcieńczenia z wodą. Opakowanie 500 ml wystarcza na oprysk powierzchni około 312 m2.
  • Niszczy tylko zielone części roślin! Nie uszkadza części zdrewniałych, dzięki temu może być wykorzystywany w sadach czy szkółkach.
  • Ma krótki okres karencji! Umożliwia ponowne sadzenie lub wysiew 24 godziny po aplikacji.
  • Ma długi okres stosowania! Można go stosować w ciągu całego sezonu wegetacyjnego, po wschodach chwastów.

 

Naturalny preparat chwastobójczy bez glifosatu - EFFECT 24H
Effect 24H | Target
Szukasz środka, dzięki któremu w szybki sposób pozbędziesz się chwastów i mchu z ogrodu? Stosując Effect 24h już po jednym dniu zobaczyć jak niechciane rośliny tracą wigor, żółkną i zasychają. Każdy niecierpliwy ogrodnik będzie zaskoczony szybkością i skutecznością po zastosowaniu środka Effect 24h.
KUP ONLINE


Jak działa Effect 24H?

Efekt 24h jest preparatem nieselektywnym, oznacza to, że nie działa wybiórczo i zwalcza wszystkie rośliny. Na roślinach działa w sposób kontaktowy. Może być stosowany w przydomowych ogrodach, szczególnie polecany do zwalczania chwastów w amatorskich uprawach drzew owocowych, winorośli oraz mchów na powierzchniach twardych i półprzepuszczalnych.

Zwalczanie chwastów

Effect 24 idealnie sprawdza przy likwidacji chwastów, takich jak: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, mniszek pospolity, szarłat szorstki, tasznik pospolity, komosa biała, przetacznik perski, jasnota purpurowa, jasnota różowa, starzec zwyczajny.

Dawkowanie
150 ml preparatu należy rozpuścić w 2,5 litrach wody – taka ilość wystarczy na wykonanie oprysku na około 100 m² powierzchni.

Zwalczanie mchu

Środek może być wykorzystywany do zwalczania mchu na powierzchniach twardych i półprzepuszczalnych, takich jak: utwardzone drogi dojazdowe i ścieżki dla pieszych oraz chodniki, utwardzone place, stałe konstrukcje o twardych lub półprzepuszczalnych powierzchniach.

Dawkowanie
50 ml preparatu należy rozpuścić w 1,5 litrach wody – taka ilość wystarczy na wykonanie oprysku na około 30 m² powierzchni.

Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej, ustal dokładnie jej potrzebną ilość. Przed użyciem wstrząśnij opakowaniem, a odmierzoną ilość środka wlej do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą i zamieszaj, by koncentrat dobrze rozpuścił się w wodzie. Wszystkie szczegóły stosowania: terminy, dawki i zasady BHP znajdziesz w etykiecie-instrukcji stosowania preparatu.
Effect 24H jak zwalcza chwasty
Oprysk najlepiej przeprowadzić rano na suchych chwastach (w dzień pogodny, bez opadów). Operujące w dzień słońce przyspieszy efekt działania! Zabieg można wykonywać od wiosny do jesieni, podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody. Nie należy wykonywać go na mokrych roślinach, w porze deszczowej, przed zbliżającym się deszczem, w okresie dużej wilgotności, podczas wiatru i gdy temperatura jest niższa niż 10°C. Ważne jest pełne pokrycie zwalczanej roślinności podczas wykonywania zabiegu. Preparat najlepiej działa na młodych chwastach, znajdujących się we wczesnej fazie rozwoju.
Opryskane rośliny ulegają zżółknięciu i deformacji, przestają pobierać wodę z podłoża, a ostatecznie całkowicie zamierają. Na zdjęciach widoczny efekt po 1 godzinie od opryskania oraz po 24 godzinach od zabiegu!
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Target.
Więcej porad oraz produktów znajdziesz na: www.target.com.pl

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Jesień w ogrodzie kojarzy nam się z kolorowymi liśćmi. Przybierają one najróżniejsze kolory – złote, czerwone, pomarańczowe lub brązowe. Nie bez powodu ta pora roku nazywana jest złotą polską jesienią.
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Rośliny zimozielone (różaneczniki, świerki, żywotniki) dobrze jest w tym miesiącu obficie podlewać. Różaneczniki ściółkujemy.
Tydzień 43, Sentencja nr:4
Tydzień 43, Sentencja nr:4
W drugiej połowie miesiąca należy po raz ostatni skosić trawnik. Ostrze kosiarki trzeba nastawić tak, by źdźbła traw nie były krótsze niż 5 cm.
Tydzień 43, Sentencja nr:3
Tydzień 43, Sentencja nr:3
Regularnie grabimy liście opadające na trawnik ale też skoszoną trawę, w przeciwnym razie darń może ulec gniciu. Do grabienia skoszonej trawy i liści najlepiej użyć grabi o sprężystych zębach Pamiętajmy też, że przed zimą warto jest wykonać aerację, czyli napowietrzanie, trawnika.
Tydzień 43, Sentencja nr:2
Tydzień 43, Sentencja nr:2
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Opadłe z drzew owoce, których nie można wykorzystać do celów spożywczych, trzeba systematycznie usuwać, w przeciwnym wypadku staną się źródłem chorób roślin. Usuwamy i palimy także chore pędy i liście drzew oraz krzewów.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!