Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
338
Okazje
Artykuł na: 4-5 minut

Zwalczanie chorób i szkodników jednocześnie? Naturalnie, że TAK!

Nie wiesz, co "gryzie" Twoje rośliny? To żaden problem! Już nie musisz się tym martwić, bo możesz zastosować 1 preparat, który poradzi sobie ze szkodnikami i chorobami w Twoim ogrodzie!

 

Skuteczny preparat, który zwalcza choroby i szkodniki!

Limocide to zupełna nowość na rynku ogrodniczym w Polsce! To doskonałe rozwiązanie dla każdego ogrodnika, który szuka szybkiego i skutecznego rozwiązania na ogrodowe problemy! Ten preparat obala tezę, że nie ma środków uniwersalnych.

Limocide to preparat 3w1 łączy w sobie działanie insektycydu (owadobójcze), akarycydu (przędziorkobójcze) oraz fungicydu (zwalcza choroby). Zapewnia skuteczną ochronę, a swoją siłę czerpie z natury!

Owady przędziorki choroby - objawy na roślinach

1 preparat o potrójnym działaniu!

Ze względu na szerokie spektrum działania, nie trzeba już martwić się diagnozą, co atakuje daną roślinę.
Nie musisz już kupować kilku preparatów. Wystarczy zastosować Limocide!

Jak Limocide zwalcza szkodniki i choroby?

Limocide przeznaczony jest do zwalczania szkodników: przędziorków i innych roztoczy (np. pilśniowce i szpeciele) oraz drobnych owadów o miękkiej budowie ciała (m.in. mszyce, skoczki, miodówki, mączliki, wciornastki), a także chorób grzybowych (t.j.: mączniak prawdziwy, mączniak rzekomy, amerykański mączniak agrestu, szara pleśń, rdza, bielik krzyżowych).

Substancją czynną jest 6% olejek pomarańczowy (związek z grupy olejków eterycznych). Na szkodniki wykazuje działanie kontaktowe (szkodniki giną po opryskaniu ich preparatem), a jego działanie grzybobójcze polega na wysuszeniu ścian komórkowych grzybni i zarodników.

Preparat ma skuteczne i wszechstronne zastosowanie! Można go z powodzeniem stosować w ogrodzie w uprawach roślin jadalnych: jabłoni, ogórka, cukinii, melona, sałaty, cebuli, pora, bobu, fasoli, grochu, ciecierzycy, soczewicy, pietruszki, truskawki, róży, pomidora, papryki, gruszy, brzoskwini, marchwi, cykorii, kapusty, maliny, rzepy, czarnej porzeczki, salsefii, winorośli, aktinidii, niektórych ziół oraz roślin ozdobnych: drzew i krzewów oraz kwiatów.

 LIMONCIDE 3w1


LIMOCIDE 3w1

Koncentrat do rozcieńczania wodą do ochrony roślin przed szkodnikami, w tym przędziorkami i chorobami grzybowymi uprawianych w gruncie i pod osłonami wybranych warzyw oraz krzewów i drzew owocowych, róż i innych roślin ozdobnych | Dowiedz się więcej

KUP TERAZ

Dlaczego warto kupić Limocide?

Jest uniwersalny ma potrójne działanie, zwalcza owady, przędziorki i choroby grzybowe.
Jest skuteczny działa szybko, efekt widoczny jest już 2-3 godziny po zastosowaniu!
Jest "bezpieczny" zawiera olejek pomarańczowy, nie pozostawia pozostałości, ma okres karencji 24h!

jak stosować Limocide

PRZECZYTAJ informacje na etykiecie-instrukcji stosowania preparatu. PRZESTRZEGAJ zaleceń, dawkowania i terminów. ODMIERZ odpowiednią ilość preparatu, a następnie WLEJ do opryskiwacza i DODAJ odpowiednią ilość wody. OPRYSKUJ rośliny tak, by dokładnie pokryć je cieczą roboczą. W razie potrzeby POWTÓRZ zabieg, kierując się zaleceniami, które znajdziesz w etykiecie. 

Jak stosować Limocide do zwalczania szkodników i chorób

Limicide to preparat formie mikroemulsji (ME) gotowej do użycia, ma postać koncentratu do rozcieńczania z wodą, a następnie do opryskiwania roślin przy użyciu opryskiwaczy ręcznych. Możesz go użyć w warzywniku, zielniku lub ogrodzie ozdobnych. Poniżej zastosowanie preparatu na wybrane szkodniki i choroby w uprawach roślin ogrodowych:

Roślina Szkodnik / Choroba
Dawka preparatu na 100 m2
Jabłoń mączniak prawdziwy
skoczki
miodówki
28 ml w 7 l wody
40 ml w 5 l wody
28 ml w 7 l wody
Ogórek (pod osłonami) mączniak prawdziwy
mączliki
80 ml w 10 l wody
40 ml w 10 l wody
Pomidor (w polu) mączliki
wciornastki
20 ml w 5 l wody
40 ml w 5 l wody
Truskawka (w polu) szara pleśń
wciornastki
30 ml w 5 l wody
40 ml w 7 l wody
Winorośl mączniaki
skoczki, wciornastki
pilśniowiec winoroślowy
16 ml w 2 l wody
16 ml w 2 l wody
20 ml w 2 l wody
Drzewa i krzewy ozdobne mączniak prawdziwy
mszyce, miodówki
wciornastki
60 ml w 10 l wody
80 ml w 10 l wody
64 ml w 8 l wody
Kwiaty i rośliny ozdobne mączniak prawdziwy
mączliki szklarniowe
60 ml w 10 l wody
40 ml w 10 l wody
Róża (w polu) mączniak prawdziwy
wciornastki
80 ml w 10 l wody
60 ml w 10 l wody
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie produktu.

 

 logo PROTECT GARDEN
Artykuł powstał we współpracy z marką PROTECT GARDEN
Więcej praktycznych porad oraz produktów znajdziesz na: www.protect-garden.pl

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (5)
Nowe treści

 

Ważne tematy
Lista zakupów
Nowe rośliny w katalogu
Zostań redaktorem!

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.


Komentarze

ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:3
Tydzień 49, Sentencja nr:3
Jeśli jeszcze tego nie robiliśmy, wciąż można ściółkować rabaty, na których rosną wrażliwe na mróz gatunki bylin i krzewów.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu