Logo
Logo

Krzew z fioletowymi jagodami | Co to za roślina?

Pytanie czytelnika: Widziałam w czasopiśmie ogrodniczym piękną roślinę ozdobną jesienią. Nie miała liści, tylko setki maleńkich fioletowych kuleczek. Proszę o poradę, co to za roślina i czy mogę ja uprawiać w ogrodzie?

Jaki krzew ogrodowy ma fioletowe owoce?

Trudno znaleźć krzew z fioletowymi jagodami i w zasadzie tylko pięknotki mają je tak wspaniale wybarwione owoce (jagody), a najpiękniejsza spośród nich to pieknotka Bodiniera (Callicarpa bodinieri). Łatwo można ją znaleźć w centrach ogrodniczych lub w sklepach wysyłkowych w internecie.

Dzięki fioletowym owocom pięknotka Bodiniera wygląda zjawiskowo!

Krzew ten osiąga do 2-3 metrów wysokości. Roślina wytwarza kwiaty, ale są one mało dekoracyjne – pojawiają się w lipcu i sierpniu, są jasnoróżowe i są "ukryte" w kątach liści.

Najlepiej rośnie w glebie żyznej, wilgotnej, przepuszczalnej oraz na stanowisku nasłonecznionym lub lekko zacienionym. Ale uwaga – może przemarzać w mroźne zimy!

Zdjęcie: Hans Braxmeier/Pixabay

Autor
Krzew z fioletowymi jagodami | Co to za roślina?
Krzew z fioletowymi jagodami | Co to za roślina?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl