Logo
Logo

Chmiel piwowarski HOPS® | Dekoracyjne pnącze do ogrodu, na balkon i taras

Chmiel kojarzony jest głównie z charakterystyczną goryczką piwa, atmosferą pełnego luzu, słońcem i wakacjami. Taką idyllę można teraz stworzyć otaczając się pnączami chmielu HOPS®, który ma szerokie zastosowanie nie tylko w browarnictwie, ale również w ogrodnictwie. Ciekawostką jest, że jest to roślina uprawiana również na plantacjach przemysłu farmaceutycznego i zielarskiego.

Chmiel (Humulus) HOPS® to doskonała roślina ogrodowa. Jest wyjątkowo dekoracyjny, wytrzymały i bardzo szybko się rozrasta.

Gdzie posadzić?

Odmianę chmielu HOPS® można z powodzeniem wykorzystać do wydzielania stref w ogrodzie, zazieleniania ścian, tworzenia roślinnych parawanów na balkonach i tarasach oraz obsadzania przestrzeni miejskiej, skwerów, parków czy placów zabaw. Świetnie sprawdza się jako prezent dla miłośników piwa i właścicieli ogrodów. Warto wiedzieć, że bardzo szybko rośnie – w ciągu doby potrafi urosnąć nawet o 30 cm! Osiąga od 2 do 7 m wysokości.

Chmiel jest nietoksyczny, dlatego śmiało można sadzić go w miejscach, w których przebywają dzieci i zwierzęta. Jest łatwy w uprawie i mrozoodporny.

Uprawa i wymagania

Chmiel HOPS® sadzi się od wiosny do jesieni bezpośrednio w ziemi, donicy lub w skrzyni balkonowej. Preferuje słoneczne lub częściowo zacienione stanowiska. Posadzony na wiosnę odwdzięczy się efektownymi baldachami już w kolejnym roku. Pamiętajmy, że do prawidłowego rozwoju (aby mógł się piąć), potrzebuje podpory, np. pionowych żerdzi czy konstrukcji z drutu.

Chmiel kwitnie na zielony kolor od czerwca do sierpnia, a jego owoce (atrakcyjne szyszki) dojrzewają od lipca do września.

Do pielęgnacji tej rośliny polecany jest nawóz dla chmielu. Pod koniec sezonu wystarczy przyciąć jego wąsy, których można użyć do ozdobnych bukietów, aby zachwycał w kolejnym roku.

Czy wiesz, że...

Chmiel, należący do rodziny konopiowatych, uprawiany jest w Niemczech od VIII wieku. Niemcy są jednym z najważniejszych producentów chmielu na świecie – 70% niemieckich zbiorów chmielu jest eksportowane do ponad 100 krajów na całym świecie!

Producentem chmielu HOPS® jest Elsner Pac, saksońska firma ogrodnicza zajmująca się produkcją różnych gatunków roślin ozdobnych, posiadająca sieć dystrybucji na całym świecie. W szkółce produkcyjnej w Thiendorf  powstają najwyższej jakości młode rośliny chmielu HOPS®, które są odpowiednio testowane i rozmnażane, a następnie dostarczane do Thiendorf koło Drezna, gdzie warzone jest piwo. Chmiel HOPS® jest dostępny w Polsce w wybranych centrach ogrodniczych.

Źródło: Materiały prasowe

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (5)
 

Komentarze

Dodaj komentarz