Logo
Logo

Kosiarka automatyczna. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru robota ogrodowego?

Chyba każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że trawnik to prawdziwa wizytówka ogrodu, która wymaga szczególnej i czasochłonnej pielęgnacji. Nie każdy ogrodnik lubi jednak częste koszenie trawy. Na szczęście z pomocą przychodzi nam technologia oraz roboty ogrodowe. Wyobraźcie sobie relaks w ogrodzie, podczas gdy trawa kosi się sama. Brzmi świetnie, prawda? Czas więc przekuć marzenia w rzeczywistość!

Spis treści
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru robota ogrodowego? Roboty ogrodowe Robomow

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru robota ogrodowego?

Roboty ogrodowe z powodzeniem zdobywają polskie trawniki od kilku lat. Coraz więcej osób decyduje się na automatyzację i oszczędność swojego czasu i energii. Na rynku można znaleźć mnóstwo modeli robotów koszących. Jak jednak wybrać urządzenie dla siebie?

Powierzchnia trawnika

Rozmiar naszego trawnika to jeden z najważniejszych czynników, który powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru robota koszącego. Każde urządzenie cechuje się zalecaną oraz maksymalną powierzchnią trawnika, jaką może kosić. Od powierzchni trawnika zależy wielkość, waga, moc i często też cena robota.

Ukształtowanie terenu

Kolejnym istotnym czynnikiem są wszystkie „przeszkody”, które może napotkać robot na swojej drodze. Jeśli więc nasz trawnik obfituje we wzniesienia, dołki, wystające korzenie itp., trzeba to koniecznie wziąć pod uwagę. Większość robotów jest wyposażone w specjalne czujniki, które pozwolą na automatyczne omijanie np. krzewów. Niektóre modele robotów są wyposażone w specjalne nakładki na koła, które zwiększają przyczepność i pomagają dotrzeć urządzeniu w trudniej dostępne miejsca, nawet po mokrej powierzchni.


Zobacz robot koszący Robomow w akcji!

Skomplikowanie trawnika

Niezwykle ważnym kryterium doboru odpowiedniego robota jest konfiguracja samego ogrodu: czy składa się z jednej otwartej części czy też z kilku połączonych ze sobą. Kosiarki robotyczne posiadają możliwość konfigurowania dodatkowych punktów startowych dla poszczególnych fragmentów trawnika, dzięki czemu skoszona będzie cała powierzchnia. Część producentów wprowadziło specjalny tryb, który pozwala na lepsze koszenie krawędzi trawnika, co sprawi, iż nie ma konieczności dokaszania skrajów obszaru koszenia.

Zaawansowana technologia

Roboty koszące to już nie tylko automatyczne koszenie trawnika. Intuicyjne sterowanie urządzenia za pomocą aplikacji w smartfonie, automatyczny czujnik deszczu (robot sam wraca do bazy, gdy zaczyna padać), czy nawet sterowanie głosem wnosi koszenie trawy na zupełnie nowy poziom. Sterowanie robota za pomocą aplikacji to również przydatna funkcja dla posiadaczy małych dzieci i zwierząt. Aplikacja automatycznie powiadamia o planowanym starcie robota z bazy, dzięki czemu możemy się wcześniej zabezpieczyć i np. zabrać psa z ogrodu. Aplikacja umożliwia również zdalną diagnostykę online, która może przydać się zanim udamy się do serwisu w przypadku niechcianej usterki.

Dodatkowe parametry

Oprócz wyżej wymienionych cech istnieje jeszcze kilka ważnych elementów, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru robota koszącego. Są to między innymi długość pracy i czas ładowania akumulatora, które mogą znacząco różnić się między poszczególnymi modelami. Kolejnym ważnym czynnikiem jest poziom hałasu wytwarzany podczas pracy przez robota. Chociaż większość urządzeń tego typu oferowanych na rynku charakteryzuje się cichym działaniem, warto dostosować to swoich osobistych preferencji. Jeśli robot posiada funkcję mulczowania trawy, oznacza to tym samym podwójną oszczędność czasu- robot nie tylko sam skosi trawę, ale również zmieli ją i rozrzuci w ten sposób, że będzie stanowiła naturalny kompost.

Roboty koszące Robomow do ogrodu

Polecane produkty

Roboty ogrodowe Robomow

Robot koszący to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych kosiarek ręcznych, samobieżnych i traktorków. Dzięki cichej, autonomicznej pracy roboty koszące zapewniają oszczędność czasu i pieniędzy, pozwalając na odpoczynek i spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Nowoczesne roboty koszące są coraz bardziej zaawansowane. Oferują możliwość automatycznego ładowania i posiadają własne harmonogramy pracy, wymagają minimalnej interakcji z użytkownikiem, a nawet można je wygodnie programować przy użyciu smartfona!

Kosiarki automatyczne Robomow są wydajne, szybkie i łatwe w obsłudze, a więc mają wszystkie cechy kosiarek przyjaznych dla użytkownika, jego ogrodu, a także jego rodziny.

P o l e c a n y    p r o d u k t

 

Seria
RS Royal

 • Maks. wielkość trawnika 5000 m²
 • Szerokość cięcia 56 cm
 • Najlepsze efekty koszenia
 • Niezrównana moc
 • Szybki jak błyskawica
P o l e c a n y    p r o d u k t

  Roboty koszące Robomow RC

Seria
RC Stylish

 • Maks. wielkość trawnika 2000 m²
 • Szerokość cięcia 28 cm
 • Szerokość cięcia 28 cm
 • Precyzyjne wykończenie
 • Elegancka konstrukcja
P o l e c a n y    p r o d u k t

  Roboty koszące Robomow RX

Seria
RX Clever

 • Maks. wielkość trawnika 300 m²
 • Szerokość cięcia 18 cm
 • Kompaktowe rozmiary
 • Obsługa jednym przyciskiem
 • Przejrzystość

Artykuł powstał we współpracy z marką Robomow

 

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (2)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl

Gość Michał

29-05-2020 20:27

Myślę nad zakupem takiego sprzętu i dziwnym trafem ten artykuł był dla mnie przysłowiową kropką nad i. Teraz tylko kwestia, której nie znalazłem w żadnym dotąd artykule - porównanie zużycia prądu dla różnych modeli - pomysł dla Państwa na artykuł ;)

Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl