Logo
Logo

Idealny trawnik bez wysiłku? Tak! Z robotem ogrodowym skosisz trawę jednym palcem!

Piękny, zadbany, równo przycięty i żywozielony trawnik to ozdoba ogrodu i marzenie każdego ogrodnika. Jednak, aby darń prezentowała się jak zielony dywan, konieczna jest częsta i troskliwa pielęgnacja. Nie wystarczy jednak samo nawożenie i podlewanie. Najważniejsze jest regularne i krótkie koszenie, by trawnik był zdrowy i mocny. W osiągnięciu tego celu pomoże automatyczna kosiarka, która zajmie się pielęgnacją murawy, kiedy Ty będziesz odpoczywać!

Sprawdź 3 modele robotów ogrodowych AL-KO marki Robolinho®, które odmienią sposób w jaki patrzysz i pielęgnujesz przydomowy trawnik. Wybierz optymalne urządzenie na swój kawałek zieleni!

Nikogo już nie dziwi widok inteligentnych i automatycznych robotów, które budują, gotują i sprzątają, wyręczając nas w codziennych obowiązkach. Na szczęście kilka lat temu moda (i potrzeba) ułatwiania sobie życia zawitała do ogrodów, ku uciesze wielu zapracowanych ogrodników. Jeszcze do niedawna bardzo drogie i mało popularne, dzisiaj dostępne dla każdego, z powodzeniem zastępują tradycyjne kosiarki roboty ogrodowe stanowią nieocenioną pomoc, działając automatycznie, cicho, bezpiecznie i wydajnie, dzięki czemu mamy więcej wolnego czasu, by spędzić go z rodziną lub po prostu odpocząć!

Czym jest robot ogrodowy i jak działa?

Robot ogrodowy to w pełni zautomatyzowana kosiarka do trawy, która raz zaprogramowana, działa bez naszej kontroli. To inteligentne urządzenie, które samodzielnie porusza się po wcześniej wyznaczonym obszarze i unika przeszkód (roślinności, mebli ogrodowych, itd.). Wydajny silnik akumulatorowy i dokładny system obrotowy z 4 podwójnymi nożami tnącymi dba o idealny wygląd trawnika. Robot pracuje w każdych warunkach pogodowych, w zaprogramowanych godzinach, a gdy się rozładuje, wraca do bazy, by naładować litowo-jonowe akumulatory.

Mały, kompaktowy i zwrotny robot ogrodowy, w pełni automatycznie dba o koszenie trawy. Dzięki inteligentnej technologii trawnik będzie zawsze skoszony, bez zaangażowania Twojego czasu.

Nie masz czasu na częste koszenie? Możesz już o nim zapomnieć! Robot ogrodowy przejmie Twoje obowiązki! Gdy raz go zaprogramujesz, będzie pracował za Ciebie o każdej godzinie i w każdych warunkach pogodowych. Skosi trawnik samodzielnie, gdy Ty będziesz odpoczywać! Możesz sterować robotem koszącym jednym palcem, dotykając ekranu smartfona, dzięki aplikacji AL-KO inTOUCH zarówno podczas urlopu, jak i leżąc wygodnie na domowej kanapie. 


Jaki robot ogrodowy warto kupić?
Wybrane modele firmy AL-KO

Roboty ogrodowe Robolinho® to inteligentne urządzenia, pełne funkcjonalności dla nowoczesnego ogrodnictwa. Nieważne, czy Twój ogród to niewielka przestrzeń przy tarasie, czy też zjawiskowe labirynty wokół ogromnej rezydencji. Mały i sprytny robot odnajdzie się w każdej przestrzeni. Wybierz optymalne urządzenie na swój kawałek zieleni. Wybraliśmy 3 modele robotów ogrodowych AL-KO dostosowanych do każdego zadania, każdego budżetu i każdego rozmiaru ogrodu.

AL-KO to narzędzia ogrodnicze zaprojektowane w Niemczech i produkowane w Austrii od 1966 roku. Od ponad 50 lat firma projektuje i rozwija narzędzia ogrodnicze, które łączą w sobie ducha innowacji, najwyższą jakość i najnowsze technologie. W ofercie firmy znajdziesz kilkanaście modeli robotów koszących, dostosowanych do każdego trawnika, nawet do 2000 m². Robota możesz kupić bezpośrednio w sklepie internetowym AL-KO lub u jednego z Partnerów handlowych!

robot koszący AL-KO 300E
Robolinho® 300 E
Idealnie sprawdzi się na małych, przydomowych ogródkach domów szeregowych lub jednorodzinnych. Robolinho® 300 E kosi trawniki o powierzchni do 300 m², a szerokość koszenia wynosi 20 cm. Jego niewielka waga i duża zwrotność, nawet w wąskich przejściach od 60 cm, zapewniają wysoką wydajność koszenia. Dzięki kołom wyposażonym w agresywny i ogumowany bieżnik, Robolinho® radzi sobie nawet z nachyleniami do 30%
SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ
robot koszący AL-KO 700W
Robolinho® 700 W
Doskonale kosi trawniki o powierzchni do 700 m². Dzięki dużemu prześwitowi bez problemu poradzi sobie z wyższą i gęstą trawą. Robot koszący wyposażony w 4 podwójne noże o szerokości koszenia 22 cm zapewnia efektowną pracę podczas koszenia trawy. Dzięki wbudowanemu czujnikowi deszczu robot może wstrzymać pracę automatycznie, gdy zacznie padać.
SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ
robot koszący AL-KO 2000W
Robolinho® 2000 W
To najsilniejszy członek Robolinho® i radzi sobie z ogromnymi trawnikami o powierzchni do 2000 m². Dziesięć punktów startowych umożliwia łatwe dotarcie nawet do odległych obszarów ogrodu lub wąskich przejść od szerokości 60 cm. Dzięki wydajnemu akumulatorowi kosi jednorazowo nawet przez 240 minut. Oczywiście Robolinho® 2000 W również można sterować za pomocą smartfona, tabletu lub zegarka.
SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ
Roboty ogrodowe AL-KO to inteligentne, w pełni zautomatyzowane rozwiązanie dla ogrodów. Dzięki robotom możesz poświęcić się swojej pasji zamiast spędzać czas na koszenie trawy.


Zalety robotów koszących Robolinho®

Zautomatyzowane kosiarki Robolinho® pracują cicho, bezpiecznie, wydajnie, ale to tylko kilka z ich zalet:

✔ Prosta obsługa przejrzysty panel sterowania sprawia, że programowanie jest dziecinnie proste. Możesz również sterować robotem za pomocą smartfona lub smartwatcha.

✔ Wolny czas – zła pogoda, mocne słońce w południe czy niedziela i święta nie stanowią już problemu przy pielęgnacji trawnika w ogrodzie.

✔ Smart Garden możesz wygodnie monitorować, obsługiwać i konfigurować modele Robolinho® z obsługą WiFi za pośrednictwem aplikacji AL-KO inTOUCH, Amazon Alexa i IFTTT oraz łączyć je z innymi inteligentnymi urządzeniami.

✔ Perfekcyjny efekt dzięki 4 podwójnym ostrym nożom i zastosowaniu systemu podwójnego cięcia DCS (double-cut-system) opracowanego przez AL-KO.

✔ Cicha praca, której nie usłyszysz – dzięki silnikowi akumulatorowemu, zasilanemu przez akumulatory litowo-jonowe, natężenie emitowanego dźwięku podczas pracy wynosi tylko 60 dB.

✔ Doskonała trakcja robot jest w stanie wspiąć się na dużą odległość dzięki mocnemu napędowi oraz gumowanym i profilowanym kołom, które zapewniają świetną przyczepność.

✔ Pokonywanie wzniesień z łatwością radzi sobie z nachyleniami do 45%.

✔ Brak ścinków robot kosi źdźbła bardzo często, rozdrabniając na drobne kawałki, pozostawiając je na ziemi, by się rozłożyły i użyźniły trawnik, jak naturalny nawóz.


Łatwa instalacja, pełna gotowość do pracy!

Zautomatyzowane roboty koszące Robolinho® są gotowe do użycia w zaledwie kilku krokach. Obszar koszenia wyznaczasz specjalnym przewodem, który kładziesz na powierzchni lub maksymalnie 10 cm pod ziemią. Aby to zrobić, możesz użyć do tego profesjonalnych szpilek. Ustaw i zamocuj stację bazową, ułóż przewód graniczny wokół obszaru koszenia i zabezpiecz go szpilkami. W ten sposób przewód graniczny niezawodnie zabezpiecza granice obszaru roboczego. Ustaw czas koszenia i gotowe. Zintegrowany obwód logiczny gwarantuje, że każdy kawałek trawnika jest odpowiednio skoszony. Doskonały wynik również gwarantuje siedmiostopniowa regulacja wysokości koszenia. 

Dobre rady

  1. Minimalna odległość przewodu ograniczającego co najmniej 15 cm od płotu i 25 cm od ścian umożliwia koszenie blisko krawędzi.
  2. Zainstaluj stację bazową w osłoniętym miejscu.
  3. Ułóż jeden przewód graniczny wokół obszaru koszenia.
  4. Robot może przejeżdżać przez korytarze o szerokości minimum 60 cm. Radzi sobie z nachyleniami do 45%.
  5. Przeszkody takie jak baseny, drzewa, krzewy czy nasadzenia powinny być rozgraniczone przewodem granicznym.
Instalacja kosiarki zautomatyzowanej jest jeszcze wygodniejsza, jeśli Twój sprzedawca Robolinho® zrobi to za Ciebie na miejscu. Jeśli chcesz, chętnie Ci pomogą i doradzą.

Możesz zaprogramować czas koszenia według swoich potrzeb na przejrzyście rozmieszczonym panelu sterowania. Przejrzysty panel sprawia, że programowanie robota jest bardzo łatwe. Możesz również sterować robotem za pomocą aplikacji AL-KO inTouch. Po prostu wprowadź dni i godziny, w których robot ma pracować - bezpośrednio w robocie lub w aplikacji i gotowe. Robot wtedy kosi całkowicie automatycznie. Koszenie można w każdej chwili przerwać, naciskając przycisk home lub korzystając z aplikacji. W takim przypadku robot wraca do stacji bazowej. Gdy poziom naładowania akumulatora spada, również wtedy, powraca do stacji bazowej. Technologia litowo-jonowa zapewnia szybkie ładowanie bez efektu pamięci i długą żywotność akumulatora.


Artykuł powstał we współpracy z firma AL-KO, producentem robotów koszących marki Robolinho®.
Więcej porad i informacji o produktach znajdziesz na stronie www.alko-garden.pl

Tagi
 
Powiązane tematy

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl