Logo
Logo

Kosiarka poduszkowa | Czym jest i jakie ma zalety?

Koszenie trawnika to jeden z najbardziej żmudnych i najczęściej powtarzanych zabiegów pielęgnacyjnych we wszystkich ogrodach. Chcąc sobie ułatwić pracę, warto wybrać dobrą kosiarkę, która parametrami będzie idealnie odpowiadać na potrzeby użytkownika. Jedną z mniej popularnych, a zdecydowanie wartą zakupu jest kosiarka poduszkowa. Czym właściwie jest kosiarka poduszkowa? Czy warto kupić kosiarkę poduszkową?

Spis treści
Czym są kosiarki poduszkowe? Jakie są zalewy i wady kosiarek poduszkowych? Film: Jak się kosi kosiarką poduszkową?

Czym jest kosiarka poduszkowa?

Kosiarka poduszkowa, czyli inaczej poduszkowiec to rodzaj kosiarki, która dzięki dmuchawie umieszczonej od dołu urządzenia lekko unosi się nad powierzchnią ziemi.

Kosiarka poduszkowa może być zasilana spalinowo lub elektrycznie, a w sprzedaży dostępne są urządzenia z koszem i bez kosza o różnej mocy, więc urządzenie łatwo można dopasować do swoich potrzeb.

 
 

Kosiarka poduszkowa – wady i zalety

Zalety z pewnością przewyższają wady, a kosiarka poduszkowa doskonale sprawdzi się w każdym rodzaju ogrodu, zwłaszcza z dużą ilością nasadzeń, pomiędzy którymi można łatwo manewrować.

Zalety

Kosiarka poduszkowa to idealne połączenie zalet wszystkich rodzajów kosiarek, dzięki czemu zapewnia niezrównaną wygodę podczas koszenia. Jej specjalna konstrukcja umożliwia łatwe i szybkie koszenie nawet nierównego terenu. Kosiarka poduszkowa jest bardzo zwrotna i prosta w obsłudze, umożliwiając koszenie w trudno dostępnych miejscach, a mocny, wysokiej jakości silnik daje możliwość koszenia trawnika o pochyłości do 45 stopni! Dodatkowo poduszkowiec jest lżejszy od innych urządzeń, co ułatwia pracę.

Wady

Wśród wad kosiarki poduszkowej można wymienić trudność w koszeniu w linii prostej oraz brak możliwości koszenia wysokiej trawy. Korzystając z kosiarki poduszkowej należy zatem często i systematycznie kosić nasz trawnik. Kolejną rzeczą, która dla niektórych jest problematyczna to to, ze kosiarki poduszkowe "rozrzucają" skoszoną trawę – nawet te, wyposażone w kosz do jej zbierania nie są w stanie zbierać jej bardzo dokładnie.

 
 

Film: Jak się kosi kosiarką poduszkową? (eng.)

Film w języku angielskim wyjaśniający działanie kosiarki poduszkowej. Źródło: Twinckels / Youtube

 


Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: woodsy / AdobeStock

Autor
Kosiarka poduszkowa | Czym jest i jakie ma zalety?
Kosiarka poduszkowa | Czym jest i jakie ma zalety?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Powiązane tematy

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl
kategoria-ogrod_trawnik_w_ogrodzie
NAJNOWSZE TREŚCI