Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
1
Okazje
Artykuł na: 2-3 minuty

Kosiarka – niezbędny sprzęt w każdym ogrodzie

Na ogół to właśnie trawnik jest najpiękniejszą ozdobą każdej posesji, o ile oczywiście domownicy o niego dbają, czyli o ile - przede wszystkim - systematycznie go przystrzygają. Koszenie to taka podstawowa i niezastąpiona czynność. Jest to ten typ pracy ogrodniczej, której nie można pominąć i o której nigdy nie wolno zapomnieć. Aby pielęgnacja przydomowego trawnika nie była jednak aż tak bardzo uciążliwa czy czasochłonna, każdy, kto chce się nią na bieżąco zajmować, powinien sprawić sobie specjalne narzędzia ogrodnicze. Do strzyżenia trawnika przyda się przede wszystkim jedno z nich, czyli oczywiście kosiarka.

 

Jaki sprzęt do koszenia wybrać?

Kosiarki można znaleźć w absolutnie każdym internetowym sklepie ogrodniczym, stacjonarnym markecie budowlanym czy nawet niejednym zwykłym hipermarkecie. Różnią się one od siebie pod wieloma względami i dzięki temu są w stanie odpowiadać mocno zróżnicowanym wymaganiom klientów.

Jeżeli kogoś interesują wyłącznie sprzęty jak najtańsze, powinien on od razu celować w kosiarki ręczne. Będą to przede wszystkim kosiarki bębnowe. Na pewno przemawia za nimi niska cena, jednakże trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie są one zbyt wydajne przy pracy, ponieważ za jednym razem mogą objąć trawę o szerokości wynoszącej co najwyżej trzydzieści centymetrów.

Każdy sklep ogrodniczy oferuje jednak klientom także nowocześniejsze i bardziej specjalistyczne rozwiązania. Do nich należą z kolei kosiarki elektryczne oraz spalinowe. Te pierwsze są bardzo poręczne i na ogół wygodne, bo łatwo się nimi manewruje z uwagi na ich niewielki ciężar. Z kosiarek spalinowych można natomiast skorzystać wszędzie tam, gdzie nie da się podłączyć kosiarki do prądu. Wbrew pozorom nawet te spalinowe narzędzia ogrodnicze potrafią teraz wykazać się bardzo dużą mocą silnika, dzięki czemu odnajdują się także na większych zielonych terenach.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: congerdesign / Pixabay
G.T.

Warto przeczytać
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 41, Sentencja nr:6
Tydzień 41, Sentencja nr:6
Najlepszym okresem na sadzenie drzew owocowych jest jesień (od pierwszych dni października do pierwszych przymrozków). Przed nastaniem zimy drzewka zdążą zregenerować uszkodzony system korzeniowy.
Tydzień 41, Sentencja nr:5
Tydzień 41, Sentencja nr:5
Krzewy róż warto teraz zasilić. Wierzchnią warstwę ziemi przemieszajmy z przefermentowanym obornikiem. Róże pienne należy zabezpieczyć przed nadchodzącą zimą. W tym celu przygina się je do ziemi i obsypuje ziemią.
Tydzień 41, Sentencja nr:4
Tydzień 41, Sentencja nr:4
Jeśli w październiku posadzimy w ogrodzie róże, wytworzą drobne korzenie, dzięki którym na wiosnę krzewy szybko zbudzą się do życia. Pamiętajmy, że róże preferują miejsca półcieniste i glebę piaszczysto-gliniastą o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym.
Tydzień 41, Sentencja nr:2
Tydzień 41, Sentencja nr:2
Przenieśmy do domu kwiaty, które do tej pory zdobiły taras lub balkon (najlepiej zrobić to przed sezonem grzewczym, aby różnica temperatury nie była dla roślin zbyt duża). Przeniesione rośliny należy mniej podlewać i zaprzestać ich nawożenia.
Tydzień 41, Sentencja nr:1
Tydzień 41, Sentencja nr:1
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT