Poziomka Attila Fragaria Attila

Poziomka Attila (Fragaria Attila) | Przeczytaj opis rośliny, zobacz zdjęcia i dowiedz się o niej więcej. Poznaj jej wymagania, zastosowanie oraz wskazówki dotyczące uprawy i pielęgnacji.
Posłuchaj
00:00
16
Dekoracyjność: owoce
Gleba: przepuszczalna, żyzna
Odczyn gleby: lekko kwaśna
Owoce: jadalne
Pokrój: pnącze
Przydatność do spożycia: owoce
Kolor owoców: czerwone
Trwałość liści: sezonowe
Stanowisko: słońce, półcień
Zastosowanie: roślina dekoracyjna, pojemniki

Poziomka Attila to nowa, oryginalna odmiana o smacznych i aromatycznych owocach. Może być wykorzystywana do uprawy w pojemnikach (jako roślina ozdobna i użytkowa) oraz w celu zadarnienia powierzchni. Nasiona poziomki Attilii zostały nagrodzone w kategorii "Najlepszy produkt do ogrodów i terenów zieleni" w konkursie Zielony Laur, zorganizowanym w ramach wystawy Zieleń to Życie 2013 w Warszawie.

Nasiona poziomki Attila (fot. W. Legutko)
Nasiona poziomki Attila
(fot. W. Legutko).

Poziomka Attila (Fragaria) to oryginalna odmiana o smacznych i aromatycznych owocach. Może być uprawiana w pojemnikach (jako roślina ozdobna i użytkowa) oraz w celu zadarnienia powierzchni.

Uprawa poziomki Attila

Nasiona poziomki wysiewa się w marcu-kwietniu do skrzynek lub na palety pod osłonami. W temperaturze 16-22°C wschody następują po ok 3-4 tygodniach. Rozsadę w fazie 5-6 liści należy sadzić do podłoża w rozstawie 30x35 cm.

Dobrze rośnie w żyznym, ale przepuszczalnym podłożu, o lekko kwaśnym odczynie. Aromatyczne, czerwone owoce o jajowatym kształcie pojawiają się zarówno na roślinie matecznej, jak i na rozłogach już po 3-4 miesiącach od wschodów. Owocuje w rok siewu, a następnie corocznie, nieprzerwanie, od czerwca do pierwszych mrozów.

Zastosowanie poziomki

Poziomkę najlepiej uprawiać w wiszących pojemnikach, donicach oraz skrzyniach balkonowych usytuowanych ponad 1,5 m nad powierzchnią ziemi, ponieważ szybko rosnące rośliny wytwarzają bardzo długie rozłogi.

Nasiona poziomki Attilii zostały nagrodzone w kategorii "Najlepszy produkt do ogrodów i terenów zieleni" w konkursie Zielony Laur, zorganizowanym w ramach wystawy Zieleń to Życie 2013 w Warszawie.

fot. W. Legutko


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera i obserwuj nas w Google News.

Redakcja poleca
Burak ćwikłowy Mieszanka Odmian
Burak ćwikłowy Mieszanka Odmian
Ogórek ozdobny meksykański, mini-arbuz
Ogórek ozdobny meksykański, mini-arbuz
Kalafior Fioletowy 'Di Sicilia Violetto'
Kalafior Fioletowy 'Di Sicilia Violetto'
Sałata łodygowa 'Karola'
Sałata łodygowa 'Karola'
Obserwuj
Więcej na ten temat
Nowa seria naturalnych nawozów – odkryj moc zeolitu. Czy to będzie hit sezonu 2025?
To Cię zainteresuje
Komentarze

Bestsellery
Tagi
Najnowsze treści