Poziomka Attila Fragaria Attila

Poziomka Attila (Fragaria Attila) | Przeczytaj opis rośliny, zobacz zdjęcia i dowiedz się o niej więcej. Poznaj jej wymagania, zastosowanie oraz wskazówki dotyczące uprawy i pielęgnacji.
Posłuchaj
00:00
16
Dekoracyjność: owoce
Gleba: przepuszczalna, żyzna
Odczyn gleby: lekko kwaśna
Owoce: jadalne
Pokrój: pnącze
Przydatność do spożycia: owoce
Kolor owoców: czerwone
Trwałość liści: sezonowe
Stanowisko: słońce, półcień
Zastosowanie: roślina dekoracyjna, pojemniki

Poziomka Attila to nowa, oryginalna odmiana o smacznych i aromatycznych owocach. Może być wykorzystywana do uprawy w pojemnikach (jako roślina ozdobna i użytkowa) oraz w celu zadarnienia powierzchni. Nasiona poziomki Attilii zostały nagrodzone w kategorii "Najlepszy produkt do ogrodów i terenów zieleni" w konkursie Zielony Laur, zorganizowanym w ramach wystawy Zieleń to Życie 2013 w Warszawie.

Nasiona poziomki Attila (fot. W. Legutko)
Nasiona poziomki Attila
(fot. W. Legutko).

Poziomka Attila (Fragaria) to oryginalna odmiana o smacznych i aromatycznych owocach. Może być uprawiana w pojemnikach (jako roślina ozdobna i użytkowa) oraz w celu zadarnienia powierzchni.

Uprawa poziomki Attila

Nasiona poziomki wysiewa się w marcu-kwietniu do skrzynek lub na palety pod osłonami. W temperaturze 16-22°C wschody następują po ok 3-4 tygodniach. Rozsadę w fazie 5-6 liści należy sadzić do podłoża w rozstawie 30x35 cm.

Dobrze rośnie w żyznym, ale przepuszczalnym podłożu, o lekko kwaśnym odczynie. Aromatyczne, czerwone owoce o jajowatym kształcie pojawiają się zarówno na roślinie matecznej, jak i na rozłogach już po 3-4 miesiącach od wschodów. Owocuje w rok siewu, a następnie corocznie, nieprzerwanie, od czerwca do pierwszych mrozów.

Zastosowanie poziomki

Poziomkę najlepiej uprawiać w wiszących pojemnikach, donicach oraz skrzyniach balkonowych usytuowanych ponad 1,5 m nad powierzchnią ziemi, ponieważ szybko rosnące rośliny wytwarzają bardzo długie rozłogi.

Nasiona poziomki Attilii zostały nagrodzone w kategorii "Najlepszy produkt do ogrodów i terenów zieleni" w konkursie Zielony Laur, zorganizowanym w ramach wystawy Zieleń to Życie 2013 w Warszawie.

fot. W. Legutko

Obserwuj
Więcej na ten temat
Ciesielska czy rozłupująca? Jaka siekiera do ogrodu?
Komentarze

Sekrety pięknych storczyków. Eksperci radzą, jakie produkty wybrać do codziennej pielęgnacji
To się przyda
Tagi
Najnowsze treści