Róża 'Double Delight' to krzew należący do rodziny różowatych 'Rosaceae'. Odmiana została wyselekcjonowana w 1977 roku w Stanach Zjednoczonych przez A.E.&A.W.Ellis i  H.Swim. Należy do grupy róż wielkokwiatowych. Roślina tworzy wzniesiony pokrój i dorasta zwykle do 70 cm wysokości. Liście są ciemnozielone i skórzaste a łodyga mocno kolczasta. Odmiana jest jednak najbardziej ceniona z uwagi na kolor kwiatów.

Ich środek jest kremowy a końce płatków mają barwę wiśniową. Róża powtarza kwitnienie - kwitnie od czerwca do października. Kwiaty wydzielają intensywny, przyjemny zapach.

Uprawa róży

Róża 'Double Delight' preferuje stanowiska jasne, ciepłe, dobrze oświetlone i osłonięte od silnych wiatrów. Optymalne podłoża to żyzne i piaszczysto-gliniaste gleby.

Roślinę (z odkrytym korzeniem) najlepiej sadzić wiosną. Na 1 mkw najlepiej umieścić 5-6 okazów. Niestety amerykańska odmiana jest średnio odporna na mróz i choroby w naszym klimacie. Przed zimą wymaga kopczykowania, oprócz tego warto zastosować osłonę, np. z worków jutowych lub agrowłókniny.

Zastosowanie 'Double Delight'

Róża polecana jest do sadzenia na rabaty w grupach. Z powodzeniem może rosnąć również w większych pojemnikach. Można nią dekorować wejścia do domu, taras lub inne miejsca w ogrodzie. Nadaje się do ogrodu w stylu angielskim. To ceniona odmiana ze względu na kwiat cięty.