Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
Do góry

Letnie rośliny cebulowe. Gwarancja pięknych rabat

Od eleganckich lilii do pełnych gracji mieczyków – letnie kwiaty cebulowe dodadzą szyku donicom i rabatom. Carol Klein podpowiada, jak uprawiać te pełne wigoru gwiazdy.

My, ogrodnicy i ogrodniczki, jesteśmy szczęściarzami , mając w zasięgu ręki kwiaty z całego świata, które wnoszą kolor i piękno do naszych ogrodów. Jednak jedna grupa roślin szczególnie wyróżnia się rozmachem – letnie kwiaty cebulowe.

Te łatwe w uprawie rośliny rozgrzewają lato kontrastowymi barwami i powiewem egzotyki. Chociaż niektóre z nich wnoszą też bardziej subtelne tony, większość letnich kwiatów cebulowych (zaliczam też do nich bulwy, bulwocebule i kłącza) zdecydowanie błyszczy. To nie są kwiaty, którymi zastąpisz inne byliny, ale dzięki nim twój ogród zyska zupełnie nowy wymiar.

Chociaż dają tak wiele, wymagają nieco wysiłku przy sadzeniu i pielęgnacji, ale z pewnością są jednymi z tych roślin, których uprawa przynosi najwięcej satysfakcji. Pomimo ich ostrych rysów przy odrobinie wyobraźni da się je wpleść w tkankę kwietników i rabat. By nie odciągnęły wzroku obserwatora od innych kwiatów, można je nieznacznie zmieszać z innymi gatunkami lub powtarzać na rabatach falami, aby tworzyły spójną całość i wyznaczały przyjemny rytm, zamiast dzielić grządki na niezależne części...

   
Gardeners World Edycja Polska Pełny tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners` World Edycja Polska - Marzec-Kwiecień 2018
   

 

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Pakiet Gardeners' World Polska maj 2020

Pakiet Gardeners' World Polska

Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!