Logo
Logo
14
Okazje
Artykuł na: 4-5 minut

Wiszące doniczki | 20 pomysłów na kwiaty balkonowe

Wiszące doniczki to ostatni krzyk mody, który zdaje się pozostać z nami na dłużej. Takie pojemniki na rośliny przydają się szczególnie na niewielkich balkonach i tarasach, gdy nie mamy miejsca na stawianie dużych donic. Przygotowaliśmy dla was trochę inspiracji. Jesteśmy ciekawi, które wiszące doniczki najbardziej przypadną wam do gustu! 

 

Balkon to miejsce, które spełnia funkcje ogrodu. Na nim często wypoczywamy, spędzamy czas z bliskimi, oddajemy się drobnym pracom ogrodniczym. Warto więc dobrze przemyśleć wystrój tej kameralnej przestrzeni. 

Które wiszące doniczki będą idealne na balkon? 

Trendy zmieniają się nie tylko w projektowaniu ogrodów, ale także aranżacji balkonów. Chociaż wiszące doniczki były popularne już wiele lat temu, w ostatnich latach zainteresowanie nimi szczególnie wzrosło. W ofercie wielu sklepów znajdziemy mnóstwo ciekawych pojemników. Niektóre, jak np. ozdobne wiaderka, czy kolorowe worki, stylem idealnie wpisują się w sielskie klimaty, inne, zwłaszcza te o geometrycznych kształtach będą doskonałym wyborem dla wszystkich minimalistów. Być może znajdą się też tacy, którzy zdążyli już pożegnać się z uprawą warzyw i owoców ze względu na zbyt mały balkon. Spokojnie, dla nich też mamy rozwiązanie! Kto powiedział, że truskawek nie wolno uprawiać na ścianie? 


Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcia: Flower Council of Holland / thejoyofplants.co.uk

Tagi
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (18)
Warto przeczytać
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
Twoja strona ogrodu