Sedes czyściła wielokrotnie za pomocą czyścików nasączonych octem. To niwelowało bakterie oraz nieprzyjemny zapach, który gromadził się w kącikach. Nie jest tajemnicą, że związki wapniowo-magnezowe najczęściej odkładają się w postaci kamienia. Jest bardzo trudny w doczyszczeniu, a zwłaszcza tam, gdzie znajdują się kołnierze w toalecie. W kamieniu gromadzi się najwięcej bakterii oraz pleśni, które z łatwością osiadają na chropowatej części.
● Nie przegap: Warsaw Garden Expo 2025 – to tu 18-20 lutego spotkają się miłośnicy roślin i profesjonaliści
W jaki sposób wyczyścić toaletę w zakamarkach, za pomocą 2 rzeczy? Prosty trik dla każdego
Rodzajów muszli klozetowych jest wiele. Typy dzielące się na te kołnierzowe i bezkołnierzowe to dopiero początek. Bardzo ważne jest, aby zdecydować się na odpowiednie dla nas rozwiązanie już przy remoncie łazienki.
Wielokrotnie użytkownicy oraz doradcy budowlani podkreślają, że te ostatnie są bardzo łatwe w czyszczeniu i zachowaniu odpowiedniej higieny. Co zrobić, gdy nadal mamy tę starszą wersję? Najgorszym zakamarkiem do czyszczenia jest właśnie kołnierz, który gromadzi bakterie, pleśnie oraz inne zanieczyszczenia.
Płyny do dezynfekcji i kamienia delikatnie wchodzą pod jego powierzchnię, jednak nie zawsze to wystarcza. Szczotki także bywają zawodne, dlatego podpowiem wam, jak zrobić najlepszy czyścik z tego, co mamy akurat pod ręką.
Wystarczy widelec, gąbka typu zmywaczek i tyle! Nadziewamy gąbkę widelcem i zmywamy zakamarki sedesu za pomocą płynu czy pasty do czyszczenia. Za każdym razem możemy wymienić czyścić, wystarczy jedynie zdjąć i wyrzucić. Widelec dezynfekujemy i nadziewamy kolejną gąbkę przy kolejnym, dogłębniejszym czyszczeniu.
Czym wyczyścić żółty osad z kamienia na toalecie?
Żółty osad w postaci kamienia na toalecie, to prawdziwa udręka dla wielu osób. Poprzez twardą wodę może pojawiać się smuga na muszli, którą z trudem możemy wyszorować.
Nie jesteście fanami mocnej chemii i szukacie rozwiązań, które jednocześnie nie zrujnują waszego portfela? To doskonały czas na wykorzystanie kilku składników z kuchennej szafki.
● Polecamy: Projekt ogrodu w 5 minut i to za darmo. Wypróbuj naszą aplikację do projektowania ogrodów online
Przygotujcie pastę z sody oczyszczonej oraz kwasku cytrynowego. Możecie dodać także odrobinę pasty do zębów, która będzie spoiwem. Nałóżcie pastę na smugę i pozostawcie na około 2 godziny. Po tym czasie wyszorujcie dokładnie sedes i spłuczcie parokrotnie.
Plama powinna zejść od razu, szykując miejsce na toaletkę, jak nową! Jeżeli nie macie tych składników, możecie wykorzystać ocet spirytusowy. Namoczcie ręcznik papierowy roztworem octu i wody i nałóżcie na plamę z osadu z kamienia. Pozostawcie na około 2-3 godziny. Działa równie dobrze, jak powyższa pasta.
Zdjęcie tytułowe: ReaLiia, Pixel-Shot / AdobeStock