Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
17
Okazje

Ramki z kwiatami pelargonii

Letnie przyjęcia pod chmurką lub w domu warto urozmaicić kwiatowymi dekoracjami. By ulubione kwiaty długo zachowały świeżość, pomyśl o wstawieniu ich w szklane ramki. Takie obrazki z kwiatami mogą mieć wiele różnych zastosowań – można je zawiesić nad stołem, na ścianie lub wykorzystać jako podkładki na stole. Zobacz, jak zrobić taką uroczą dekorację!

 

Szklane, transparentne ramki do zdjęć to świetny i dyskretny sposób na wyeksponowanie urody roślin. Cienkie, metalowe otwierane ramki są dostępne w sklepach internetowych i oferujących dekoracje do wnętrz. Można w nich o każdej porze roku stworzyć samemu własny kwiatowy obrazek. Wystarczy przygotować świeże kwiaty i kształtne liście. Wiosną lub latem mogą to być kolorowe pelargonie pachnące. W towarzystwie kilku źdźbeł trawy ozdobnej będą wyglądały znakomicie.

ramki z kwiatami pelargonii - kompozycja

Jak zrobić ramki z kwiatami? 

Wybierając kwiaty dobierz ich kolor do swojej zastawy, wtedy uzyskasz najlepszy efekt. Zanim włożysz zebrane kwiaty i liście do ramek, rozłóż je na kartce papieru i lekko spłaszcz, aby zobaczyć, jak będą się wyglądały w ramce. Pamiętaj, że niektóre rośliny barwią, więc układaj je potem delikatnie, aby nie trzeba było czyścić plam na szkle. Kwiaty włożone między szybki dużo dłużej zachowają urodę i kolor niż te wstawione do wazonu bądź ususzone.

ramki z kwiatami pelargonii jako podkładki

Źródło: Pelargonium for Europe, kampania EU Europe in Bloom

 

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (11)
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 41, Sentencja nr:6
Tydzień 41, Sentencja nr:6
Najlepszym okresem na sadzenie drzew owocowych jest jesień (od pierwszych dni października do pierwszych przymrozków). Przed nastaniem zimy drzewka zdążą zregenerować uszkodzony system korzeniowy.
Tydzień 41, Sentencja nr:5
Tydzień 41, Sentencja nr:5
Krzewy róż warto teraz zasilić. Wierzchnią warstwę ziemi przemieszajmy z przefermentowanym obornikiem. Róże pienne należy zabezpieczyć przed nadchodzącą zimą. W tym celu przygina się je do ziemi i obsypuje ziemią.
Tydzień 41, Sentencja nr:4
Tydzień 41, Sentencja nr:4
Jeśli w październiku posadzimy w ogrodzie róże, wytworzą drobne korzenie, dzięki którym na wiosnę krzewy szybko zbudzą się do życia. Pamiętajmy, że róże preferują miejsca półcieniste i glebę piaszczysto-gliniastą o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym.
Tydzień 41, Sentencja nr:2
Tydzień 41, Sentencja nr:2
Przenieśmy do domu kwiaty, które do tej pory zdobiły taras lub balkon (najlepiej zrobić to przed sezonem grzewczym, aby różnica temperatury nie była dla roślin zbyt duża). Przeniesione rośliny należy mniej podlewać i zaprzestać ich nawożenia.
Tydzień 41, Sentencja nr:1
Tydzień 41, Sentencja nr:1
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT