Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
17
Okazje

Ramki z kwiatami pelargonii

Letnie przyjęcia pod chmurką lub w domu warto urozmaicić kwiatowymi dekoracjami. By ulubione kwiaty długo zachowały świeżość, pomyśl o wstawieniu ich w szklane ramki. Takie obrazki z kwiatami mogą mieć wiele różnych zastosowań – można je zawiesić nad stołem, na ścianie lub wykorzystać jako podkładki na stole. Zobacz, jak zrobić taką uroczą dekorację!

 

Szklane, transparentne ramki do zdjęć to świetny i dyskretny sposób na wyeksponowanie urody roślin. Cienkie, metalowe otwierane ramki są dostępne w sklepach internetowych i oferujących dekoracje do wnętrz. Można w nich o każdej porze roku stworzyć samemu własny kwiatowy obrazek. Wystarczy przygotować świeże kwiaty i kształtne liście. Wiosną lub latem mogą to być kolorowe pelargonie pachnące. W towarzystwie kilku źdźbeł trawy ozdobnej będą wyglądały znakomicie.

ramki z kwiatami pelargonii - kompozycja

Jak zrobić ramki z kwiatami? 

Wybierając kwiaty dobierz ich kolor do swojej zastawy, wtedy uzyskasz najlepszy efekt. Zanim włożysz zebrane kwiaty i liście do ramek, rozłóż je na kartce papieru i lekko spłaszcz, aby zobaczyć, jak będą się wyglądały w ramce. Pamiętaj, że niektóre rośliny barwią, więc układaj je potem delikatnie, aby nie trzeba było czyścić plam na szkle. Kwiaty włożone między szybki dużo dłużej zachowają urodę i kolor niż te wstawione do wazonu bądź ususzone.

ramki z kwiatami pelargonii jako podkładki

Źródło: Pelargonium for Europe, kampania EU Europe in Bloom

 

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (11)
Nowe treści

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu