Logo
Logo

Ramki z kwiatami pelargonii

Letnie przyjęcia pod chmurką lub w domu warto urozmaicić kwiatowymi dekoracjami. By ulubione kwiaty długo zachowały świeżość, pomyśl o wstawieniu ich w szklane ramki. Takie obrazki z kwiatami mogą mieć wiele różnych zastosowań – można je zawiesić nad stołem, na ścianie lub wykorzystać jako podkładki na stole. Zobacz, jak zrobić taką uroczą dekorację!

Szklane, transparentne ramki do zdjęć to świetny i dyskretny sposób na wyeksponowanie urody roślin. Cienkie, metalowe otwierane ramki są dostępne w sklepach internetowych i oferujących dekoracje do wnętrz. Można w nich o każdej porze roku stworzyć samemu własny kwiatowy obrazek. Wystarczy przygotować świeże kwiaty i kształtne liście. Wiosną lub latem mogą to być kolorowe pelargonie pachnące. W towarzystwie kilku źdźbeł trawy ozdobnej będą wyglądały znakomicie.

ramki z kwiatami pelargonii - kompozycja

Jak zrobić ramki z kwiatami? 

Wybierając kwiaty dobierz ich kolor do swojej zastawy, wtedy uzyskasz najlepszy efekt. Zanim włożysz zebrane kwiaty i liście do ramek, rozłóż je na kartce papieru i lekko spłaszcz, aby zobaczyć, jak będą się wyglądały w ramce. Pamiętaj, że niektóre rośliny barwią, więc układaj je potem delikatnie, aby nie trzeba było czyścić plam na szkle. Kwiaty włożone między szybki dużo dłużej zachowają urodę i kolor niż te wstawione do wazonu bądź ususzone.

ramki z kwiatami pelargonii jako podkładki

Źródło: Pelargonium for Europe, kampania EU Europe in Bloom

 

Autor
Ramki z kwiatami pelargonii
Ramki z kwiatami pelargonii
Pelargonium for Europe

Pelargonium for Europe to inicjatywa marketingowa europejskich hodowców pelargonii Dümmen Orange, Elsner PAC, Florensis/ P. van der Haak Handelskwekerij, Geranien Endisch, Selecta One i Syngenta Flowers. W zielonym ogródku publikuje porady i inspirujące pomysły na dekoracje z pelargonii.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (19)
Twoja strona ogrodu