Logo
Logo
11
Do góry

Ramki z kwiatami pelargonii

Letnie przyjęcia pod chmurką lub w domu warto urozmaicić kwiatowymi dekoracjami. By ulubione kwiaty długo zachowały świeżość, pomyśl o wstawieniu ich w szklane ramki. Takie obrazki z kwiatami mogą mieć wiele różnych zastosowań – można je zawiesić nad stołem, na ścianie lub wykorzystać jako podkładki na stole. Zobacz, jak zrobić taką uroczą dekorację!

 

Szklane, transparentne ramki do zdjęć to świetny i dyskretny sposób na wyeksponowanie urody roślin. Cienkie, metalowe otwierane ramki są dostępne w sklepach internetowych i oferujących dekoracje do wnętrz. Można w nich o każdej porze roku stworzyć samemu własny kwiatowy obrazek. Wystarczy przygotować świeże kwiaty i kształtne liście. Wiosną lub latem mogą to być kolorowe pelargonie pachnące. W towarzystwie kilku źdźbeł trawy ozdobnej będą wyglądały znakomicie.

ramki z kwiatami pelargonii - kompozycja

Jak zrobić ramki z kwiatami? 

Wybierając kwiaty dobierz ich kolor do swojej zastawy, wtedy uzyskasz najlepszy efekt. Zanim włożysz zebrane kwiaty i liście do ramek, rozłóż je na kartce papieru i lekko spłaszcz, aby zobaczyć, jak będą się wyglądały w ramce. Pamiętaj, że niektóre rośliny barwią, więc układaj je potem delikatnie, aby nie trzeba było czyścić plam na szkle. Kwiaty włożone między szybki dużo dłużej zachowają urodę i kolor niż te wstawione do wazonu bądź ususzone.

ramki z kwiatami pelargonii jako podkładki

Źródło: Pelargonium for Europe, kampania EU Europe in Bloom

 


Komentarze

Powiązane artykuły
Pokaż więcej (10)
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Czas zainteresować się ozdobnymi roślinami jednorocznymi: na miejsce stałe siejemy rośliny odporne na chłód, a w szklarni rośliny wrażliwe (petunia, niecierpek).
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Możemy dzielić i przesadzać byliny rabatowe, których okres kwitnienia przypada na lato i jesień (funkie, rojniki, rozchodniki).
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Jeśli na trawniku pojawił się mech, dobrze jest przeprowadzić piaskowanie. Zabieg ten poprawi porowatość i przepuszczalność podłoża, a tym samym umożliwi wzrost nowym źdźbłom trawy.
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu roślin domowych bo właśnie teraz intensywnie rosną. Kwiaty domowe w dalszym ciągu możemy przesadzać i przygotowywać sadzonki.
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Usuwamy pędy róż uszkodzone podczas zimy. Oprócz tego skracamy o 1/3 stare pędy, a u odmian wielkokwiatowych usuwamy także pędy słabe i rosnące w niewłaściwym kierunku.
 
Twoja strona ogrodu