Logo
Logo

4 proste ozdoby ogrodowe z pelargoniami | DIY

Ozdoby ogrodowe nie zawsze muszą kosztować majątek. Wystarczy szczypta kreatywności i cierpliwości, by wykonać samodzielnie wyjątkowe roślinne dekoracje. Jak zrobić ozdoby ogrodowe z pelargoniami? Mamy dla was kilka szybkich przepisów na sukces! 

Spis treści
Świecznik z wianuszkiem z kwiatów pelargonii Kwitnący karmnik dla ptaków Kwiaty z kapsli Wiszące donice z kapeluszy

Ogród to miejsce, które ma niepowtarzalny urok i przynosi nam wytchnienie. Niektórzy sądzą nawet, że nasze zielone zakątki to przestrzeń, gdzie możemy zjednoczyć się z naturą i rozwinąć się duchowo. Nic dziwnego, w końcu to rośliny mają na nas zbawienny wpływ. Co zrobić, by czas spędzony w ogrodzie był jeszcze bardziej relaksujący? Można np. oddać się wykonywaniu własnoręcznych ozdób ogrodowych. Już samo działanie pozwoli nam nieco uspokoić natłok myśli, nie mówiąc już o tym, co poczujemy, gdy będziemy mogli oglądać nasze dzieło! 

 

Ozdoby ogrodowe z pelargoniami

Świecznik z wianuszkiem z kwiatów pelargonii

Świecznik z wianuszkiem z kwiatów pelargonii to idealna ozdoba na ogrodowy stół. Przyda się szczególnie na romantyczną kolację przy świecach. Jej wykonanie nie sprawi nam kłopotów i nie zajmie zbyt wiele czasu, a przy okazji będziemy mogli przypomnieć sobie, jak robi się wakacyjne wianki. 

Świecznik z wianuszkiem z kwiatów pelargonii - fot. Pelargonium for Europe
Fot. Pelargonium for Europe 
Materiały potrzebne do wykonania świecznika DIY z wianuszkiem z pelargonii to: słoik, piasek, świece, wstążka, drut wyrobowy, drut na szpuli, obcęgi i czerwona pelargonia.
Świecznik z wianuszkiem z kwiatów pelargonii - fot Pelargonium for Europe
Fot. Pelargonium for Europe 
Krok 1: Owiń drut kolorową taśmą i uformuj go w otwarty pierścień. Średnica pierścienia powinna być taka sama jak średnica słoika, do którego będzie później przymocowany.
Krok 2: Uformuj obcęgami pętle na końcach drutu i przymocuj do każdej z nich wstążkę o długości około 20 cm.
Krok 3: Zbierz kwiaty pelargonii i połącz łodyżki drutem na szpuli, tak aby kwiaty były blisko siebie i starannie zakryły drut.
Krok 4: Ułóż gotowy wianuszek z pelargonii na górze słoika i zawiąż go wstążkami.
Krok 5: Teraz napełnij słoik piaskiem i włóż do niego świeczki. Wskazówka: w przypadku większego stołu, udekoruj więcej słoików tylko wstążkami, wypełnij je piaskiem i świecami i umieść na stole jako dodatkowe dekoracje. 
W zależności od wielkości słoika w świeczniku z pelargonią jest miejsce na jedną lub więcej świec.
Wskazówka: wybierając różne kolory, możesz łatwo dopasować tę kwiatową dekorację z pelargonii do różnych upodobań i stylów.
 

Kwitnący karmnik dla ptaków

Karmnik dla ptaków też może być atrakcyjną ozdobą ogrodu! Wystarczy tylko zrobić go z porcelanowej filiżanki

Kwitnący karmnik dla ptaków - fot. Pelargonium for Europe
Fot. Pelargonium for Europe 
Do tej wiszącej donicy z upcyklingu z pelargonią i karmnika w stylu vintage potrzebne są filiżanki i spodki, wiertarka z wiertłem do szkła lub ceramiki, gorący klej i pistolet do kleju oraz metalowe łańcuszki, pierścienie i ewentualnie haczyk do zawieszenia (czasami dostępny w zestawie), pelargonia i ziarno dla ptaków.
Kwitnący karmnik dla ptaków - fot. Pelargonium for Europe
Fot. Pelargonium for Europe 
Krok 1: Używając wiertła do szkła lub ceramiki, ostrożnie wywierć trzy małe otwory w każdym ze spodków. Upewnij się, że pomiędzy otworami a obręczą jest wystarczająco dużo miejsca.
Krok 2: Przełóż metalowe pierścienie (lub haczyki) przez wywiercone otwory i przymocuj do nich metalowe łańcuchy.
Krok 3: Przymocuj gorącym klejem filiżanki do spodków. Ważne: filiżanki na pelargonie muszą mieć otwory drenażowe, aby zapobiec gromadzeniu się wody. To samo dotyczy spodków. Przed wierceniem upewnij się, że otwory znajdują się w tym samym miejscu, gdy filiżanka jest umieszczona na spodku.
Krok 4: Na koniec umieść małe pelargonie w filiżankach lub napełnij je nasionami dla ptaków i zawieś gotowe dekoracje z upcyklingu w osłoniętym miejscu.
Wskazówka: żeby filiżanka z upcyklingu pełniła funkcję karmnika dla ptaków, można ją położyć i przykleić jej bok do spodka.

Ozdoby ogrodowe z upcyklingu

A co powiecie na ozdoby ogrodowe z upcyklingu? Nie ma to jak dać przedmiotom drugie życie! My proponujemy wam wykonanie kwiatów z kapsli i wiszących donic ze słomianych kapeluszy.

Kwiaty z kapsli

Kwiaty z kapsli to świetny patent na ozdobienie doniczek z pelargoniami. Zero waste w ogrodzie zawsze jest na czasie! 

Kwiaty z kapsli - fot. Pelargonium for Europe
Fot. Pelargonium for Europe 
Do wykonania tych uroczych, ręcznie robionych kwiatów potrzebne są: metalowe wieczka z puszek, kapsle do butelek (około siedmiu na kwiatek, w zależności od wielkości wieczka), drewniane patyczki, klej na gorąco i pistolet do klejenia, farba w spreju, wodoodporne markery i doniczki z pelargoniami rabatowymi.
Kwiaty z kapsli - fot. Pelargonium for Europe
Fot. Pelargonium for Europe 
Krok 1: Spryskaj wieczko puszki i kapsle wybranymi przez siebie kolorami.
Krok 2: Gdy farba wyschnie, przyklej klejem na gorąco kapsel na środku wieczka puszki, a następnie wokół niego rozmieść pozostałe kapsle w innym kolorze tworząc "płatki".
Krok 3: Udekoruj kapsle i przyklej je do drewnianego patyczka.
Krok 4: Na koniec włóż gotowe kwiaty z kapsli do doniczek z pelargoniami. Gotowe!

Wiszące donice z kapeluszy

Wiszące donice z kapeluszy to dekoracja idealna dla wszystkich miłośników stylu boho. Jeśli chcecie właśnie w tym klimacie urządzić swój ogród, czy niewielki balkon, ten patent jest właśnie dla was! 

Wiszące donice z kapeluszy - fot. Pelargonium for Europe
Fot. Pelargonium for Europe 
Do tych wiszących donic z upcyklingu w modnym stylu boho potrzebne są pelargonie w cynkowych doniczkach, słomkowe kapelusze, mocny sznurek, igła z nitką, młotek, gwóźdź i nożyczki.
Wiszące donice z kapeluszy - fot. Pelargonium for Europe
Fot. Pelargonium for Europe 
Krok 1: Użyj gwoździa, aby wybić dwa otwory po obu stronach górnej części cynkowej doniczki, odetnij mocny sznurek o długości około 50 cm i zawiąż końce na otworach.
Krok 2: Wytnij otwór z boku słomkowego kapelusza (najlepiej z przodu lub z tyłu), aby doniczkę z pelargonią można było umieścić w środku. Wskazówka: przed cięciem nałóż trochę kleju na wewnętrzną stronę kapelusza i pozostaw do wyschnięcia. Dzięki temu słoma nie będzie się strzępić podczas cięcia.
Krok 3: Umieść doniczkę cynkową otworem skierowanym w stronę otworu w słomkowym kapeluszu i przyszyj doniczkę do kapelusza w miejscu otworów w doniczce.
Krok 4: Następnie ostrożnie umieść pelargonię w donicy. Upewnij się, że sznurek jest swobodny, aby można było na nim zawiesić kapelusz z pelargonią w środku.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcia: Pelargonium for Europe, kampania unijna Europe In Bloom 

 

Autor
4 proste ozdoby ogrodowe z pelargoniami | DIY
4 proste ozdoby ogrodowe z pelargoniami | DIY
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Więcej na ten temat
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl