Logo
Logo

Wiszący stroik z wieszaków i poinsecji | DIY

Wiszący stroik to prawdziwa roślinna huśtawka i wyjątkowo oryginalny pomysł na świąteczną ozdobę, której z pewnością nie można kupić w sklepie! Jeśli macie apetyt na więcej i nie wystarczają wam gotowe rozwiązania, ten artykuł jest właśnie dla was!

Jak zrobić wiszący stroik z wieszaków i poinsecji?

Do wykonania tej huśtawki dla roślin, potrzebne są:

  • trzy, klasyczne drewniane wieszaki z poprzeczkami,
  • wiertarka,
  • trzy śruby,
  • sznurek w różnych kolorach i mocny sznurek do przymocowania huśtawki do sufitu

Krok po kroku 

  1. Umieść trzy wieszaki jeden na drugim tak, aby poprzeczki utworzyły trójkąt od wewnątrz.
  2. Połącz śrubami wieszaki w punktach styku i zawiąż długi kawałek sznurka wokół podstawy każdego z trzech haczyków. Aby uzyskać pętelkę, zwiąż trzy końce sznurka o żądanej długości.
  3. Owiń wieszaki w różnych miejscach kolorowym sznurkiem w modnych kolorach i zawieś gotową huśtawkę roślinną na haczyku na suficie. Stojak na Twoją poinsecję jest gotowy!
Roślinna huśtawka z wieszaka z poinsecjami DIY _Krok po kroku
Fot. Stars for Europe Stars for Europe (SfE)
W większości gospodarstw domowych nie brakuje wieszaków na ubrania, więc dlaczego nie zamienić niektórych z nich w alternatywną huśtawkę roślinną, która w miesiącach zimowych stanie się stojakiem na przepiękną poinsecję. Ten oryginalny projekt wymaga zaledwie kilku prostych kroków. Wszystko czego potrzebujesz to trzy drewniane wieszaki z poprzeczkami, wiertarka i trzy śruby, sznurek w różnych kolorach i mocny sznurek do przymocowania huśtawki do sufitu.

Tekst i zdjęcia: Stars for Europe Stars for Europe (SfE)

 

Autor
Wiszący stroik z wieszaków i poinsecji | DIY
Wiszący stroik z wieszaków i poinsecji | DIY
Stars for Europe

Stars for Europe to inicjatywa marketingowa europejskich hodowców poinsecji Beekenkamp Plants, Dümmen Orange, Selecta One i Syngenta Flowers. W zielonym ogródku publikuje porady i inspiracje o poinsecjach (gwiazdach betlejemskich).

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
Powiązane rośliny
Zobacz więcej
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (5)
Twoja strona ogrodu