Logo
Logo
47
Do góry
Artykuł na: 6-9 minut

Roślinne inspiracje do doniczek: na balkon i do ogrodu

Sezon ogrodowy przed nami, dlatego najwyższa pora zaplanować nasadzenia na balkonach tasach i rabatach. Jeśli nie wiesz co wybrać, mamy praktyczny poradnik, który ułatwi Ci wybór roślin. Znajdziesz w nim gatunki i odmiany kwitnące oraz ozdobne z liści, pasujące do różnych styli ogrodowych, a także najmodniejsze zestawienia kwiatów balkonowych.

 

Najwspanialsza ozdoba na twoim tarasie

Często mamy potrzebę upiększenia naszego balkonu, tarasu czy patio w taki sposób, by osiągnąć wspaniałe wrażenie. Proven Winners® oferuje szeroki wybór roślin intensywnie kwitnących, które doskonale nadają się do takiego zastosowania. Odmiany takie jak »Señiorita Rosalita« lub Hortensje Flair & Flavours® możemy posadzić w dużych pojemnikach jako pojedyncze rośliny dające spektakularny efekt obfitego kwitnienia przez całe lato.

Najwspanialsza ozdoba

1 – Kleome (Cleome) SEÑORITA ROSALITA, 2 – Hortensja (Hydrangea) FLAIR & FLAVOURS® COTTON CANDY,  3 – Hortensja (Hydrangea) – FLAIR & FLAVOURS® BLUEBERRY CHEESECAKE

Atrakcyjne dla pszczół i motyli

Wiele roślin jest idealnych dla pszczół, motyli i innych owadów zbierających nektar z kwiatów. My ogrodnicy możemy im pomóc, szczególnie wczesną wiosną i późną jesienią, kiedy jest mniej kwiatów w otoczeniu. Obficie kwitnące rośliny z oferty Proven Winners® mogą być wartościowym źródłem nektaru: Bidensy – z dużymi, otwartymi kwiatami – są atrakcyjne dla pszczół, a Budleje dla motyli. Razem tworzą doskonałe środowisko dla naszych ogrodowych przyjaciół!

Atrakcyjne dla pszczół i motyli

1 – Bidens (Bidens) POPSTAR, 2 – Budleja (Buddleja) MISS PEARL, 3 – Budleja MISS RUBY,
4 – Budleja MISS VIOLET

Piękne kompozycje z DIAMOND FROST

Diamond Frost jest łatwa w pielęgnacji i doskonale komponuje się z innymi roślinami dzięki wspaniałemu wzrostowi w każdych warunkach! Połącz ją ze swoimi ulubionymi roślinami uzyskując zadziwiającą kompozycję, która zachwyci każdego!

Piękne kompozycje z Diamond Frost

Wilczomlecz (Euphorbia) DIAMOND FROST

Prostota i siła

Kolor biały kojarzy się z czystością i doskonałością. W ogrodzie kwitnące na biało rośliny pomogą w relaksie i uzyskaniu spokoju. Wykorzystaj odmiany, takie jak
»Strong Anabelle®« lub »Snow Princess« w tworzeniu spokojnych wysp w Twoim ogrodzie lub patio. Obie odmiany intensywnie rosną, są wytrzymałe i obficie kwitną w kolorze białym przez całe lato.

Prostota i siła

1, 2 – Smagliczka (Lobularia) SNOW PRINCESS, 3, 4 – Hortensja (Hydrangea) STRONG ANNABELLE®

Perfekcyjny róż – stylowy i modny

Różowy jest popularnym i młodzieńczym kolorem; świetnie sprawdzi się w każdej ogrodowej aranżacji. Niektóre rośliny doskonale połączą się z jasnymi wzorami kwiatów petunii »Raspberry Star« w pojemnikach, wiszących koszach lub donicach na Twoim patio czy w ogrodzie. Hortensja »Pink Annabelle®« z ogromną liczbą dużych, różowych kwiatów będzie wpadać w oko posadzona w ogrodzie w kompozycji lub jako element żywopłotu.

Perfekcyjny róż

1 – Petunia (Petunia) RASPBERRY STAR, 2 – Diascja (Diascia) BREEZEE PLUS PINK, 3 – Hortensja (Hydrangea) PINK ANNABELLE®, 4 – Żylistek (Deutzia) YUKI CHERRY BLOSSOM®

Rośliny gorącego lata

Aby uzyskać piękną kompozycję na słonecznym, wyeksponowanym stanowisku, kluczowy jest dobór właściwych roślin. Odmiany Proven Winners® są testowane w kilku różnych lokalizacjach na świecie. Pozbądź się problemu związanego z częstym podlewaniem roślin latem, wybierając rekomendowane przez nas rośliny do miejsc słonecznych, gorących i suchych: Begonię serii Summerwings® i zadrzewnie (Diervilla) serii Kodiak®.

Rośliny gorącego lata

1 – Begonia (Begonia) SUMMERWINGS® DARK ELEGANCE, 2 – Begonia (Begonia) SUMMERWINGS® EBONY ORANGE3 – Zadrzewnia (Diervilla) KODIAK® ORANGE,
4 – Zadrzewnia (Diervilla) DIERVILLA KODIAK® BLACK

Wczesna wiosna – kolory na początek sezonu

Po zimie z niecierpliwością oczekujemy wiosennego ogrodu pełnego kolorów. Proven Winners® oferuje wybór dobrze przetestowanych, silnie rosnących roślin, które zachwycają kwitnieniem wczesną wiosną tuż po przymrozkach. Bezcierniowy pigwowiec serii Storm i wspaniała nemezja serii Sunsatia® kwitną już od okresu Wielkanocy, kontynuując kwitnienie jeszcze długo latem.

Kolory na początek sezonu

1 – Niemezja (Nemesia) SUNSATIA® TRIOMIO®, 2 – Pigwowiec (Chaenomeles) MANGO STORM®,
3 – Pigwowiec (Chaenomeles) PINK STORM, 4 – Pigwowiec (Chaenomeles) CHAENOMELES SCARLET STORM

Do małych ogrodów

Bez względu na wielkość Twojego ogrodu, rośliny Proven Winners® pozwolą Ci na stworzenie perfekcyjnego, kolorowego zakątka. Ze swoimi jaskrawymi kwiatami Calibrachoa serii Superbells® są doskonałym wyborem do małego lub średniego pojemnika czy wiszącego kosza. Budleje serii Chip® pozostają małe i kompaktowe, dlatego nadają się do małych ogrodów. Kwitną nieprzerwanie przez całe lato.

Do małych ogrodów

1 – Kalibrachoa (Calibrachoa) SUPERBELLS®, 2 – Budleja (Buddleja) BUDDLEJA WHITE CHIP®, 3 – Budleja (Buddleja) BUDDLEJA PINK MICRO CHIP®, 4 – Budleja (Buddleja) BUDDLEJA BLUE CHIP

Ozdobne z liści

Nie tylko kwiaty pomagają wykreować przepiękne kompozycje w Twoim ogrodzie. Rośliny o ciekawym ulistnieniu mogą nadać inny wymiar Twoim kolorowym kompozycjom. Zwisająca Ipomea serii Sweet Heart sprawuje się doskonale w kompozycjach w każdym pojemniku. Wielokolorowe krzewy takie jak Spiraea serii Double Play® będą wspaniałym dodatkiem do każdego słonecznego ogrodu.

Ozdobne z liści

IPOMOEA SWEET HEART LIGHT GREEN, IPOMOEA SWEET HEART PURPLE, SAMBUCUS LEMONY LACE®, PHYSOCARPUS TINY WINE®, DOUBLE PLAY®, SPIRAEA BIG BANG + BLUE KAZOO

Nie tylko kwiaty pomagają wykreować przepiękne kompozycje w Twoim ogrodzie. Rośliny o ciekawym ulistnieniu mogą nadać inny wymiar Twoim kolorowym kompozycjom. Zwisająca Ipomea serii Sweet Heart sprawuje się doskonale w kompozycjach w każdym pojemniku. Wielokolorowe krzewy takie jak Spiraea serii Double Play® będą wspaniałym dodatkiem do każdego słonecznego ogrodu.

PROVEN WINNERS
Uzyskaj więcej informacji i użytecznych wskazówek odwiedzając: www.provenwinners.eu

 

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (8)

Komentarze

PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 20, Sentencja nr:5
Tydzień 20, Sentencja nr:5
Po 15 maja, po ostatnich wiosennych przymrozkach, wysiewamy aksamitki, nasturcje, fasolę wielkokwiatową, dimorfotekę, szarłaty, wilce, a balkony dekorujemy pelargoniami, surfiniami i innymi kwiatami.
Tydzień 20, Sentencja nr:4
Tydzień 20, Sentencja nr:4
Regularnie podlewamy trawnik. Najlepiej rozproszonym strumieniem, wcześnie rano lub późnym popołudniem. Gleba powinna być wilgotna do głębokości 10-15 cm; gdy jej wierzchnia warstwa wyschnie na głębokość kilku centymetrów, wskazane jest podlewanie.
Tydzień 20, Sentencja nr:3
Tydzień 20, Sentencja nr:3
Pod nowymi nasadzeniami drzew i krzewów należy rozłożyć warstwę ściółki o grubości 5–10 cm. W tym celu można zastosować zmieloną korę drzew iglastych, torf lub kompost). Należy pamiętać o pozostawieniu wokół nasady roślin fragmentu nie wyściółkowanej ziemi (o promieniu 2,5-5 cm), ponieważ wilgotna ściółka może przyczynić się do gnicia...
Tydzień 20, Sentencja nr:2
Tydzień 20, Sentencja nr:2
Możemy sadzić w ogrodzie krzewy ozdobne sprzedawane w pojemnikach (ich wybór jest o tej porze roku bardzo duży). W tym celu wykopujemy dołek nieco większy niż bryła korzeniowa. Po posadzeniu rośliny, wokół szyjki korzeniowej formujemy misę, w której będzie zatrzymywać się woda.
Tydzień 20, Sentencja nr:1
Tydzień 20, Sentencja nr:1
Nawozimy trawnik. Nawożenie przeprowadzone 3-4 razy w sezonie zapewni murawie odporność i nienaganny wygląd. W maju można wykonać oprysk 2% roztworem Ogrowitu uniwersalnego – roztwór saletry wapniowo-magnezowej (około 5-10 l/100 m2). Nie należy nawozić trawnika w czasie suszy.
 
Twoja strona ogrodu