Logo
Logo
4
Okazje

Wielofunkcyjny traktor koszący? Tak! Postaw na wygodę w ogrodzie nie tylko latem

Traktor ogrodowy to wyjątkowa maszyna, idealna do prac w ogrodzie, nie tylko latem. Dzięki wykorzystaniu dedykowanych akcesoriów będzie pomocna w pracach pielęgnacyjnych o każdej porze roku. Cechuje ją uniwersalność i wielofunkcyjność zastosowań. Traktory ogrodowe AL-KO stworzone są do zadań specjalnych. Z powodzeniem zastąpią tradycyjną kosiarkę, pług, a nawet siewnik.

 

Traktory koszące AL-KO to nowoczesne, wygodne w użyciu maszyny, które po dołączeniu odpowiednich akcesoriów mogą spełniać różnorodne funkcje przez cztery pory roku. Poszukując uniwersalnego rozwiązania do ogrodu, warto zwrócić uwagę na traktor ogrodowy T 15-93.7 HD-A Comfort. To sprzęt, dzięki któremu koszenie będzie proste i przyjemne. Jest prosty w obsłudze, przez co będzie dobrym rozwiązaniem dla każdego, również początkującego użytkownika.

– Właśnie rozpoczyna się sezon letni, w którym utrzymanie idealnego trawnika jest prawdziwym wyzwaniem dla użytkowników. Z traktorem ogrodowym AL-KO T 15-93.7 HD-A Comfort obowiązek koszenia stanie się przyjemną przejażdżką, która nie zajmie wiele czasu. Maszyna sprawdzi się nie tylko w ciepłe, letnie miesiące, ale także w innych porach roku – powiedział Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Gardentech.

Kompaktowa szerokość koszenia wynosząca 93 cm sprawia, że traktor sprawdzi się w każdym ogrodzie.

Traktor koszący T15-93.7 HD-A Comfort, fot. mat. prasowe AL-KO (2)

Traktor koszący jako wielofunkcyjna maszyna ogrodowa!
Model T15-93.7 HD-A Comfort

Do traktora T 15-93.7 HD-A Comfort można dołączyć dodatkowe akcesoria, dzięki którym traktor staje się wielofunkcyjną maszyną. Najpopularniejszymi akcesoriami są:

  • Pług śnieżny – dzięki niemu traktor można wykorzystać również zimą. Po zamontowaniu pługu, możliwe jest szybkie i wygodne odśnieżanie
  • Siewnik – dla prostego i kontrolowanego rozsiewu
  • Wkładka mulczująca ­- rozdrobni skoszoną trawę i pokryje nią trawnik, tworząc naturalny nawóz
  • Przyczepka – solidna przyczepa z wywrotką
  • Walec – o szerokości roboczej 98 cm, którym ubijesz i wyrównasz podłoże pod trawę
  • Łańcuchy na koła – dla zapewnienia jeszcze lepszej przyczepności

Produkt AL-KO cechują liczne rozwiązania, wpływające na funkcjonalność maszyny. Zastosowanie niezwykle mocnej ramy gwarantuje użytkownikowi wieloletnie jej wykorzystanie. Traktor T 15-93.7 HD-A Comfort jest wyposażony w duże koła o średnicy 18 cali, które zapewniają wygodę jazdy i zapobiegają ugniataniu trawy. Maszyna jest napędzana silnikiem AL-KO Pro o mocy 7,7 kW, który zmniejsza poziom wibracji. Wysokość koszenia można regulować za pomocą dźwigni centralnej regulacji koszenia, a agregat tnący wyposażony jest w dwa ostrza do precyzyjnego koszenia traw.

Traktor koszący T15-93.7 HD-A Comfort, fot. mat. prasowe AL-KO (2)

AL-KO wyposaża traktory w dodatkowe funkcje poprawiające komfort pracy użytkownika. O napełnieniu kosza na trawę podczas koszenia poinformuje sygnał dźwiękowy, a pełen kosz można w prosty sposób opróżnić za pomocą teleskopowej dźwigni. Urządzenia wyposażone są także w opatentowany system ochrony przekładni, który blokuje pedał przyspieszenia podczas hamowania. Zastosowanie takiego rozwiązania chroni i wydłuża żywotność skrzyni biegów.

Czym kierować się przy wyborze urządzenia koszącego?
Wybierz najlepszy traktorek AL-KO

Dostępność traktorów AL-KO o różnych parametrach sprawia, że urządzenie można dobrać, kierując się powierzchnią i skomplikowaniem powierzchni ogrodu. Dobierając traktor, pamiętajmy, że należy zwrócić uwagę na cechy maszyny, takie jak:

  • szerokość koszenia,
  • wielkość kosza na trawę,
  • moc silnika
  • oraz pojemność zbiornika na paliwo.

2011-07-27
Tekst i zdjęcia: materiały prasowe AL-KO

Tagi
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
Twoja strona ogrodu